Julie & Julia (2009) ☆ 👁

Julie & Julia - Két nő, egy recept

(Nora Ephron)

amerikai életrajzi film, szerelmi történet, vígjáték

3,6

2020-05-03 20:05:27 dorothygale (4) #18

Kellemes , pihentetô, kikapcsol.

2014-11-26 22:34:47 pracli (4) #17

3x mentem ki a konyhába, hogy lopjak egy falatot a hűtőből -ami jelenleg tele van francia sajtokkal-miközben néztem... :)
És legalább ennyiszer vihogtam hangosan.Csendben vigyorgás mindvégig meg volt.
A francia konyha tényleg megér jó néhány filmet, könyvet, utazást. Talán annak aki ezt már tapasztalta, nagyobb élmény ez a film is.
És Meryl Streep is zseniális (mint mindig).

2012-08-24 00:56:52 winona (5) #16

Rég szórakoztam ennyire jól filmen(na jó kb.egy hónapja:)).
Volt egy megérzésem,hogy nagyon tetszeni fog, és szerencsére nem tévedtem.
Számomra nem volt unalmas,és mikor az isteni ételeket mutatták,hát igencsak megéheztem...csokitorta,gyönyörű sült húsok,homár, minden mi szem szájnak ingere, ohhh te jó ég!
Meryl Streep-et imádtam,ami igen meglepő,mert bár mindig is zseniális színésznőnek tartottam,valamiért sosem volt szimpi. Ám itt lehengerelt minden tekintetben.
Néztem videókat az eredeti Julia Child-ról, Streep-nek hihetetlenül jól sikerült utánoznia a nevetését,hanglejtéseit, egy szóval tökéletes volt a szerepében. Ő maga volt Julia.
Amy Adams engem nem irritált,és valahol talán a rajongását is megértettem imádottja felé.Nem volt zavaró egyáltalán,sőt a film vége felé már én majdnem „beleszerettem” Child-ba:)
Nagyon bájos volt és természetes, igencsak kedvelhető karakterében.
Szóval összességében tényleg kellemes időtöltés volt a film,bár kissé hosszúnak találtam.
Viszont! Nagy hiba korgó,üres gyomorral megtekinteni a filmet,mert a helyzet rosszabbra is fordulhat a mozi nézése közben...:)
5 pont!
Bon appétit!

2012-08-15 13:51:00 terika (4) #15

Ma 100 éve született Julia Child. :)

2011-07-27 11:00:40 Gasz András (4) #14

Ez az összehasonlító videó se rossz. :)

2011-07-27 10:13:46 Zalaba Ferenc (4) #13

Julia Child Meryl Streepet játssza.

előzmény: KONAN (#10)

2011-07-27 09:42:40 terika (4) #12

Nagyon felüdítő volt ez a film. Sokkal rosszabbat vártam bevallom, elég langyos volt az alapsztori, de úgy érzem a vártnál is jobbra sikerült a film.

2010-12-06 18:08:53 csabaga (2) #11

Amy Adams részei még elfogadhatóak voltak,de Meryl Streep folyamatos ripacskodása fárasztó volt számomra.
Érdekes,hogy a főszereplőnek a munkájára,férjére nincsen ideje,de a főzőcskélésre van.

2010-02-24 02:20:53 KONAN (1) #10

Számomra sajnos nézhetetlen volt.

Ameddig eljutottam benne, Meryl Streep kb sajátmagát hozta. Ilyen lehet otthon is, tehát nem sokat játszott.

Egyébként pedig nem igazáb tudott lekötni 524 recept 365 nap alatti lefőzése...

2010-01-03 13:21:50 Gasz András (4) #9

Oh g=k. és t.

2010-01-03 13:20:54 Gasz András (4) #8

Julie & Julia - Két nő, egy recept:

Igazi feel-good film humoros percekkel, melyeket Amy Adams és legfőképp Mery Streep mesteri átváltozása és alakítása hoz el a nézőnek.
Leginkább az első fele volt számomra élvezetes, az ételek és receptek meglepően naturalista :) lekamerázása közeli képei is bejöttek. Stanley Tucci se rossz csak nagyon mellégpályára állították e filmben legalábbis a 2 főszereplő hölgy elhalványítja őt. Na majd talán a Komfortos mennyországnál! :)
Az év legjobb vígjátéka címe még mindig a Másnaposok viszi, de megérnek egy mozis megtekintést Julia néni főztjei is. :)

2009-12-06 13:58:20 eastbat (5) #7

Minden egyes másodpercét imádtam. Számomra a 2009.év legjobb filmje.

2009-11-27 19:57:46 ilozka (2) #6

Kegyelemből kettes, valójában nézhetetlen, mert csak a feléig bírtuk ki...

2009-11-24 20:41:17 nony_15 (5) #5

Végre Tucci, ezaz Meryl Streep. Nekem megvan az ezüstvapiti jelöltem.
A film borzasztóan bájos, kedves alkotás. Nekem nagyon tetszett, remek szórakozás volt. Ha valaki nem szeret főzni, illetve nem áldoz a kulináris élvezeteknek, akkor valóban csak 2 óar sütés-főzés. Szerintem erről többről van szó.
Már be is szereztem a boeuf bourguignon receptjét, hogy megcsináljam. :)

2009-11-10 14:12:44 deathcode (?) #4

123 perc sütés-főzés? Van egyéb is a felszín alatt?
Csak azért kérdem, mert a Szerintem szerinted: 4,17, ami tetszik, de két óra receptklubért nem ülök be multiplexbe. Puhatolózom.

2009-11-08 07:55:21 a6notes (3) #3

Pontosan azt kapja az ember, amire számít. Egy negédes, nem túl komoly filmet. Itt-ott eléggé felületes és nehezen hihető (jó, hát nincs benne igazán semmi, ami hihetetlen kategória, csak gyanú merül fel az emberben, hogy nem-e változtattak az igaz történeten, hogy több cukormáz jusson - de gondolom ez minden igaz történetnél felmerülhetne.) A jobb "fele" a filmnek mindenképp a régi történet, köszönhetően Meryl Streep és Stanley Tucci játékának, ott kevésbé vehetünk észre a mélység nélkülöző pillanatokat.
Nálam közepes, kicsit alá.

2009-11-02 15:27:47 eastbat (5) #2

Előbb megnézem.
:-)

2009-10-23 19:08:19 Zalaba Ferenc (4) #1

még két négyes és bekerül a top 20-ba.