Stagecoach (1939) ☆ 👁

Hatosfogat

(John Ford)

amerikai dráma, szerelmi történet, western

4,3

2021-01-24 15:33:14 Xuja (4) #30

Persze, csak szerintem rosszabbul öregedett, mint a korszakban a többi klasszikus.

előzmény: Mario Brothers (#29)

2021-01-24 13:48:04 Mario Brothers (5) #29

Még jó, hogy ódivatú, hiszen egy több, mint 80 éves filmről beszélünk.

előzmény: Xuja (#28)

2021-01-24 12:01:21 Xuja (4) #28

Szórakoztató, eseménydús, ugyanakkor kissé ódivatú westernklasszikus remek karakterekkel (különösen Doc és Ringo tetszett). A forgatókönyv kiszámítható - ugyanakkor élvezetes, az akciójelenetek pedig a korukhoz képest jól sikerültek. Bár azért azt hozzátenném, hogy az indiántámadásnál nagyon zavart, hogy a kocsi kerekeit vagy a lovakat meg sem próbálták kilőni..

2020-03-21 15:50:27 BudapestBoy (5) #27

A film maga, a rendezés és a színészi játék zseniális. Viszont ami felnőtt ésszel szemet szúr és amire eddig más nem tért ki, bizarr az indiánok, mint ellenségképnek a megjelenítése. Ráadásul, ha valaki olvasott róluk (mármint az indiánokról) akkor tudhatja, hogy így biztosan pont sosem viselkedtek volna, mint a filmben.

2019-07-28 19:58:42 BonnyJohnny (5) #26

Gyakorlatilag stílusteremtő mű, ami az idő próbáját is kiállta. Mire megy az öt csillag, ha nem erre? :)

előzmény: Norbert Simon (#24)

2019-07-28 00:49:39 Ivan/ (5) #25

A Liberty Valance szerintem ha másért nem is, de Wayne miatt mindenképpen erősebb :)

Amúgy nálam ez a John Ford top 3

1. Liberty Valance
2. Hová lettél, drága völgyünk?
3. Az üldözők

előzmény: Norbert Simon (#24)

2019-07-27 18:40:28 Norbert Simon (5) #24

Egy jó ideje már nem néztem westernfilmeket, John Fordtól most sikerült megnéznem a Hatosfogatot. Én idáig csak a Liberty Valance-ot láttam tőle. Akárhogy is nézem nekem a Hatosfogat a megnyerőbb. Mindenképp mehet rá az öt csillag. Nem semmi az sem ,hogy 80 év után is ilyen időtálló.

2018-11-29 15:00:17 acidphase (5) #23

az Érik a gyümölcs filmben is, könyvben is fantasztikus ! Mestermű!

előzmény: dikalosz (#22)

2018-11-29 14:56:25 dikalosz (5) #22

Köszönöm a választ, Bonny és Raul!:)
Az Érik a gyümölcs a legszimpibb, az lesz a soron következő.

2018-11-29 11:58:33 BonnyJohnny (5) #21

Kevésbé ismert, régi gyöngyszem: The Informer.
...
A Drága völgyünk helyett... :P

2018-11-29 08:20:07 Raul (4) #20

Ja, és itt van még Az üldözők, ami talán kritikailag a leginkább elismert filmje, szerintem is jó (8/10), de érdekes módon itt a KT-n viszonylag alacsonyabb az átlaga.

2018-11-28 23:42:14 critixx (4) #19

Az Aki megölte Liberty Valance-t is nagyon jó.
szerk.: Bocs, most láttam, hogy azt már látta dikalosz.

előzmény: Raul (#18)

2018-11-28 16:06:50 Raul (4) #18

Szerintem első körben az Érik a gyümölcs és a Hová lettél, drága völgyünk?

előzmény: dikalosz (#17)

2018-11-28 15:35:06 dikalosz (5) #17

Semmi 'különleges', mégis megy rá az ötös. De szép is az ilyen:)

Most nézem, Ford mennyi filmet rendezett. Eddig láttam tőle három filmet, a Liberty Valance volt a legerősebb, amit követ a They Were Expendable, majd ez. Mit érdemes még az úrtól megtekinteni?

2016-12-08 19:18:47 Prüstü (4) #16

Nagyon ritka az olyan film, ami maholnap 80 éves, de le tudja kötni a figyelmem elejétől a végéig. Jól kidolgozott karakterek, eseménydús cselekmény, pazar színészi játék.
Sokkal később készült filmeken, olykor sokkal jobban érzem az idő vasfogát, szóval úgy döntöttem, hogy a mai naptól kezdve elengedem a fülem mellett a "a korához mérten illik értékelni az alkotást" jellegű megjegyzéseket.

2016-04-09 19:21:40 csabaga (5) #15

Szerintem sokat megtudunk.Ketten meghalnak,Ringo és Dallas egymásba szeret,a bankárt fülön csípik,a többiek alighanem maradnak az eddiginél,a kocsis és a rendőrbíró.A gyerekes anya megy a férje után.Rémes,hogy a cenzúra miatt nem lehetett terhes nőt mutatni és persze szülést sem.Eddig a filmig a western már nem számított komoly műfajnak,a sorozatok és az énekes változatok szépen a második vonalba vitték le,de ezután visszakerült a térképre.Szerintem Wayne itt még nem lett sztár,nem is lett volna jogos,inkább a háború után a lovassági trilógiával és a Vörös folyóval.

2016-04-09 19:07:40 Tenebra (5) #14

Igen, ebben van valami, hogy a sztori kicsit megtörik, mert az indiántámadás után gyakorlatilag vége a legfőbb konfliktusnak, illetve a motivációnak, eljutottak Lordsburgbe.

De szerintem azért az orvos karakterének érdekessége ellenére mégis John Wayne a központi figura, aki a bosszú miatt utazik. Viszont az biztos, hogy esetleg sokkal érdekesebb lett volna, ha a postakocsi tagjainak "utóéletét" bemutatják ugyanúgy, mint Ringo bosszúját.

2016-04-09 17:36:04 csabaga (5) #13

Tényleg látszik a kora,rengeteg a stúdiófelvétel,szinte minden.
Wayne nálam nem igazán főszereplő,orvos figurája erősebb.

Az utolsó 10-15 percet én feleslegesnek érzem,ez a történet egy postakocsiról szól.Bár nem értem,a jól védhető állomásról miért indulnak el új lovak nélkül a végső szakaszra,miközben sejthető,az indiánok pont erre várnak és tényleg."Utazó koporsó",ahogy mondja a bankár.

Ford már itt sem tagadta meg későbbi önmagát,itt is kapunk egy fogyatékos és egy iszákos karaktert.:)

2012-08-02 18:36:17 Csende Kristóf (5) #12

Alighanem Ford legjobb filmje. Simán veri a Liberty Valance-t, de még Az üldözőket is - nálam.

2012-05-08 13:42:45 manamana (4) #11

Eddig ez kimaradt, végül tegnap sikerült megnéznem, nem is olyan rossz!

2010-08-28 12:48:06 JeszKar (5) #10

Érdemes volt sok év után érdemes volt újranézni. Bár nem Ford a legjobbja, de a remek forgatókönyv és az utolsó félóra miatt megérdemli az ötöst. Két meglepő tapasztalatom van a filmmel kapcsolatban1.
1. Nem a Wayne a leggyengébb a filmben, bár nem jó az alakítása, de azért rendben van, ellenben Claire Trevor-ral, amilyen hisztit a végén lenyomott... fájdalmas volt nézni.
2. Iván még nem látta :)

2010-08-09 00:26:18 Hannibal Lecter (5) #9

Méltán tartják ezt az amerikai western reprezentáns emblémafilmjének: a Hatosfogattal teljes vértezetében megjelenik a műfaj, a film pedig 100%-osan kiszolgálja a nézőt, felvonultatva mindent, ami a Vadnyugatra jellemző. Ford zseniális arányérzékkel szerepelteti a jellegzetes típusfigurákat és konfliktusokat, maximálisan kihasználva az egymásra utalt, ugyanakkor egymástól élesen elütő emberek ruganyos, fordulatos, csapatorientált történetében rejlő lehetőségeket.

2010-02-08 12:53:31 BonnyJohnny (5) #8

A film bizonyos jelenetein nagyon látszik, hogy 1939-es. Egyik szobatársam nem is volt rest minden egyes ilyen esetben hangot adni a véleményének. De az utolsó félórát ő is elismerte, és abban egyetértettünk, hogy ami a fényképezést, koreográfiát és kaszkadőrmunkát illeti, ma sem lehetne jobban megoldani. Na ilyenkor nem látszott, hogy több, mint hetven éves a film.
Amúgy a képek ugyanolyan szépek voltak, mint az Üldözőkben (csak fekete-fehér).
A történet és a karakterek egy kicsit jobban tetszettek, mint az üldözőkben. És ha hozzávesszük a 20 évnyi előnyt (ami technikailag hátrány), szerintem jobb, mint az.
A Liberty Valance meg mindkettőnél jobb.

2008-07-22 17:27:22 Paul Ricard (4) #7

???

2008-07-22 17:12:45 Olórin (5) #6

Legfeljebb csak akar több lenni:)

2008-07-22 17:07:47 Paul Ricard (4) #5

Szerintem meg a Hatosfogat nem több, mint aminek mutatja magát: egy üldözős western némi szociális felhanggal, az Üldözők viszont sokkal több annál.

2008-07-22 16:50:06 Olórin (5) #4

Szerintem az Üldözők ehhez képest sehol nincs, és még porosabb is, annak ellenére, hogy frissebb...

2008-07-22 16:25:52 Paul Ricard (4) #3

Filmtörténetileg jelentős alkotás, emiatt megér számomra egy 4-est, de semmiképp sem soronám Ford legjobb alkotásai közé. Valami nagyon hiányzik ebből a filmből és nem "korosodott" olyan jól, mint pl. a Liberty Valance vagy az Üldözők.

2007-08-11 14:41:57 oscarmániás (5) #2

westernalapmű

2006-08-09 23:16:00 Olórin (5) #1

Ford mindent kihoz az egymással összezárt, különböző embertípusok témájából. Nagyszerű jellemábrázolás, remek dialógusok, lendületes cselekmény, fokozódó feszültség, és egy akciódús, mai szemmel is látványos és izgalmas utolsó fél óra. Mestermű, ez nem is vitás.