The Men Who Stare at Goats (2009) ☆

(Grant Heslov)

amerikai-angol háborús film, vígjáték

3,3

2017-11-14 10:29:15 Mizi (2) #28

Alapból hármast akartam adni, mert elég langyos film, viszont a színészek jók, és vannak benne érdekes ötletek. De itt úgy olvasom, hogy poénok is voltak benne, meg hogy vígjáték... Nos én emlékeim szerint egyszer sem nevettem.

2014-07-09 12:02:08 PG (2) #27

Sok kulonallo jelenet, egy-egy szineszre van bizva, mit rogtonoz a kereten belul. A tobbseg azt a szerepet jatsza, hogy szinesz, es allandoan rohogve kikacsint a rendezore, hogy ugyemilyenjovagyok.

2011-12-28 10:39:51 tomside (3) #26

Spacey itt is óriási, és a sok érdektelen jelenet közé néha vegyül egy-két igazán eredeti is. De azért valljuk meg, mind tudjuk, hogy noname színésekkel mi lett volna ebből...

2011-03-16 20:34:31 Gasz András (3) #25

Kecskebűvölők:

Furcsa egy film. Egy szimpla vígjátékra gondoltam erre kaptam egy feleslegesen beleerőltetett néha komolykodó történetet illetve ahogy írták a film elején megdöbbennénk, hogy mennyi valóság alapja van. A film első 15 perce és az utolsó 25 perce nagyon gyenge volt humor szempontjából, de ami közte volt, az egész vicces volt és sok volt a filmes utalás is. A Clooney Ragadozó nevű fegyverének bemutatása az egyik legviccesebb jelenet volt. :)
Sok volt a sztár színész benne, de a forgatókönyv maga és a kevés humoros pillanat miatt csalódásként ért engem is az előzetesei után.

2010-07-23 21:20:59 jorgecosta (4) #24

kellemes meglepetés - főleg klúni, néhány nézése már önmagában elviszi a filmet. kit érdekel a rendező vagy a forgatókönyv, mikor itt a zagyvaság a nagybetűs lényeg. a filmes utalások nálam ülnek ("silence of the goats"), a táborban történő megoldás pedig az élet nagy kérdésére adott szimbolikus válasz kicsiben.

2010-05-29 01:22:11 simijohnny (1) #23

Egy vígjátéknak nevezett valami, ami az elején szatírának tűnik, de hamar rá kell döbbennünk, hogy ez egy karakterek és forgatókönyv nélküli zagyvaság, melyben hiába szerepel annyi nagy színész, ha nincs is mit játszani. Katasztrófa.

2010-05-20 20:50:45 Kremy (4) #22

Érdekes,elolvastam itt ezt a sok negatív véleményt,aztán megnéztem a filmet és felmerült a kérdés,hogy mitől féltem,amikor ez jó...Engem szórakoztatott végig és voltak benne jó poénok.Meg hát Jeff Bridges is olyat alakít,amit már megszoktunk tőle.Szóval 1-est azért nem érdemel,még ha nem is a tavalyi év csodája.

2010-04-21 19:49:58 whiteman 01 (?) #21

Az első mondatodból húzd ki McGregort, és az úgy már korrekt:)

useless: Én mertem volna, csakhát nem egyedül voltam:) meg amúgysem bírtam elhinni, hogy egy ilyen ígéretesnek tűnő film tényleg ekkora trágyadomb legyen.

előzmény: Surfandór Roland (#20)

2010-04-21 19:44:29 Surfandór Roland (3) #20

Azért én Clooney-t és McGregor-t nem nevezném zseniális színésznek. Csak 2 igazi színész szerepelt a filmben: Spacey és Bridges (na jó, legyen 3: a kecske is).

előzmény: whiteman 01 (#18)

2010-04-21 19:36:49 useless (1) #19

Merjél kijönni a moziból! :)

előzmény: whiteman 01 (#18)

2010-04-21 18:13:47 whiteman 01 (?) #18

Akárhogy is gondolkodom, ilyen még nem volt, hogy legszívesebben kijöttem volna a moziból...(és nem csak én). Fárasztó, humortalan, erőltetett, idétlen, bárgyú, s még lehetne folytatni. Az Acéllövedékes utalások ízléstelenek, a Star Wars-os meg már elsőre se volt vicces. Pedig mennyi jó színész...

2010-04-20 17:37:08 Surfandór Roland (3) #17

Miért, létezik nem szubjektív vélemény is? :DD

Eléggé fárasztó vígjáték, sok erőltetett poénnal, de azért egy hármast adok rá. :)

2010-04-20 16:40:59 useless (1) #16

Nagy szenvedve egy óráig bírtam nézni. számomra totál érdektelen, mi lett a film vége.

2010-04-05 13:11:44 Hannibal Lecter (3) #15

"És így továbbra is az Igazából apa 2010 legjobb vígjátéka"

Azért szerintem tedd hozzá, hogy ez a te szubjektív véleményed... :)

előzmény: Valér (#12)

2010-04-05 11:32:57 HejjaX (3) #14

nyomokban zseniális, ám összességében meglehetősen átlagos film. kár érte, mert az alapötlet egészen szenzációs sztorit rejt magában, amit ezúttal nem sikerült belőle kipréselni. a valós háttér (már ha tényleg volt ilyen és nem áprilisi tréfa az egész) annyira abszurd, hogy filmért kiált - amit kiváló érzékkel tettek bosszantóan középszerűvé.
belegondolni sem merek, hogy pl. a monty python mit hozott volna ki ebből...

2010-04-01 09:01:27 "L" (2) #13

Pély Barnát kell idéznem, de ez nekem nem jött át. Oké, oké, A kategóriás színészek "szatírkodnak" sivatagban, háborúban, de mégsem. Ez van, nem tetszhet mindig minden. :)

2010-04-01 00:36:46 Valér (4) #12

Míg 2010-ben rosszabbnál rosszabb vígjátékok jönnek, csak arra tudunk gondolni, hogy bezzeg 2009-ben. Akkor több gyögyszem is érkezett, gondoljunk a Másnaposokra, vagy a Brünora, de mondhatnám a romantikus vígjátékok között kiemelkedő sikert elérő Csúf Igazságot, vagy a Nász-ajánlatot. Amikor mi végre megörülnénk, hogy tessék: megjött az idei év legjobb vígjátéka, a Kecskebűvölők, azzal kell szembesülnünk, hogy igazából ez 2009. harmadik legjobbja. És így továbbra is az Igazából apa 2010 legjobb vígjátéka, ami azért elég nagy probléma.

Komoly szereposztás: Négy nagyon jó színész(i alakítás) van ebben a filmben, ugye a főszereplő George Clooney (Egek Ura), valamint Ewan Mcgregor (Kasszandra álma). Emellett láthatjuk az Oscar-díjas Jeff Bridges-t (Crazy Heart) és a szintén brillirozó Kevin Spacey-t (Hold). A mellékszereplők alakításával sincs semmi probléma, és ez a poénokon is sokat segít, hiszen a legtöbb ilyen rész helyzetkomikum, márpedig mint tudjuk, a helyzetkomikumok a színészeken múlnak.

Meglepően jó sztori: A vígjátékokról köztudott, hogy nem túl kidolgozott és egyedi a történetük, gondoljunk akár a tavalyi év két legjobbjára (Brüno, Másnaposok) de itt ez az egyik legjobb pont. Egy újságíró és egy kissé golyó csávesz (Clooney ugyanis jedi-nek hiszi magát) járkálnak a sivatagban, és mindenféle állatságokat mutatnak egymásnak, de ez tényleg nagyon vicces. Közben vannak visszaemlékezések is, amikoris Clooney fiatalkori éveibe pillanthatunk be. Nagyon jól fel van építve az egész, de kecskés, és állatos részről nem is beszélnék, mert nem akarok spoilerezni.

Poénok is rendben: Szerencsére megtörtént az egy vígjátékon, ami idén bemutatott filmeknél még nem. Nevettem. Lehet, hogy augusztusban halálra untam volna ezt a filmet, mert a két már említett nagyágyú után könnyesre akartam röhögni magamat, de most elég volt, hogy legalább nevettem. Azt kell mondanom, hogy ennek a filmnek nagyon jól jött, hogy annak ellenére, hogy 2009-es, csak most mutatták be, mert így a kiéhezett közönségnek nagyon jól jött!

Összességében azt kell mondanom, hogy a Kecskebűvölők egy nagyon jó vígjáték, 2009. harmadik legjobbja, ami szép eredmény, és kifejezetten jó, hogy pont most a vígjátékok terén kialakult 'éhínség' ideje alatt mutatták be. Aki akar egy kicsit röhögcsélni, annak mindenképpen ajánlom!

10/7,5
Valér (www.mozihir.gportal.hu)

2010-03-31 19:39:26 Vodomina (4) #11

Kellemes csalódás volt számomra. Az utóbbi időben túlságosan sok közönséges vígjátékot daráltak le, amikben a káromkodásokkal próbálták meg pótolni a történetet, poénokat, valamint leplezni az ötlethiányt.
Ez a film azonban meglepő volt, s eredeti.
Erős négyes. :)

2010-03-29 14:39:14 zéel (3) #10

Elmegy, de nem oké! Pláne ennyi remek színésszel!

2010-03-26 20:38:36 Daemiaen (3) #9

Valami történet volt, amit el kellett mesélni, nem?

előzmény: Zalaba Ferenc (#8)

2010-03-26 18:04:57 Zalaba Ferenc (3) #8

A forgatókönyv?

2010-03-25 21:21:41 Daemiaen (3) #7

Vaskos csalódás, ami az idő előrehaladtával halványul fokozatosan, ami semmi mást nem bizonyít, mint hogy a forgatókönyv és a színészek egy valódi rendező után kiáltottak.

2010-03-21 01:30:47 Hannibal Lecter (3) #6

20 perc után azt hittem, azonnal abbahagyom, de aztán végül egy szerethetően infantilis mókázás kerekedett az egészből, amire nem lehet különösebben haragudni. Ewan McGregort Jedivé képezik - másodszor a filmtörténelemben. :-) Ha már a színészeknél tartunk, mindegyik a legjobb formáját hozta: George Clooney remekel, Jeff Bridges a kisujjából kirázza a szokásos figuráját: a "hol csesztem el az életemet?" típusú, keménykötésű alkoholistát, Kevin Spacey pedig valósággal lubickol a patkány Larry szerepében. Nagy marhaság, néha tényleg a nézői tűrésküszöb határait puhatolja, de egy próbát mindenképp érdemes tenni vele.

2010-03-04 21:49:05 Rorschach (4) #5

A történet kusza vagy csak nekem volt gyors, nem tudom, a karakterekre is juthatott volna több idő, szóval többet vártam ugyan, de egy gyengébb négyes megvan a poénok miatt, amik néhol hatalmasak :)

2010-02-08 12:55:22 w.e.g.a. (4) #4

A 2009-es év egyik legkellemesebb meglepetése!

2010-01-30 17:23:13 Oscee (4) #3

Én ezt a magyar címet sosem fogom megszokni...

2010-01-30 16:58:58 hemill (4) #2

kerek négyes :)
valahogy az egészet végig lehet mosolyogni, mindenképpen jobb kedvre derítő.

az LSDs rész nagyon ütött :D

2010-01-25 23:27:08 a6notes (4) #1

Szórakoztató szatíra, gyenge négyes - erős hármas.