Gegen die Wand (2004) ☆ 👁

(Fatih Akin)

német-török dráma, szerelmi történet

4,3

2018-01-10 19:43:05 HejjaX (5) #9

Azt a rohadt. Most esett le, hogy ez a "jónő" (Sibel Kekilli) játssza a Trónok harcában Shae-t, Tyrion szajháját. Ami azért találó szerep neki, mert a Németországban, török családban született csaj a karrierjét pornófilmesként kezdte! (Ismert továbbá a nőkkel szembeni erőszak elleni aktivistaként is.) Nem semmi ez a nő. Egy dokumentumfilmet simán megérne az élete.

2015-05-06 11:43:01 Kalevala (5) #8

BIROL ÜNEL!!!! Ez a hapsi… minek is nevezzem… egy bomba! egy tornádó! egy pusztító és önpusztító örvény, beszippant és nem ereszt el. Akit játszik, ez a Cahit eleinte egy ellenszenves, aggresszív, a társadalom pocsolyáiban vegetáló lény, de ahogy ezt a szerepet Birol Ünel játssza, az egyszerűen lenyűgöző. Aztán végig kísértem “emberré válását” és e folyamat alatt elvarázsolt.

Fellélegeztem, hogy nem egy átlagos “multi-kulti” filmet kaptam, inkább azt mondanám, hogy a film a gyökértelenekké váltak fájdalmas útvesztője, a sehová se tartozás légüres terének az egyénre gyakorolt nyomása, ami elidegeníti az egyént a környezetétől. Már eltávozott valahonnan, de még nem érkezett meg sehová. Ezt a társadalmi “nincstelenséget” így még nekem nem mutatta senki.

2011-11-27 16:31:55 Dibon (5) #7

Durván jó... a zene szintén jó leosztás, a török stíluselemeket pedig egészen egyedien keverték a filmbe. Azért a végén csak kiderült, hogy ez a "jónő" mégsem akkora kurva... bár nézőpont kérdése, hogy kinek a szemszögéből az vagy nem az.

2011-03-22 17:29:23 HejjaX (5) #6

kicsit idegesített, hogy ez a "jónő", (aki rövid hajjal már nem is annyira jónő), hogy lehet ekkora kurva, de ezt leszámítva pompás film a fallal szemben, amit még az isztambuli tengerparton előadott zenei betétek sem basznak szét, pedig elsőre igazi wtf érzést gerjesztenek, ahogy ott muzsika-zenélnek, de a végén, amikor meghajolnak, már azt mondod, hogy egész jó ötlet volt beletenni őket. akárhogy is, különleges darab és asszem, kénytelen leszek megtekinteni fatih akin többi filmjét is (különös tekintettel a kt-n kiváló átlagpontszámot elért A másik oldalon-ra), mert ha ilyen remek történeteket álmodik a filmvászonra ez a török-német srác, akkor kétségkívül érdemes a figyelemre.

2010-12-25 12:02:16 Macsek (5) #5

Miután megnéztem egy napig nem tértem magamhoz..
5+még pár csillag, a zenei betétek miatt(fontos szerkezeti elem!).

2008-05-08 00:11:23 Dió (4) #4

Bár nem mindenhol tökéletes (azok a tetves török boszporuszi zenebetétek, te jó ég!), tényleg van egy atmoszférája, a végére már konkrétan nyomaszt. A főszereplő lány meg minimum egy jelenség.

2007-11-18 09:42:25 Umberto (4) #3

Azt hiszem, beleszerettem Sibel Kekillibe...

2007-10-28 00:32:43 zéel (5) #2

Nagyon érdekes, nagyon jó film! Nagyon jó zenékkel: autentikus török népzenétől, ritka jó török rockig! No meg az ifjú Nick Cave is!

Ha jól tudom, a rendező, Fatih Akin (németországi török) új filmjét indítják a németetek az Oscarért!
(A film magyar címe egyébként teljesen értelmetlen. Helyesen inkább "Fejjel a falnak" lehetne!)

2006-08-11 16:58:13 zéel (5) #1

A zenéje miatt (is) kapott ötöst!