Lebanon (2009) ☆ 👁

(Samuel Maoz)

francia-izraeli-libanoni-német háborús film

3,7

2014-04-20 16:20:31 popcorno (3) #6

A hangulata megfogott. Mint háború ellenes film nálam 5-öst kapott. Jól sikerült a szörnyűség, kiszolgáltatottság és értelmetlenség ábrázolása. A kenjük a felelősséget másra (a libanoni keresztény milicistákra) propaganda szál viszont 1-est érdemel.

2014-04-16 12:50:30 Filmmester (5) #5

Ez azért egy klasszikus 5/5-ös film.

2014-03-10 17:08:19 Lil Martin (2) #4

nagyon zavaróak és néhol giccsbe fúlók a csövön kinézelődős részek, egyébként kiváló volna. így elég rosszacska.

2013-06-07 14:45:46 zéel (5) #3

Ez nem az a film, amit másnapra elfelejtünk. A kérdések nem hagynak nyugodni.

Mert mi van akkor, ha behívnak katonának és háborúba küldenek, de te nem ellenséget, hanem EMBEREKET látsz a másik oldalon is!?
Elbírja-e a háborús helyzet a humánus magatartást?
Csak kérdések vannak. Válaszok nincsenek.
Az egyik legfelkavaróbb, legtisztességesebb háborús, illetve háború-ellenes film, amit valaha is láttam. És dollár-milliók sem kellettek hozzá.

2013-06-06 18:25:11 zéel (5) #2

Félelmetes. Döbbenetes. Sokkoló!
Aki látta a Libanoni keringőt, annak kötelező.
Samuel Maoz, a film izraeli rendezője nem egy fotelban ülve találta ki a történetet. Maga is ott volt ebben a szörnyűségben, 20 évesen, egy tankkal.
A FILM itt: [link]!

2012-07-13 08:23:56 project640 (3) #1

Nagyon fáj, hogy 3-ast adtam, de egyszerűen nem ér többet. Értem én a rendező célját, de túlságosan erőltetett, hogy minden a harckocsiban zajlódik, és a lövész az utolsó csikére is ráközelít, hogy lássa. Értem, hogy a rendező így csak láttatni akarja a dolgokat, de annyira nem életszerű, hogy már zavaró. Városi harcban, amikor bárhonnan jöhet egy rakéta, nem kezdi el a toronykezelő csak úgy fogatni a tornyot, hogy egy nő arcába nézzen ... a cél nemes, értékelem az újfajta látásmódot, de néha kiszállhattak volna a harckocsiból :-)