The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans (2009) ☆ 👁

Mocskos zsaru - New Orleans utcáin

(Werner Herzog)

amerikai dráma, krimi

3,6

Abel Ferrara és Werner Herzog "Bad Lieutenant"-jeinek 17 év különbséggel ugyan, de egyazon napon tartották az amerikai premierjét: november 20-án.

Werner Herzog hangbéli cameo-t vállalt a filmben. Frankie Eva Mendes) üzenetrögzitőjén ő adja a kuncsaft hangját.

A Stroszek legendás csirketánc-fináléja alatt szóló zenét újra hallani ebben a Herzog-filmben.

A 66. Velencei Filmfesztiválon példa nélküli alkalommal Herzog volt eddig az egyetlen rendező, aki két filmjét (Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, My Son, My Son, What Have Ye Done) is bemutatta a sajtónak. Mindkét filmben feltűnik Michael Shannon és Brad Dourif.

Abel Ferrara, a '92-es film rendezője alaposan kikelt magából, mikor hire ment filmje újrafeldolgozásának. Ilyen skandalumok hagyták el a száját: "Az alkotók rohadjanak meg a Pokolban!"; "Kiraboltak!"; "Hogy van pofája Nicolas Cage-nek eljátszania Harvey Keitel-t?!"; "William Finkelstein, (a forgatókönyviró) egy idióta!". Herzog ennyit felelt kollégája felfortyanására: "Nem láttam a régi filmet, sőt, azt sem tudom, kicsoda Abel Ferrara."

A film nyitó és záró beállitásában is állatokat látni. Az elején egy kigyót, a végén halakat.