Crimson Tide (1995) ☆ 👁

Az utolsó esély

(Tony Scott)

amerikai dráma, háborús film, thriller

3,8

Ron Hunter: Másodtiszt!
Hajókapitány: Uram?
Ron Hunter: Köszönöm.
Hajókapitány: Köszöni? Menjen a francba! Egy dolgot tisztázzunk Mr. Hunter, nem állok a maga oldalán. Könnyen lehet, hogy téved! De igaza van vagy sem, a Kapitány nem válthatja csak úgy le magát. Ez ellentmond a szabályzatnak. És ezért tettem, amit tettem.
Ron Hunter: Akkor is köszönöm.

Frank Ramsey: Mi itt megvédjük a demokráciát Mr.Hunter. Nem pedig gyakoroljuk.

- Rapcsenko már tölti a rakétáit, mégis mit gondolsz mi a fenét akar velük csinálni? Senki sem húz kotont ha nem akar kefélni!

Frank Ramsey: A háború a politika folytatása egyéb eszközökkel.

Frank Ramsey: Ez nem lehet igaz... az egész átkozott legénységre ráférne egy kiadós seggberúgás!
Ron Hunter: Vagy egy kis simogatás uram.

Ron Hunter: Kapitány... csak szeretném megköszönni.
Frank Ramsey: Magának volt igaza.
(meghökkent arckifejezés)
Frank Ramsey: A lovakkal kapcsolatban. A Lipicai tényleg Spanyolországból származik.

Ron Hunter: Kapitány ezt nem erősíthetem meg.
Frank Ramsey: Ismételje meg a parancsot!
Ron Hunter: De Uram! Ebben az üzenetben akár meg is változtathatták a célt!
Frank Ramsey: Ismételje meg ezt a rohadt üzenetet, vagy keresek valaki mást, aki megteszi!!!
Ron Hunter: Ezt nem teheti meg uram.
Frank Ramsey: Kész, fel van mentve a tisztségéből! COB? vigye innen ezt az embert, és zárja be! És azonnal hívja ide Zimmer hadnagyot!
Ron Hunter: Nem uram, nem erősítem meg a parancsot, és a flotta szabályzata szerint önnek NINCS joga leváltani engem.
Frank Ramsey: (emelt hangon) COB, vegye őrizetbe ezt az embert és vigye innen!
Ron Hunter: (emelt hangon) Köteles vagyok figyelmeztetni, hogy a szabályzat értelmében semmi esetben sem indíthatja a nukleáris rakétákat, amíg maga és én bele nem egyezünk. Én a beleegyezésemet fejezem ki a parancs megismétlésével, márpedig én ezt a parancsot nem vagyok hajlandó megismételni.
Frank Ramsey: Hát ez nem lehet igaz...
Ron Hunter: De továbbmegyek. Ha továbbra is ragaszkodik a rakéták indításához, hadd említsek meg két további pontot!
Frank Ramsey: (ordibálva) Én, az Alabama kapitánya követelem COB, hogy tüstént vigyel el a szemem elől ezt az embert! Azt mondtam tartóztassa le a másodtisztet, és vigye már innen, hallja??? COB!!!
Hajókapitány: De Uram, a másodtisztnek igaza van! Az ő beleegyezése nélkül nem indíthatunk.
Frank Ramsey: Már feltöltötték a rakétákat! Nem értik, hogy nincs időnk szarakodni?
Ron Hunter: (higgadtan) Uram, ezt akkor is át kéne gondolni.
Frank Ramsey: Ezen nincs mit átgondolni.
Ron Hunter: Kapitány, ezennel felmentem a parancsnokság alól. COB, kísérje Ramsey kapitányt a szobájába. Én veszem át a parancsnokságot.
Frank Ramsey: Maga nem vesz át itt semmit, fiam!
Ron Hunter: (felemelt hangon) Megismétlem a parancsot! Ramsey kapitányt letartóztatom. Azonnal kísérje őt a kabinjába!
Hajókapitány: De kérem, Uram...
Ron Hunter: Gyerünk már COB a francba is!!!
Hajókapitány: Értem uram. Michelle, Walker, azonnal vezessék el a kapitányt.
Frank Ramsey: Maga még dönteni is képtelen Hunter. Nem tudja mit művel.

Ron Hunter: Csak azt mondom kapitány, nem vagyunk egyedül az óceánon. Nem indíthatunk rakétát a parancs megerősítése nélkül.
Frank Ramsey: Ha feltételezzük is, hogy vannak a körzetben rajtunk kívül más hajók is, miből gondolja, hogy őket még nem semmisítették meg az Aculák? Ezen vitatkozhatunk egy darabig, de túl nagy kockázat bármit is az Ön feltételezéseire alapozni.
Ron Hunter: Uram...
Frank Ramsey: Mr. Hunter! A szabályaink szerencsére olyan egyértelműek, hogy nem értelmezhetjük őket megérzéseink szerint. Nem hagyatkozhatunk semmiféle félelemre, mert jól is néznénk ki.
Ron Hunter: Kapitány...
Frank Ramsey: Ismerjük parancsainkat, és jól tudjuk, mit jelentenek. A főparancsnokságról jönnek, és nem is lehet őket félreértelmezni.
Ron Hunter: Na de Kapitány...
Frank Ramsey: (felemelve a hangját). Mr Hunter! Én hoztam egy döntést! És egyelőre én vagyok a kapitány ezen a rohadt hajón! Szóval mostmár Pofa BE!!!

Frank Ramsey: Lehet, hogy ez a haditengerészet főparancsnokának a flottája, de ez az én hajóm. És elvárom, hogy tartsák a lépést velem. Ha nem tudják, az a furcsa viszkető érzés a seggükben a csizmám orra lesz.

"Arra a nagy fülű bajuszosra gondolsz? Cary Grant."

HZ