The Damned United (2009) ☆ 👁

Az elátkozott Leeds United

(Tom Hooper)

angol dráma, életrajzi film, sportfilm

3,9

2018-02-15 11:06:21 necksprain (5) #4

elég távol áll tőlem a téma, kb eb és vb-re összekapom magam, hogy ki hogy mit, illetve ha hazamegyek, apámmal megnézek egy-két mexet, de ennyiben ki is merül a futball iránti szeretetem. hát ezután 2 napig olvasgattam utána a Premier League-nek, meg nézegettem videókat, hogy mért sokkal durvább, mint a többi bajnokság. ha ma már nincs is annyi különbség, ezek a 70-es években akkora parasztlengősöket osztottak ki egymásnak, hogy csak néztem.

na, szóval már csak ezért megérte megnézni, a film viszont kevésbé a fociról, mint erről a Brian Clough-tól szól. olyan arc volt, akinek az élete megfilmesítésért kiáltott, és pályafutásának mélypontját kapta el a rendező, de még hogy hogyan. ez az ember egy felfuvalkodott hólyag, egy faszkalap, és egy akkora zseni, mint a hétszentség. és mindezt úgy tálalta, hogy percről-percre kavarogtak bennem az érzelmek, miszerint egy ripacs fasz, vagy egy pojáca zseni. nem mellesleg úgy nézett ki, mint Bill Murray:D

a végére álljon itt egy idézet tőle, saját magáról, amit én a filmre, mint sportfilmre értek: „Nem állítanám, hogy én voltam a legjobb a szakmában. De a top 1-be biztosan befértem."

2012-03-06 13:42:22 green81 (4) #3

Csatlakozom, az egyik (ha nem a legjobb) futball témájú film. Majdnem dokumentumfilm.

2011-07-19 23:24:47 hellasverona (5) #2

Az egyik legjobb film amit valaha láttam.
Aki szereti a focit annak kötelező megnézni!
Aki pedig nem szereti a focit annak azért!

2011-02-16 00:30:20 k3pl3r (?) #1

Gondoltam nézek még valamit Tom Hoopertől, ne csak a Király beszédét lássam. Már eleve attól a filmtől se vártam soket, pláne nem ettől. Meg kell hogy mondjam, ez nekem még majdhogynem jobban tetszett mint a Király beszéde! Lehet, hogy csak azért mert a témája közelebb áll hozzám, de akkor is. Amitől a Király beszéde mégis emlékezetesebb és talán kiemelkedőbb, az a színészi játék. Nem mintha Michael Sheen, Colm Meaney és Timothy Spall nem tennének ki magukért...
Mind a két film nagyon erős négyes. De lehet, hogy pár nap mulva már ötösön fognak állnak. Hiába, az osztályzás sose volt az erősségem.:) Nem tudok dönteni.:(