The Invention of Lying (2009) ☆ 👁

Lódító hódító

(Matthew Robinson - Ricky Gervais)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,2

2020-10-16 12:33:29 Rorschach (3) #9

Kulisszák mögötti csatározásokat sejtek. Arra ugyanis nincs más magyarázat, hogy egy filmet, amiben ennyi a gondolat és az ötlet, ezzel a káros üzenettel és minden dimenziójától megfosztva zárjanak le.

2018-07-04 12:03:58 budaik (4) #8

2016-01-08 15:29:53 ChrisAdam (2) #7

Igazán ötletes kis filmnek indult, nagyon frappáns megoldásokkal, humoros kacsintásokkal, gondos forgatókönyv... ez az első 30-40 perc. Aztán utána valami elképesztően mélyrepülésbe kezd, amit egy kínos finálé csak még lejjebb ront.
A sztori fő-ötlete pedig igazán jó, tényleg egyedi film: ilyet még nem láthattunk, s mégis a végkicsengés, meg az utolsó fél óra valami borzalom. Anna csapongó, szinte teljesen ellentéte a kezdeti karakterének, mint a végén, hollott nem ő élt át pálfordulást. A főhős még úgy szerethető, de ugyanakkor vannak neki is gyenge pillanatai.

2015-06-13 13:02:09 Bong (?) #6

Nagyon vicces filmötlet, de gyakran átmegy a sztori nyálasba. Az tuti, hogy a pápának nem tetszett.

2011-09-01 23:05:38 Gatyamadzag (4) #5

Azt hiszem a film teljes értékeléséhez, nem árt tudni, hogy Ricky Gervais ateista, így a történet, a vicces romantikus filmen kívül, lepacsizik velünk külsősökkel is, és megpróbálja megmagyarázni, hogyan is lett ez a kereszténység.

A filmet mindenképp javaslom, hogy nézzétek meg, az eleje ahogy már mások is írták zseniális, a végén lévő cukormázban pedig valóban meglehet fulladni de akinek ez olyan guilty pleasure mint nekem, az nem fogja bánni. Összességében egy szép, vicces és ötletes filmet láthattunk.

(Stephen Merchant pedig még a rövidke szereplése ellenére is a film egyik legviccesebb jelenetét hozta.)

2010-11-12 14:44:15 Caararuuku (5) #4

És igen megint sikerült egy jó filmnek olyan magyar címet adni, ami elveszi az ember kedvét attól, hogy megnézze.

2010-07-10 12:08:16 slozi (4) #3

A befejezés tényleg nem túl erős, de összességében mégis jó filmként tudok visszagondolni rá, valószínűleg az alapötletből adódó képtelen abszurditása, és a sztori világának gondos, részletekbe menő kimunkálása miatt. Az olyan dumák, mint pl. a "Hello, lenne egy perced? Csak el akarok köszönni tőled és elmondani, hogy mindig is utáltalak", meg az olyan apró ötletek, hogy az öregek otthonát "Szomorú Hely Reménytelen Öregemberek Számára"-nak nevezik, engem teljesen kifektettek.

2010-03-01 22:52:48 dmikee (4) #2

Rendkívül erős kezdést követően megdöbbentő középszer a vége. Nagyon sajnálom a cukormázt, amit végül kaptunk, ebben sokkal de sokkal több volt. Az első fél óra abszolút zseniális, lehengerlően eredeti ötletek záporoznak és ez húzza fel az értékelésemet, mert a második fele alapján csak egy gyenge közepes. Kár érte...

2009-12-29 22:05:58 a6notes (3) #1

Nem rossz film, nem is zseniális... még fontolgatom. Nem sikerült eldöntenem, hogy mi akart lenni a film. Mintha direkt nem akart volna sokat markolni, de aztán még is többet sikerült, amiből aztán mégse kerekedett ki annyi. Na mindegy, nevezzük romantikus vígjátéknak a szokatlanabb fajtából.
A főszereplő szerintem egész jó volt, a sok cameo meg aranyos volt itt-ott :) Ami leginkább piszkált, hogy a film elindul a karakter élete mentén, aztán valami nagyon nagy kerekedik ki belőle, és az a közepe után mintha el lenne felejtve, félre lenne téve, és a karakter valamint a film látóköre leszűkül arra az egy életre/kapcsolatra, elfelejtve azt a hatalmas globális dolgot, amit addig piszkált. És ez egy kicsit csalódást okoz ott.
Egy közepes közepes, nem többszörnézős.