Zombieland (2009) ☆ 👁

(Ruben Fleischer)

amerikai akciófilm, horror, vígjáték

2020-01-07 01:01:56 velvetgristle (2) #77

Annak idején ezt a filmet először nem sokkal a Shaun of the Dead után láttam - a magyar címről nem vagyok hajlandó tudomást venni -, és akkor nem tudtam eldönteni, hogy melyik a jobban sikerült zombihorror-paródia. Most, hogy nemrég mindkettőt újranéztem, a válasz egyértelmű. Kezdjük ott, hogy a Zombieland eleve nem egy zombihorror-paródia, mivel az alműfaj egyetlen elemét sem gúnyolja ki, sőt, időnként aktívan táplálkozik belőle. Annak a kilencven perc alatt elhangzó vagy feltűnő félmaréknyi poénnak semmi köze a zombikhoz. Azzal, hogy a főszereplő - akinek egyébként a folyamatos vinnyogásától a falra tudtam volna mászni - rögtön a film elején listáz minden olyan klisét, ami egy ilyen filmben fel szokott tűnni már ugrott is a lehetőség, hogy kezdjenek velük valamit. Illetve egy valami maradt: a lassú zombik, ugye, ami rengeteg zombiklasszikusban jelen van és ami itt abszolút nincs jelen, mivel az összes élőhalott olimpiai csúcsot fut, úgyhogy ez is ugrott. Innentől kezdve ez egy olyan film, ami nem horrorvígjáték akar lenni, hanem horror és vígjáték. Hát egyik sem jött össze, és akkor még a többi szereplőről nem is beszéltem. A két kiscsaj többször is túljár Columbus és Tallahassee eszén, aztán később, mikor odaérnek a vidámparkba és bekapcsolják az összes szart és világít minden és zenél minden és jönnek a zombik, akkor csodálkoznak... és még a vidámpark kapuját sem voltak képesek becsukni maguk után. Az egyetlen igazán vicces jelenet Bill Murray fényezése és halála volt, aztán ott is elkezdtem vakarni a fejemet. Hogy gondolták, hogy Columbus nem fogja lelőni? Elfelejtették, hogy puskája van?

Mondhatnám még azt, hogy a karakterek egydimenziósak, de ezt már elmondták előttem. Rendkívül messze van ez a horrorparódiától. Ez egy egyszerű tinifilm, csak ezúttal zombikkal.

2019-07-24 21:52:23 oscarmániás (4) #76
2016-12-01 18:27:43 slawter (2) #75

Én is pont így voltam vele. Ráadásul a karakterekről is alig tudunk valamit, ergo pont nem érdekel, mi lesz velük... Olyanok, mintha egy Dead Witner társasjáték 'kopiboltból" jöttek volna ki, de például azz Eldritch Horrorban életszagúbbak a nyomozók, köröket vernek a film szerepelőire...

előzmény: tomasso (#70)

2015-06-29 09:40:40 Mizi (4) #74

Dehogynem értem csak én ezt már kicsit sokalltam. De mindegy is, mert mindketten 4-est dobtunk a filmre.

előzmény: Nordbright (#73)

2015-06-29 09:22:36 Nordbright (4) #73

Ez nem öncélú fényezés, csak nem érted az ironikus mondandóját vagy éppen a saját magán való élcelődést. Ahogy az egész film is saját maga (vagy a műfaj) paródiája.
Ezért is kaphat egy 4-est, mert ha komolyan venné az ember akkor a kettes kaparászná.

előzmény: Mizi (#72)

2015-06-24 12:01:10 Mizi (4) #72

Ez a film szépen körbenyalogatja Bill Murray egoját. És az ő jelenése a film legkínosabb része is. De fátylat rá, mert sokaknak úgy tűnik, hogy bejön ez az öncélú fényezés. Legalább ennyi értelme volt.
A film viszont jó, de enélkül jobb lett volna. Vagy még akkor is, ha egy kicsit rövidebben oldják meg.

2013-11-10 10:38:03 acidphase (5) #71

ugy látom ez is olyan film ami vagy nagyon tetszik valakinek vagy nagyon nem:D

2013-11-10 02:01:44 tomasso (1) #70

Hát ez egy rakás ****

Pedig talán mentene a filmen az a tényező, hogy enyhén ittas állapotban néztük végig, de tulajdonképppen semmi mókásat nem találtam ebben a szemétben. Viccesnek látszani akaró, de azt messze elkerülő semmi ez a film. A magas pontszám pedig egyenesen hovatehetetlen!

2013-04-02 23:21:04 Xuja (4) #69

A Fido miatti megrendültségemet a zombifilmekben sikeresen elűzte. Ötletes, pörgős film, szerethető karakterekkel: a lúzercsávó, a faszagyerek, a kiscsaj és Emma Stone, aki kibaszott gyönyörű látvány. Bill Murray cameója is fless.

2013-02-14 02:22:56 Lil Martin (4) #68

emma stonenak meg jó a segge

2013-02-14 02:16:26 Lil Martin (4) #67

úristen, az első fél óra maga volt a szétröhögős tökély, a közepe nagyon picit ehhez képest lapos, a vége vidámpark meg szintén zseniális. szerintem föl fog menni 5-ösre :D

2013-01-22 17:47:54 PhilipMorris (?) #66

Nagyon jó kis zombis vígjáték ez ,újat mondjuk nem sokat mutat sablon karakterek és sablon történet ,de legalább vicces . Igazi hálivúdihepiendes délutáni szórakozás.A haláli hullák hajnalát pedig kenterbe veri.

2012-12-04 19:58:17 vuist (1) #65

Akkor egy válasz-OFF :)

Mi tagadás,nagyon szeretem az ázsiai horrort(nem csak a japánt,de a többi ország darabjaival még csak ismerkedek).
"az amerikai filmek 90%-a förtelem"-ezzel inkább azt akartam kifejezni,hogy ami manapság Hollywoodból bejön,azok nagy része romboló hatású(főként a fiatalokra nézve),ellenben azért valljuk be,Ázsia bővelkedik a gyönyörű,sokatmondó,értelmes filmekben,rengeteg történelmi és harcművészeti filmben,amiknek lehet,hogy ezerszer több mondanivalójuk van,mint egy amerikai filmnek,mégis talán 5-en,ha ismerik itthon(lásd pl: Kuroszava ) (de azért nem azt mondom,hogy minden,ami keletről jön jó).
Ha viszont mindenképp Amerika,akkor Stephen Kinget nagyon szeretem mind a könyveit,mind a filmfeldolgozásokat.Például.De Mel Brooks mint rendező,és Leslie Nielsen,mint színész a kedvenceim közé tartoznak.

És nem tűntél ellenségesnek,inkább köszönöm,hogy felhívtad a figyelmemet erre :)

2012-12-04 18:42:28 slawter (2) #64

Nagyrészt ado, bár számomra cska egy száraz és érdektelen mű, amit meg lehet nézni, de a végletekig csak közömböséget tud kiváltani - nemrég újra belepillantottam, hogy hátha az idő használt neki, de nem. Se humor, se valami normális sztori, a karakterek egydimenziósak... 10 perc elég is volt, kinyomtam.

előzmény: vuist (#62)

2012-12-04 17:43:00 Ubul (4) #63

ugyan már bőven kimeríti az off fogalmát, max az adminok átteszik...:

Onnét vettem (és ne haragudj a fogalmazásért), hogy legtöbb filmed, amit itt pontoztál, kimerítette a japán horrorokat, vagy mondjuk maradjunk ázsiánál, úgy néztem volt koreai is :D (én pl utóbbit jobban tolerálom, főleg thiller szempontból), plusz a lentebbi mondatodból, hogy az amerikai filmek 90%-a förtelem, és ebből kombóztam, persze ez meg túlságosan általánosítás volt részemről, elnézést :)

És egyáltalán nem akarok ellenséges lenni feléd, vagy annak tűnni, csak olykor nagyon megtud ragadni a szemem egy egyszavas kritikán, hogy na vajon az illető ezzel a jelzővel mire is gondolhatott, ettől függetlenül szíve-joga azt írni bárkinek, amit akar. Főleg, hogy én még mindig olyan vagyok, hogy kritikák alapján vonom le a következtetést, hogy érdemes -e időt áldozni rá (meg pénzt) az adott filmre, vagy sem :)

előzmény: vuist (#62)

2012-12-04 16:42:21 vuist (1) #62

Számomra förtelmes volt.Miért?

-A főszereplő srác egy ritka nagy ripacs
-A poénok erőltetettek és elcsépeltek voltak,olyan tipikus amerikai módon (Bill Murrayt leszámítva)
-Nem láttam a filmen,hogy túl sokat dolgoztak volna rajta,legalábbis humor szempontjából.A technikai része valóban jó volt,de akkor ebből ki lehetett volna hozni egy normális horrorfilmet.Most így én azt érzem,hogy ez se nem félelmetes,se nem vicces,valahol közte lebeg,mert mindkettőnek szánták a filmet,de egyik sem jött be.
Szerintem.

És igazad van,tényleg megindokolhattam volna,én kérek elnézést :) Természetesen tiszteletben tartom mások véleményét is.

Szerk.:"J (azon belül a horror) az istenkirály, minden más rossz, mint ahogy ő is írta."
'J' alatt 'japánt' értesz?És hol írtam ilyet?Egy szóval nem mondtam,hogy más rossz.És bár szeretem a horrort,azért a művészfilmeket sem vetem meg(Akira Kuroszava, Kaneto Shindô,stb...).

2012-12-04 10:57:59 Ubul (4) #61

jó, igazad van, leginkább csak arra akartam célozni, hogy ha már egy kultúrált oldalon vagyunk, ahol főképp a kommentek minősége számít, akkor fogalmazzuk meg az érzéseinket a filmekkel kapcsolatban. Nem kötelező, tény, és hát az az ő véleménye, tiszteletben tartom, csak igazából én is bármire rátudom mondani azt hogy szar (még ha most nem is történt meg perpill, csak a szinonímája :D ) bármire, ami nem tetszik, de az még nem mutatja azt, hogy nekem miért nem tetszik, és azt, hogy a másik most miért is vegyen komolyan ezek után.

Amúgy megnéztem a pontozásomat, már rég pontoztam a filmet, és nézem hogy zseniális...nem a filmet akarom védeni a fentiekkel, meg lentiekkel :D szerintem ha újra megnézném, max 4-est adnék neki, főleg hogy nem is vesz rá a lélek hogy újranézzem, de akkori alkalomkor olyan élményt adott, ami simán megérdemel egy zseniális jelzőt. Inkább csak azt néztem, hogy vuistnak a J (azon belül a horror) az istenkirály, minden más rossz, mint ahogy ő is írta. Ez is egy álláspont, de hát a legtöbb film film más és más, nem lehet egy jelzővel illetni őket.

előzmény: Umberto (#60)

2012-12-04 02:08:51 Umberto (4) #60

Engem az zavart leginkább, hogy kihangsúlyoztad, hogy ez valamiféle magyar specialitás. Úgy, mintha már a világ összes országában jártál volna, és csak és kizárólag itt ilyenek az emberek. Amikor nem feltétlenül muszáj, akkor nem kell egyből önmagunkat marcangolni és/vagy kifigurázni.

2012-12-04 01:43:36 Ubul (4) #59

az miért magyarellenesség, ha a legtöbb fórumban ,ahol vagyok, és véleményt nyilvánítanak, akkor a negatív vélemény annyiból áll hogy "szar"? jó, igen,elfelejtettem oda írni hogy tisztelet a kivételnek, de azt hittem felnőttek vagyunk, és nem veszünk mindent magunkra

előzmény: Umberto (#58)

2012-12-03 21:07:09 Umberto (4) #58

magyar ember ezt szokta dobálni a másiknak

Kikérem magamnak sok millió honfitársam nevében, akik nem szokták ezt csinálni.

És bocsánat az off-ért, de utálom az alaptalan magyarellenességet.

2012-12-03 20:58:46 Ubul (4) #57

ezzel a fajta elvakultsággal nehéz egészséges vitába szállni, úgyhogy nem is teszem. Csak valahogy mindig nincs ínyemre az olyan vélemény, amiben annyit írnak, hogy "szar", "förtelmes", stb...magyar ember ezt szokta dobálni a másiknak, de értelmesen megfogalmazni, hogy miért az, az már nehéz :S szóval nagyon szivesen várom, hogy miért tartod annak, hogy hát miben szar, miért nem szeretted, egyáltalán megnézted, vagy csak vakon lenézhetetlenezted,stb :) volt ilyenekre példa már itt :D

Abban pl kiegyezhetünk, hogy olykor unalmas, leül a történet, de ez még nem ok a nézhetetlenre :D

előzmény: vuist (#56)

2012-12-03 15:56:59 vuist (1) #56

De láttam eleget,hidd el,és ez bizony olyan.Meg kb az amerikai filmek 90%-a.

előzmény: Eglaronion (#55)

2012-10-27 19:38:16 Eglaronion (4) #55

Te még nem láttál förtelmes és nézhetetlen filmet.

előzmény: vuist (#54)

2012-07-13 16:53:04 vuist (1) #54

Ez a film valami förtelmes és nézhetetlen...

2012-07-02 10:33:47 Raul (4) #53

Nem egy filmtörténeti mérföldkő, de remekül szórakoztam rajta, és bejött a morbid humora.

2012-01-06 18:09:22 slawter (2) #52

Sajnos annyin áll, szerintem nem érdemli meg. Roppant unalmas és humortalan...

2012-01-06 16:45:41 ChrisAdam (4) #51

3,82 is nagyon jó!

előzmény: slawter (#50)

2012-01-06 16:42:25 slawter (2) #50

És 7.8-on áll az IMD-n :P. Még jó, hogy arra nem adunk :D.

előzmény: Leppard (#47)

2012-01-06 16:37:07 Poleon (5) #49

Kibaszott jó volt! Aki ezt komolyan akarta venni, az nem csodálom, hogy lehúzta a filmet. Ez egy paródia, méghozzá a jófajtából. A zenék nagyon az én ízlésvilágomat találták el (Velvet Underground,Black Keys pl), ez egy plusz pont, Bill Murray az pedig Bill Murray, Harrelson pedig saját maga paródiáját adta (Született Gyilkosok), kurva jól. Remek szórakozás.

2011-10-30 20:03:44 slawter (2) #48

Sokkal inkább a Haláli hullák hajnala, mint ez. Végtelenül unalmas és kínosan humortalan film.

2011-10-08 14:03:06 Leppard (2) #47

Én sem tudom hová tenni a nagy rajongást. Végignézve a műfaji besorolását, se nem eléggé vicces, se nem ijesztő, se nem akciódús. Számomra a film első 20-30 perce ért valamit, aztán nagy 0 - Bill Murray-vel együtt. Talán egy jobb rendezővel élvezhetőbb lehetett volna.

2011-10-07 17:09:45 ChrisAdam (4) #46

A kör 1-2 megnézése után igazi fellazulás volt! Nagyon jó film, poénok nem maradnak a levegőben, sztem az első Másnaposokkal együtt a legjobb vígjátékok! Horror és vígjáték. Egybeolvasztva tökéletes párost hoz ki, bár a közepe fele csendesedik, de mivel horrort nézünk, kicsit bennünk van a félelem. Murrayos rész vmi eszméletlen ötletes, szétröhögtem magam:D főleg, amikor meghalt. A vidámparkos rész izgalmas volt, tökéletes befejezése. A csajok jó kocsogok voltak, már bocs.! A kis Abigail nagyon jól játszott, sztem mostanság az egyik legjobb gyerekszínész, mondjuk hamarosan ő is már 18. Emma Stone dögös csaj, és elég csak ránézni, és máris feláll, mint ahogy kedves fórumtársunk, Hannibal Lecter is kihangsúlyozta;)
WHtól bef¤stam, annyira jóarc:DD
Jesse Eisenberget még csak a Social Networkben láttam és most már véglegesen eldöntöttem, hogy bírom a képét. A 406os lány nagyon jó volt, a kedvenc horrorrészletem. Akármikor újranézném. Egy órája láttam, de máris megnézném:D
abszolút 100as!xd

2011-09-13 18:27:40 remington827 (5) #45

Lényegében tényleg oda igyekeznek, de csak a kicsi miatt. A nagyobbik csaj tudja, hogy sehol nincsenek biztonságban, de - mondjuk úgy - mindketten elhiszik, hogy ott abban lesznek. Meg ilyen lelkizős dolgok.

előzmény: deathcode (#44)

2011-09-09 14:31:51 deathcode (3) #44

Na de most tényleg.
• A csajok kétszer is (ha nem többször) kibasznak velük, aztán mindkettő alkalommal kibékülnek.
• A csajok a film legelejétől egy vidámparkba igyekeznek, hogy felülhessenek egy nagy és fényes és hangos objektumra, amikor mindenfelé zombik hemzsegnek?
Bill Murray húzta fel hármasra.

2010-11-25 17:20:29 Bebek (5) #43

Ugyan.... :P :D

előzmény: deathcode (#42)

2010-11-24 23:37:57 deathcode (3) #42

Meh :/

2010-07-22 23:28:19 remington827 (5) #41

Nekem nagyon tetszett. A közepe tényleg lassul kicsit (vagy csak azt hiszem, az utóbbi három általam látott filmnél mind így éreztem, szóval lehet, hogy én vagyok kicsit gyors :) ), de amúgy jól összerakott. Nem a hagyományos értelemben vett, béna és erőltetett paródia, mint az utóbbi évek újhullámos eszeveszett(nek tűnni akaró) vígjátékai, hanem egy végig vidám hangulatú, egyben mégis picit nyomasztó zombifilm.
Bill Murray jó cameo, de én sokkal többet nevettem rajta más, amúgy kevésbé vígjátékba illő szerepekben, pl. a szikravárosban. Utóbbi kedvenc filmem, többször láttam már, és még mindig nem bírom ki röhögés nélkül azt a jelenetet, amikor az irodájában eszik... lehet, hogy "beleszeretett önmagába", ahogy egy hozzászóló írja a filmnél, de ha tényleg 'jó fej', akkor miért ne?

2010-05-21 01:37:18 Hannibal Lecter (4) #40

"Nem értettem a karaktereket, a történetet, konkrét poén pedig, ha volt, az szintén nem esett le."

Nagyon bonyolult film ez, úgy tűnik. :) Ez egy ironikus felületű, zsigerien gunyoros zombifilm, totálisan lökött karakterekkel és szituációkkal. Szerintem egyáltalán nem kell pszichológiai mélyfúrásokat végezni, hogy "megértsük" őket. Tökéletes racionális figurákat, konzisztens, vérkomoly cselekményt felesleges elvárni egy ilyen darabtól.

előzmény: Karin (#39)

2010-05-20 23:29:26 Karin (2) #39

Nekem valahogy nem esett le.

Pl ha számolatlanul állnak a gazdátlan kocsik az út szélén, és minden üzletben szabad a vásár "jézusnevibe", akkor mi értelme elvenni a másét?

Szóval legtöbbször nehéz szemhéjjal, néha pedig értetlenül felhúzott szemöldökkel néztem, aztán kikapcsoltam, mert untatott.

Bocsánat a rajongóktól!

2010-04-06 10:02:50 Dió (4) #38

A végére szerintem is elfogy a lendület, de odáig nagyon rendben van történésileg és humorilag is (bár nem egy poéngyáros film, de a feldobott labdákat azért elég szépen leüti). Bill Murray pedig... nem is mondom el ezredszerre is, amit minden hozzászóló, mindössze csak egyetértően bólogatok. :)

2010-03-02 11:19:10 zsolti09 (5) #37

én az eredeti nyelven flesseltem:P

2010-02-06 16:44:32 myke7 (5) #36

De a szinkron... WH (Stohl) még elmegy, a csajok közül talán oké, de Colombus? Ez a Kovács Lehel-t örökre el kellene tiltani mindenféle film szinkronizációjától. A hangja még beszédben is borzalmas + nem is illik Colombushoz.

2010-01-25 15:16:26 zsolti09 (5) #35

pár hete láttam( előtte eltoltam egy vicces cigit) , nagyon flash volt így nézni, főleg Bill Murrey résznél szinte sírtam a röhögéstől:D Woody pedig jól alakitja a rednekket. a csaj is nagyon dekoratív volt,. Aki szereti zombis filmeket az mindkép nézze meg!

2010-01-12 23:46:59 Gasz András (4) #34

Zombieland:

Ez a film jól induló zombihent, egy igazi zombis film és játék paródia a végére tanulságokkal beoltva. A szabályok isteniek, a film első felében a párbeszédeken és Columbus monológjain szétröhögtem magam. Woody Harrelson visszatért régi jó minőségben egy kacagtató szerepben. Bill Murray és otthona nélkül pedig kevesebbet ért volna a film. Nagyon tisztelem, hogy bevállalt egy ilyen parodisztikus és mégis nagyszerű szerepet. A 2 huncut trükkös kiscsaj ötlete is jól passzolt a filmbe. Jesse Eisenberg pedig ilyen szerepekre született (Adventureland, Zombieland, Charlie Banks: Az élet iskolája) csak nehogy beskatulyázzák a közeljövőben.

Féltem, hogy sokszor tipikus amcsi tini vígjátékká válik Zombieland, de szerencsére nem.
A túlélési szabályokért pedig köszönet illeti a készítőket, 2012-ben még akár úgyis jól jöhetnek. :) Lehet, hogy egy új fertőzés miatt mindenki zombivá fog változni és új életmód jöhet el, ahogy egy két lélekbúvár jósolja. :)

Nem tudom lesz e folytatása, de én nagyon várom, ha esetleg igen. 2009 egyik legjobb vígjátéka számomra a Másnaposok bővített verziója mellett.

2010-01-11 00:08:19 myke7 (5) #33

Nálam még mindig nagyon üt. Tallahassee karaktere eladja a filmet többszöri újranézéskor is.

2010-01-09 11:42:57 yesname (4) #32

Egy könnyed esti film szerintem. Az egyedi hangulata és a tipikus zombifilmektől való eltávolodása miatt tartom jónak: a véres és humoros jelenetek mellett szól az emberi kapcsolatokról is.
Végén a vidámparkos rész és a "Társak nélkül könnyen zombivá válhatsz" mondat emlékezetes. Utóbbi én úgy gondolom célzás a mai elterjedt életmódra, a világtól való egyre erősebb eltávolodásra.

2010-01-07 00:09:12 Golyo (5) #31

Valami elképesztő badarságokat olvastam a feliratban néha. Van a fordítónak szabadsága nyilván, de amik itt voltak, azok nem férnek bele.

A film baromira bejött, pont erre vágytam ma este.

2010-01-06 23:00:57 simijohnny (3) #30

Ott se nagyon állt már fel, de én is imádom a fickót. :) A kommentedet olvasva pedig valamiért Emma Stone szűk farmerjára asszociáltam...

2010-01-06 22:51:47 Hannibal Lecter (4) #29

"Valahol a közepén nagyon leül"

De a végén feláll, mi? :-) Paradox módon nekem épp a közepe tetszik leginkább, Bill Murray miatt.

előzmény: simijohnny (#28)

2010-01-06 21:59:34 simijohnny (3) #28

Valahol a közepén nagyon leül, de azért nem volt rossz, a karakterek egész jók.

2010-01-04 00:44:54 Daywith (5) #27

Woody Isteni :) Jessie meg ugynez ki ragaszkodik a vidamparkokhoz

2009-12-23 00:12:47 Kremy (4) #26

Hát engem úgy látszik megtalált a humora,végignevettem. Ugyanakkor oké,hogy ez vígjáték de csomó helyen rohadtul megijedtem,amit nálam nehéz elérni,általában meg sem rezzenek..:D
A zenék még nagyon jók voltak benne.
Az 5ös túlzás,de egy stabil 4es,bármikor újranézném.

2009-12-17 20:20:07 emőke (3) #25

Ugyan, minden zombifilmben a boltok kipakolása van a középpontban, már miért lenne ez újszerű? :)

előzmény: Pedro (#24)

2009-12-17 19:48:13 Pedro (4) #24

Végre egy zombifilm ami kihasználta a mi vagyunk a világon egyedül, azt csinálunk amit akarunk adta lehetőséget. Pl.: törés zúzás, boltok kipakolása, menő autók, fegyverek stb.. Vicces volt, cool volt csak néha kiszámítható.

2009-12-14 10:24:26 slozi (3) #23

Kicsit csalódás, mert bár megvannak a pillanatai, összességében nem elég vicces és nem elég elborult ahhoz, hogy emlékezetes maradjon. Nincs vele semmi baj, ugyanakkor semmi különlegeset se találtam benne, szóval nálam egy korrekt, erős közepes.

2009-12-09 22:04:25 "L" (5) #22

Nálam elsőre telibe talált, ötletes, vicces, brutális, pörgős, tuti.

2009-12-01 19:22:01 wayage (4) #21

A szereplők, a nyitány, BM cameoja és a vidámparki vég zseniális, az egészet tekintve meg közel az ötös értékeléshez. Majd kötelező dvd vétel után lehet az lesz:)

2009-11-28 23:13:09 GabN (4) #20

A poénok nagyon jók, szerintem ütnek, mint Woody a célszerszámokkal, rég röhögtem ennyit! A csajok igazán b**kók! Kár, hogy a közepe kicsit leült, így csak négyes... de a vidámparkos finish, azért tökös lett! Jahhh és :fasten your seatbelt :DDD

2009-11-26 21:36:09 Leslie (3) #19

A jó kritikák miatt én kissé csalódtam, így csak egy erős hármast kap. A legnagyobb bajom az vele, hogy nem talált meg a humora. Egyetlen jeleneten nevettem: a Bill Murray-sen.
A casting jól sikerült, és az akciójelenetek is jók voltak, csak kevés volt belőlük. A romantika aránya pont megfelelő. A sztori kicsit kevés volt nekem.

2009-11-26 19:59:32 Mikkey (4) #18

huhh ez az utóbbi idők 1ik legjobbja volt számomra. Már a Metallicás főcím alatti jelenetek alapoznak a "szabályokkal".
Woody Harrelson a legnagyobb rednek állat szerepében alakít, B.M. nagyon mulatságos, a többi karakter is nyerő. A poénok ülnek, számomra a "lelki"- és akció részek teljesen megfértek egymás mellett. a vidámparkos zárás felteszi az I-re a pontot, bárcsak nekünk is lenne 1 ilyen kísértet kastélyunk :))
jah és a Twinkies-t meg ki kell próbálnom ezek után :)
újranézés után még 5-ös is lehet, jah és a shaun-t üti-vágja :)

2009-11-24 23:43:58 Hannibal Lecter (4) #17

"a tiniromantika-része a 2 felé"

Éppen az adja a zamatát, hogy nem a nyálas tiniromantikára hasal rá, és egy csöpögős "tánc a gyertyafénynél"-típusú jelenettel szinte le is tudhatjuk az egészet :) A Murray-etap viszont egyenesen fenomenális, ötperces jelenése nem más, mint non-stop röhögőgörcs.

előzmény: gringo (#16)

2009-11-24 23:39:33 gringo (3) #16

3 és 4 között, ma inkább 3. bill murray húzza a 4 felé. a tiniromantika-része a 2 felé. a poénok kicsit taplók a műfaj nagyjai mellett.

2009-11-24 23:19:16 Hannibal Lecter (4) #15

Ruben Fleischer eddig nem sokat tett le az asztalra, de a Zombieland kitűnő minőségű horror-vígjáték: bombasztikus humor, fasza karakterek, ötletes intertextualitás és élvezetes hentelések. Csak azt sajnálom, hogy olyan gyorsan vége, mint Woody Harrelson sütiéhségének. De hát élvezzük az apró dolgokat...

2009-11-23 18:11:21 eastbat (2) #14

Ez nekem nem gyütt be sajna. Nem igazán "ültek" a poénok és a szereplők sem voltak viccesek szerintem.

2009-11-17 22:17:44 CrazyBoy (5) #13

Tökös tekés tényleg, ez csak most ugrott így be, meghalok:D!

előzmény: carmine (#9)

2009-11-17 22:14:32 CrazyBoy (5) #12

Oké, Shaun of the dead, nekem is ez ugrott be. Mindkettőt imádom, nem is mondanám melyik jobb, más humor, az tipikus fekete angol, ez meg amerikai. Ha már hasonlítok talán "feel good" érzésben a Kézőrület volt még ilyen jó, de ez pörgősebb és tökösebb, szerintem hatalmas jó film. Murray meg hát...:D! Szerintem zombi szinten kötelező darab.

2009-11-13 20:52:32 gellert01 (3) #11

Szerintem a Shaun of the dead-nél nem jobb. Bill Murray-vel dobtak a filmen egy nagyot, de közel sem eleget. Ha a Shaunt veszem viszonyítási alapnak akkor sajnos elég gagyi.

2009-11-09 21:00:40 k3pl3r (?) #10

Az egyik legjobb horror-vígjáték, ami valaha készült, ha nem a legjobb. Szinte az összes poén nagyon jó. Engem is megvettek kilóra! Nekem a Shaun of the Dead is tetszett, de ez még annál is jobb. Zombie filmnek sem utolsó. A Dawn of the Dead, és a 28 Days Later mellett, a legjobb new-wave zombie film! Nagyon kellemes meglepetés, nem vártam tőle sokat.

2009-11-07 17:44:54 carmine (3) #9

Nekem pont a pörgősség hiányzik a filmből. Vannak benne jó ötletekpl. Woody Harrelson rajongása Bill Murray iránt, pláne a Tökös tekés után :). De nekem nem elég vicces és a közepe felé valóban kicsit ellaposodik. Szerencsére a vége kicsit felpörög. Nem rossz, nem rossz, de egyelőre nem tudok rá tiszta szívvel 4-est adni rá. Talán majd újranézés után.

2009-11-06 01:40:08 er81307 (5) #8

legjobb zombi film, ever

2009-11-05 23:48:41 VVega (4) #7

A Fido után újfent bizonyságot nyert, hogy a zsáner még közel sem fogyott ki a szuflából. Ez például egy kissé indie beütésű, feelgood, leheletnyi romantikával fűszerezett, kreatívan hentelő horror-vígjáték. És a zenék is nagyon jók. A főcím pedig majdnem olyan fasza, mint a Watchmen-é.

előzmény: Döglégy (#5)

2009-11-04 08:46:45 A. B. Normal (4) #6

Aranyos kis mozi, jó rövid, de lehet, hogy még így is hosszú:) - ha a kötelező záró akció-részt nézzük. Jó lenne folytatás The Walking Dead-es stílusban. Na, azon már sokat lehetne röhögni.

2009-11-04 08:27:45 Döglégy (4) #5

Az,hogy nem ül le a film,sztem butaság.Az eleje és a vége a legerősebb,a közepe felé kicsit lassul,és a poénáradat már nem olyan iramba jön felénk,mint ahogy azt elvárnám.Nálam még mindig a Haláli hullák marad a favorit,de azért szorosan követi a listán a Zombiland.

2009-11-03 23:20:38 Vincent (2) #4

az egesz filmben csak Bill Murray halala volt poen

2009-11-03 18:00:46 myke7 (5) #3

Mit mondjak, engem is megvett ez a film. Posztapokaliptikus humor, egészen jó, bár kissé visszafogott hentelős jelenetekkel. Dead Snow után igazi élmény.

2009-11-02 15:53:55 Rorschach (5) #2

Négyes-ötös közt gondolkodtam, de ha a Year One jó, akkor ez zseniális :) Rendkívül szórakoztató akció-vígjáték egy kis romantikázással, egy zombik által uralt világba költöztetve. Féltem nagyon, hogy nem fog bejönni, mint ahogy a hasonló Haláli hullák hajnala sem, de ez működik és nem is akárhogy!

2009-10-10 16:51:55 HejjaX (5) #1

egészen remek horror-vígjáték, fasza poénokkal, sirály aprításokkal, élvezhető történettel, egyedi stílussal. sztem simán kenterbe veri a shaun of the dead-et (ehhez hasonlítgatják), mert míg az többször unalomba fullad, ez végig pörgős és humoros.
az utóbbi évek egyik legjobb horrorja. telitalálat.