The Towering Inferno (1974) ☆ 👁

Pokoli torony

(Irwin Allen - John Guillermin)

amerikai akciófilm, dráma, katasztrófafilm, thriller

2021-11-25 09:09:15 Jereváni Rádió (5) #7

Műfajának etalonja, alfája és omegája. Féltem a két és fél órás játékidőtől, hálistennek nem kellett csalódnom. Egy percnyi üresjárat sincs benne, rendkívül ügyesen megkomponált film, az akciójelenetek ma is ütnek, a drámát kellő adagban hozza, a karakterek szépen kidolgozottak, a színészi játék pedig - ilyen gárdával - természetesen mesteri.
Hibátlan remek, megkapja tőlem a 100%-ot.

2017-12-09 19:56:20 Norbert Simon (4) #6

A Pokoli Torony a legemlékezetesebb és legkiemelkedőbb Katasztrófafilm melyet valaha is elkészítettek. A műfaj csúcsa. Határozottan látványosak azok a hatalmas lángok. A filmben nagyszerű színészek játszottak. Csupa csupa jó színészek mind. Pl: Steve McQueen, William Holden, Paul Newman és Faye Dunaway. A film alapvetően izgalmas és a történet is egész jó bár egyszerű. Kiskoromban sokat néztem de csupán a tűz miatt. (Olyan voltam mint valami piromániás.) Nahát a mentés az igencsak érdekes...

2015-03-16 11:51:19 betti (5) #5

Gyerekkorom egyik nagy kedvence, számomra "A Katasztrófafilm". Ezzel aztán fel is tette a lécet, azóta is alig tudtam olyan filmet megnézni, ami kicsit is tetszett volna, ehhez képest mindegyiket iszonyú sekélyesnek és erőltetettnek éreztem...

2011-02-10 20:37:00 Bruce94 (5) #4

Egyik legnagyobb filmes hiányosságomat végre pótoltam.
A katasztrófa műfaj ősatyja ez a mestermű. A színészek szenzációsak, az akkori idők két legnagyobb sztárja egy filmben óriásit szólhatott. A hangulat hamar a tetőfokára hág, és ez a film végéig fent is marad. [Úgy értem 30 perc felvezető után indul be a történet]. A mentés abszurditását nem is nagyon vettem észre, úgy lekötött a film. Amúgy most hányadik lenne egy ekkora a épület a magassági sorrendben? Szerintem be se férne az 50-be.:)

2008-07-15 15:53:17 Cesare Gonzago (5) #3

Végre itt a nyár, leporolhatom a régi klasszikusokat. (Persze, csak átvitt értelemben.)

A Pokoli torony most sem okozott csalódást. Olyan emberi... Ekkor még minden látványt a díszletek, a világítás, és némi háttérvetítés segítségével értek el, s mily nagyszerűt alkottak a Fox és Warner mesterei!

A szereposztás lenyűgöző: Steve McQueen, Paul Newman, William Holden, Fred Astaire, Faye Daunaway, Richard Chamberlain egy filmben, és akkor még a stoptábla-fejű Robert Vaughn-ról nem is szóltam, aki már a Bullitt-ban is villantott a korrupt ügyész szerepében. (Itt nem kevésbé ellenszenves szenátort játszik.) Filmünk - a több cselekményszálon, a parádés szereposztáson és kitűnő rendezésen túl - annyiban emlékezetet pl. a Grand Hotelre, hogy az épület itt is sorsokat zár össze, és nemcsak a hőfok, hanem a szenvedély és a feszültség is tetőfokára hág, miközben senki sem hagyhatja el a lángoló tornyot.

Kritikus szemmel nézve persze bizonyos mentési megoldások - négymillió liter víz rázúdítása a felhőkarcolóra úgy, hogy a robbantás nem veti szét a teherbíró gerendákat, és az épület nem dől össze a saját súlya alatt - megmosolyogtatók, ettől függetlenül kitűnő délutáni szórakozás. És Steve McQueen király!

2007-08-11 09:30:08 oscarmániás (5) #2

kiváló szinészek.12 évesen tüzoltó akartam lenni.feszültség 100 százalék.a trükkök most is megütik a mércét

2006-07-20 01:45:15 operett (5) #1

Szerintem a katasztrófa-műfaj egyik klasszikusa.