Avatar (2009) ☆ 👁

(James Cameron)

amerikai-angol akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

3,7

Jake Sully: Látlak téged.
Neytiri: Látlak téged.

Jake Sully: Minden visszafelé zajlik. Úgy érzem, odakinn van a valóság, és idebenn az álom.

Dr. Grace Augustine: Most végre mintát vehetek.

Dr. Grace Augustine: A fejünkre brunyálnak, és nem is szólnak, hogy legyen nálunk esernyő.

Jake Sully: Juhú, buli van, bébi.

Jake Sully: Most mi van? Ez milyen állat? Ez elől futunk vagy nem futunk?
Dr. Grace Augustine: Egyértelműen futunk!!

Moat: Miért jössz te el hozzánk?
Jake Sully: Tanulni.
Moat: Próbálunk tanítani az Ég embereket, de nehéz tölteni olyan korsót, ami már tele van.
Jake Sully: Az én korsóm üres. Teljesen. Pont ez a bajuk velem. Nem vagyok tudós.
Moat: Akkor mi vagy?
Jake Sully: Tengerészgyalogos. Vagyis harcos. A Daráló klánban.

SPOILER
Jake Sully: Az Ég népe üzenetet küldött. Azt üzenték, hogy minden az övék. Mindent elvehetnek.
Most mi fogunk üzenni nekik. Sebesen mint a szél, keljetek most útra! Hívjátok ide a többi klánt! Én, Toruk Makteu harcba hívom őket, és minden klán, velem repül!
Fivéreim, és nővéreim! Megmutatjuk az Ég népének, hogy nem vehetnek el mindent, amit akarnak. És, hogy ez itt, ez itt a mi Földünk!

SPOILER
Dr. Grace Augustine: Azok a fák olyasféle szentséget hordoztak, amiről fogalmuk sincs.
Selfridge: Ugyan már Grace. Ezen a Holdon ha csukott szemmel eldobok egy követ, az tuti, hogy valami szentséges fűszálra esik.
Dr. Grace Augustine: Nem, el van tévedve. Ez nem valami pogány-vuduzás. Ez valóságos, kimutatható dolog, egy mérhető biológiai jelenség az erdőben.
Selfridge: Amit úgy hívnak, hogy..
Dr. Grace Augustine: Egyenlőre annyit tudunk, hogy ez valamiféle sajátos elektrokémiai kommunikáció az egyes fák gyökérzete között. Olyan, mint ami az idegsejtek között van. És minden egyes fának tíz a negyediken ilyen kapcsolata van a szomszédos fákkal. És összesen van tíz a tizenkettediken fa Pandorán.
Selfridge: Ez így elég sok, igaz?
Dr. Grace Augustine: Az emberi agyban sincs ennyi kapcsolat. Ez egy hálózat. Egy globális háló, amibe a Na'vik képesek belépni, és le tudnak tölteni adatokat, emlékeket, olyan helyeken, amit most elpusztítottak. Érti?
Selfridge: Mi a bánatos istennyilát szívtak maguk az erdőben?

Dr. Grace Augustine: A kincsek ezen a bolygón nem a Föld alatt vannak, hanem körülvesznek minket. A Na'vik ebben a csodában élnek, és foggal körömmel védik.

Neytiri: Szépen ölsz.

Jake Sully: A cryoban nincsenek álmok. Nem érzed a 6 évet. Egy liter tequila után ébredek így.

Jake Sully: Egy új gerinc drága mulatság, veterán nem kap olyat, nem olyan időket élünk.

Dr. Max Patel: Grace, ő lenne Jake Sully
Jake Sully: Asszonyom.
Dr. Grace Augustine: Igen, igen, csak az a baj, hogy nekem nem maga kell, hanem a fivére. A másik, a többdiplomás, aki elvégezte a 3 éves képzést.
Jake Sully: Ő meghalt. A nevében is elnézést kérek érte.
Dr. Grace Augustine: Hogy áll laborgyakorlat terén?
Jake Sully: Boncoltam már békát.

Jake Sully: Miből tudom, hogy engem választ?
Neytiri: Hogy próbál megölni.
Jake Sully: Ez megtisztelő.

Quaritch ezredes: Úgy csinálom, hogy minimális legyen az áldozatok száma. Az elején csak gázt kapnak. Humánus módszer. Viszonylag.

Jake Sully: Harcos voltam, aki békéről álmodott. De előbb vagy utóbb mindig fel kell ébredni.

Jake Sully: És ez mit szeret? Futunk? Nem futunk? Mi lesz?

Quaritch ezredes: Terrorral felelünk a terrorra.

Jake Sully: Ha ők jönnek ide hozzánk, miénk a hazai pálya előnye.

Jake Sully: Nem fogok meghátrálni, ezt te is tudod, de segítened kell.

Jake Sully: Egy próbát megért.

Jake Sully: Szinte reméltem, hogy ezt mondja.

Quaritch ezredes: Mondja csak, milyen érzés elárulni a fajtáját? Azt hiszi, hogy közülük való? Ideje felébredni.