The Ugly Truth (2009) ☆ 👁

(Robert Luketic)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,2

A férfiak megbízhatatlanok.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ismerjük a férfiakat és tudjuk mit fognak lépni. Ám amikor eljön a pillanat, hogy a sarkukra álljanak és meglépjék – nem is tudom – amit kell, betojnak.
A nagy, erős, bátor férfiak a lányregények és a romantikus filmek hősei, akikre vágyunk, nem léteznek. Csak átverés.
A férfiak nem erősek, és nem is bátrak. A pasik beszariak.
Tegyük fel, hogy átélnek a szálloda liftjében egy romantikus és szenvedélyes pillanatot. Ám ezt képtelenek feldolgozni. És hogy miért? Mert gyengék.

Had áruljak el valamit a nőkről.
A nők elhitetik velünk, hogy ők az áldozatok, mert játszunk az érzéseikkel. Marhaság. Azt mondják romantikára vágynak. Igaz szerelemre vágynak. Ám végül egy listával állnak elő. Vajon tökéletes? Elég jó képű? Sebészorvos? Ha meg is felelsz, ne álltasd magad, mert biztosan nem önzetlenül lesz a tiéd. Csak is egy jól átgondolt csereüzlet reményében fog lefeküdni veled. Pénz jellem helyett. Külcsín belbecs helyett. Felszín az elvek helyett. A legromantikusabb gesztus sem ér semmit a bűvös listával szemben, ami tartalmazza a tökéletes férfi ismérveit.

SPOILER!!!

- Igazad van, egy röpke pillanatig azt hittem, hogy több van benned, de tévedtem. Nyilvánvaló.
- Óh, igen? Mire célzol ezzel?
- Mike Chadway vagyok, zselébe mártott nőkre bukom, és úgy kefélek, mint egy majom. Ne légy szerelmes, ijesztő.
- Igen, ijesztő. Piszok ijesztő. Főleg, hogy egy ilyen őrültbe szerettem bele.
- Nem vagyok őrült!
- Most vallottam szerelmet, de csak az „őrültet” hallottad meg!? Te komplett őrült vagy!
- Nem, az őrülteknek kényszeres dolgaik vannak és különböző testi tüneteket is produkálnak, holott semmiféle orvosi bizonyíték nincsen arra, hogy...
- Fogd már be. Én újra szerelmet vallottam neked, erre te felmondod nekem az értelmező kéziszótárt?
- Szerelmes vagy belém? Miért?
- Hidd el, gőzöm sincs, de így van.

Joy: Nézd micsoda csontszerkezet. A gyerekeiteknek is ilyen csontjaik lehetnének. Nem akarod, hogy arányosak legyenek?
Abby Richter: Kinyomtattad a lapját?
Joy: Igen. Ki vagyok már éhezve és kénytelen vagyok a te randijaidból táplálkozni és érzem, hogy ő lesz az új pasink.

Abby Richter: Nem nézem a műsorát! A macskám rálépett a távirányítóra.
Mike Chadway: Megköszönöd a kis szőrösnek?

Georgia: Mire célozgat, Mr. Chadway?
Mike Chadway: Arra, hogy a férjed nem vágott gerincre nagyjából úgy 3 hónapja.
Larry: Chadway, ez nem az én hibám.
Mike Chadway: Tudom.
Larry: Érted, ugye?
Mike Chadway: Persze, értem. Az ő hibája.
Georgia: Miért az én hibám? Mit kéne tennem, keressek kevesebbet, hogy legyen erekciója?

Joy: Korábban szerettem a kaviárt, amíg rá nem jöttem, hogy halpete. Te tudtad?
Abby Richter: Igen, tök undorító.

Abby Richter: Te miért hiszed, hogy minden pasi olyan perverz, mint te?
Mike Chadway: Nem hiszem. Tudom.