Les misérables (1934) ☆ 👁

(Raymond Bernard)

francia dráma, történelmi film

?,?

2010-12-10 21:43:07 Jill (5) #1

Harry Baur szerintem erre a szerepre született, talán még Gabinnél is jobb. Hasonló típus egyébként, pontosan azt a nyugodt erőt sugározza, ami alatt azért ott van, hogy Valjean tud félelmetes lenni, ha akar.

Amúgy mindenki pont úgy néz ki és olyan, amilyennek lennie kell. (Végre egy Javert, aki baszottnagy furkósbottal mászkál és remek pofaszakálla van! Ráadásul az összes rendőr az osztagában ugyanígy néz ki és ugyanígy öltözködik, szerintem klónok vagy direkt utánozzák. Persze lehet, hogy akkoriban tényleg így néztek ki a rendőrök.)

Apróságok, amik benne vannak (éljen!)

- Látjuk Fantine-t és barátnőit még Párizsban.
- Fantine eladja a fogait (ezt miért kell mindig kihagyni a többi filmből?)
- Thénardier és bandája feltűnik Párizsban, a Gorbeau-házbeli csapda telejs egészében benne van.
- A barikádon Enjolras és Grantaire együtt hal meg (Grantaire többnyire nem létezik a rövidebb filmekben)
- A barikádos jelenetek nagyon hosszan és részletesen benne vannak, Lamarque temetési menete szenzációs.
- Az utcák! Lehet, hogy egy része stúdió, de tökéletes a díszlet. Nagyon megvan a hangulata.
- Még arra az imádnivaló kis részletre is ügyeltek, hogy Javert-nek nincs keresztneve.

Csatornás jelenet. 100% tökély. Végre nem volt Titkok kamrája-feeling.

Kimaradt: a teljes kolostoros rész, sajnos. Miután Valjean elviszi Cosette-et Montfermeilből, időugrás jön a lány 16. születésnapjára.

Szomorú adalék: a Cosette-et alakító színésznő később náci kollaboráns lett, Harry Baurt pedig a nácik ölték meg.