Fallen (1998) ☆ 👁

(Gregory Hoblit)

amerikai krimi, thriller

3,6

2022-03-01 14:38:47 Jereváni Rádió (3) #32

Miért nem akkor szállt bele Hobbes-ba Azazel, amikor lelőtte az utcán a tanárembert? Elég közel volt hozzá, nem kellett volna abba a nőbe beleszállnia szellemként.

Meg ez a macskába beleszáll a démon is egy marhaság. S ha nem lett volna ott egy macska, akkor meg egy rigóba száll bele vagy egy gilisztába?

A macska dolognak egyetlen szimbolikus értelme lenne, bár kétlem, hogy az alkotók erre gondoltak volna, amikor kitalálták. A macska utalás a Mester és Margarita Behemótjára, a végén felcsendülő Sympathy for the Devilt is Bulgakov műve inspirálta.

2019-10-27 11:29:48 ryood (4) #31

atyaég, mekkora orbitális baromság ez. hüledezve néztem, ahogy egyre jobban haladt előre a sztori, derült fény a rejtélyre. nem is tudok nagyon mit mondani. ritka, hogy ennyi ostobaságot összehoznak gy forgatókönyvben és mindezt misztikus thrillerbe csomagolva, amin egy kicsit nem tudtam izgulni, annyira feszültségmentes volt, és röhejes, komolyan vehetetlen.

2018-03-12 20:16:12 csabaga (3) #30

A "poénnak" szánt felesleges narráció sokat árt a filmnek, főképpen a végét rontja el.Ebben az esetben pont egy "hagyományos vég" lett volna ütős. Nálam ez a buta befejezés viszi le közepesre.

2014-05-24 23:54:40 tomside (3) #29

Azokkal tartok, akik szerint erőltetett az egész.

2011-09-03 01:23:28 Hannibal Lecter (1) #28

Iszonyatosan hatásvadász és borzasztóan hanyagul megrendezett, túlzó fordulatokkal élő műfaji hibrid, ami olyan mohón és ostobán másolja a Hetediket, meg merít a természetfeletti/ördögűzős thrillerek motívumkincséből, hogy fáj nézni. Nagyon nincs ez összerakva, hiába a nagyszerű színészi játék.

2011-08-20 10:49:16 Ivan/ (3) #27

Denzel korrekt, (volt ő már ennél jobb is) a film pedig egyszeri szórakozásra ugyan megteszi, de helyenként azért picit unalmas, kiszámítató (a vége pl. nagyon az lett) és sajnos összességében egy eléggé középszerű alkotás a Fallen.

2010-03-12 18:37:33 terika (4) #26

Túl hosszúnak éreztem ezt a filmet egyébként. Már szinte ez első perctől kiszámítható volt, sőt, szinte mintha arra játszott volna az egész, hogy tudja a néző mi fog következni. Azt hittem ez elveszi majd a filmélményt (ahogy az szokott lenni), de nem, mégis jó volt ennek ellenére is. Tetszett.
Elég "fanyar" vége lett a filmnek...nade az örök körforgás nem áll le.

2009-12-30 23:47:58 yuriko (?) #25

Amikor először jár Hobbes a hegyi házikóban, akkor láthatjuk (ő is látja) beszaladni a macskát a házba, egy kis résen bújik át. Így, amikor már rájöttem, hogy mi a terve a film végén, már sejtettem, hogy a gonosz fog nyerni a macska által, sajnos ezért nem ütött akkorát. Viszont a Rolling Stones szám tényleg telitalálat!

Nagyon jó kis thriller volt.

2009-06-20 19:25:06 Tinuszka (5) #24

foshtam tőle, az biztos...

2009-02-28 19:21:50 a6notes (4) #23

azt a stones számot se hallgatom már ugyanúgy azóta. minden alkalommal, ha hallom ez a film jut eszembe és csak borzongok.

2008-12-24 11:37:09 Fernando Mojito (5) #22

Meg tudjátok mondani, hogy mi volt azon a fényképen amit a ház pincéjében nézett? Nem láttam tisztán

2008-03-04 12:46:07 goromba (4) #21

Sok olyan filmet láttunk már horror, thriller műfajban, aminek az a vége, hogy nincs vége, mármint, hogy kár vergődni itt a gonosz kiűzésével, meg miegymás-ez engem idegesít, mást meg nem.Nem a happy end hiányzik.Jó a Fallen, de azért ezzel a befejezéssel egyáltalán nem forradalmi.Részemről ennyi-éljen Denzel!

2008-03-04 10:36:51 Dió (5) #20

A nem vénnek való vidék befejezésétől meg egyre jobban fázok mostmár...

2008-03-04 10:36:20 Dió (5) #19

"Nem, tényleg nem hollywoodi befejezés-viszont továbbra is fenntartom, hogy ilyen formán nem lett vége-az ilyesmit meg egy horror, thriller esetén én igenis tipikus befejezésnek gondolom."

Ezt úgy értsük, hogy számodra csak akkor van igazi befejezése egy horror/thrillernek, ha happy enddel végződik? Pedig épp ez az, amivel a Fallen túl tud mutatni a többi filmen, és ezáltal kiemelkedik. Ahogy írta Dougie is: valamennyi főszereplő tök fölöslegesen hal meg, és győz a gonosz. Nem értem, ez hol és hogyan lehetne tipikus befejezés???

2008-03-04 07:39:34 goromba (4) #18

Nem, tényleg nem hollywoodi befejezés-viszont továbbra is fenntartom, hogy ilyen formán nem lett vége-az ilyesmit meg egy horror, thriller esetén én igenis tipikus befejezésnek gondolom.Az elején meg nem tudom, hogy miért gondoltam arra,hogy itt a gonosz narrál-valószínűleg azért, mert tudtam, hogy egy thriller következik innentől kezdve meg az ember fokozatosan ki van hegyezve a csavarokra, meg talán a laza hangsúly, ilyesmi.

2008-03-04 07:31:56 Dougie (?) #17

igen, hiábavaló volt minden, győzött a gonosz, és mindenki feleslegesen halt meg - na ez már nem az a tipikus hollywoodi happy end...

azt mondjuk nem teljesen értem, hogy az elején miért kellene rögtön a gonoszra gondolnom, mikor Washington hangját halljuk, és őt mutatják, és arról beszél, hogy majdnem legyőzték és bukdácsol, ráadásul az első percekben még azt se tudja a néző, hogy itt lesz egyáltalán egy gonosz - csak akkor lehet ezt tudni, ha valaki utánaolvas, (vagy beleolvas spoileres részekbe mikor még nem látta) akkor már persze, hogy nem olyan hatásos az egész

előzmény: goromba (#16)

2008-03-04 07:12:24 goromba (4) #16

No, ez az amit nem értettem a korábbiakból(ez is), ugyanis -lehet, hogy pont azért , mert nem figyeltem eléggé-nekem az elején a majdnem meghaltamos dolog egyből a főgonoszhoz tartozott-így aztán a végén sem tűnt fel, hogy ott lett volna egy csavar.A macskáról meg nekem az jött le, hogy tulajdonképpen az egész hiábavaló volt-vagy nem így van?

2008-03-03 19:41:01 Dougie (?) #15

illetve mostmár lehet kapni a DVD-t szinkronos változatban is (csak persze a szar szinkronnal)

előzmény: Dougie (#14)

2008-03-03 19:36:26 Dougie (?) #14

egyébként a tv is leadta a filmet párszor, de mindig a "rossz" szinkronnal - nem tudom miért kellett újraszinkronizálniuk (bár sejtem, mert az új verzióban kivágtak egy káromkodást, illetve átírták azt, így gondolom belefér egy másik karikába a film) és az újban a hangok se olyan jók, meg a hangsúlyok se stimmelnek sokszor (mégha szó szerint ugyanaz is a szöveg)
bár én először még VHS-en láttam a megjelenése után az eredeti szinkronnal, de az kb. sokkal jobb volt mint ez a másik
a DVD-n meg nincs is rajta egyik magyar hangsáv se... szóval megoldották...

2008-03-03 19:29:57 Dougie (?) #13

már régebben láttam, de úgy rémlik, az elején még nem mutatták a macskát (ha jól emlékszem), csak Hobbes vergődő menekülését, (és a narrációt halljuk alatta) és pont ezaz, hogy lehetne már tudni, hogy mi lesz a vége, (és a néző azt is hiszi, hogy tudja, mert azt mondja, elmesélem mikor majdnem meghaltam, tehát arra számíthatunk, hogy a film végén, majd valamilyen módon megmenekül Hobbes, mert ugye csak majdnem halt meg) de tulajdonképpen már megmutatták az igazat az elején is, csak akkor még senki nem figyelte a részleteket, (meg erre nem lehetett számítani rögtön az elején, hogy félre lesz vezetve mindenki...) ugyanis mindenki azt hitte, hogy Hobbes a narrátor (mert az ő hangja) de a végén derül ki, hogy nem ő a narrátor (de mégis az ő hangja, mert hát kié legyen, ha az ő testébe van...)
tehát a legvégén a macska megpillantása okozza azt, hogy összeáll az egész puzzle, (ráadásul a film közepén már járt egy macskában, mikor az egy férfi lábához dörgölődzött, tehát tudjuk, hogy macskába és emberbe is mehet) mégis csak a legvégén esik le, (ha leesik) hogy mi is volt az értelme az egésznek, meg hogy mit ért Hobbes tette, és hogy kinek a története ez egyáltalán

előzmény: goromba (#12)

2008-03-03 13:49:17 goromba (4) #12

No, lehet, hogy tényleg nem értem, de szerintem a macskánál van vége-illetve ott kezdődik-vagy nem?

2008-03-03 11:25:15 Olórin (5) #11

juj. ha valaki szerint már ennek sincs vége, akkor kezdem megértőbb szemmel nézni a Nem vénnek való vidék befejezésén értetlenkedőket:P

2008-03-03 09:19:07 Dió (5) #10

Bocs, de ez a "nem volt igazán vége" nálam is ütött...
Ha össze kéne gyűjtenem pár filmet a legjellegzetesebb finálékkal, ez benne lenne. Hagyján, hogy mindjárt egy duplacsavar van benne, de az meg a másik, h olyan pofátlan, szemét, arculütős az utsó csavar, amit csak kevés film mer megengedni magának.

előzmény: goromba (#8)

2008-03-03 08:53:39 Dougie (?) #9

egy filmről beszélünk egyáltalán?
igazából mi a gond a végével?

csak azért mert az egész filmben a vége a legjobb, nálam kb. a miatt 5-ös

mikor már Hobbesnak megölik a testvérét és menekül a gyerekkel, majd rájön, hogy az öreg Milano mit csinált és miért, és kb. ugynazt próbálja meg ő is, csak kicsit másképp, ezért megy egy kietlen tájra, ahol aztán kénytelen végignézni a főnöke halálát, majd megölni a legjobb barátját/munkatársát, ezután pedig kénytelen öngyilkosságot elkövetni, furfangosan kitervelt módon - és végül a legvégső csattanó... amikor rájössz hogy mi van (ráadásul ezzel kezdődött az egész, csak akkor még azt lehetett hinni, hogy más a narrátor, de így már az eleje is átértelmeződik, mert ekkor már tudod, hogy mi van)
és aztán a legvégén ott a macska... na az kb. agyonüt, akkora - mindezt a Rolling Stones zenéjére - hát mikor vége volt, csak ültem ott percekig... döbbenetes

de biztos szar a vége, ja...
szerintem inkább nem esett le a csattanója (meg még pár embernek se), de akkor ne is olvasd el a spoileres részt, hanem néz újra

előzmény: goromba (#8)

2008-03-03 07:41:30 goromba (4) #8

Jó kis film.Csak megint a vége...
Márminthogy, megint nem volt igazán.

2008-01-17 10:12:39 Mikkey (4) #7

tényleg megvan a maga miliője. az mondjuk poénosnak hatott amikor a nő meg a gonosz fogócskázott az utcán.. :)

2007-11-15 13:37:41 GothMan (4) #6

Különleges egy thriller az biztos. Én spec nagyon szeretem. Bár okkult érdeklődés nélkül valószínű baromi unalmas lehet végig nézni. ;)

2007-07-11 13:11:03 [: Azuroo andrew :] (3) #5

Az idétlenség azért szerintem túlzás, bár valóban finoman szólva sem a realítás talaján mozog a film.

Közepes/jó thriller 10/7

2007-07-11 02:28:06 spectator (4) #4

Mindket oldalt meg tudom erteni. Filmkritikai szempontbol valoban rossz, de ha van egy kis 'ferde' gondolkodasa valakinek, akkor akar zsenialisnak is ertekelheti. Sokszor azert biztosan nem fogom megnezni.

2006-07-12 20:52:14 wayage (5) #3

Énsem vettem még észre, hogy nagyon istenítenék. Sőt
idáig minden ismerősöm lemondta, de nagyon:} Én viszont nagyon szeretem. Valami van benne...

2006-07-12 10:58:36 Olórin (5) #2

Nem tudok róla, hogy olyan nagyon istenítenék, de ha mégis, annak csak örülök, mert valóban nagyszerű film:)

2006-07-12 09:20:01 Daemiaen (3) #1

Annyian istenítik ezt a filmet, pedig majdnem egy nagy rakás. Harmadszor adtam neki esélyt, de akkora baromság és idétlenség, hogy az elképesztő.