La mala educación (2004) ☆ 👁

(Pedro Almodóvar)

spanyol dráma, thriller

3,8

2020-02-24 14:10:23 bromi (?) #22

Egy kicsit tobbet vartam ettol a filmtol...

2008-11-30 17:44:15 Cesare Gonzago (5) #21

Rendben, legyen OFF! :D De a filmet látnod kell! Szerintem zseniális, elgondolkodtató alkotás, amely igencsak megosztja a közönséget, de így van ez jól... :)

2008-11-30 17:37:40 nejmed (2) #20

Azt hiszem korrektek voltunk, az lehetséges véleményeknek a nagy része elhangzott.
hiszek - egyház rossz
mindegy - egyház jó
higgy! - egyház hmmm...
higgy valamiben
diplomatikus tartózkodás

Rituskának csak ezért reagáltam a hozzászólására, hogy ne csak egy vélemény legyen jelen, bár kétséget kizárólag off volt az egész.

2008-11-30 17:15:07 Olórin (?) #19

jujj, nem is így értettem... hagyjuk:) nem akarok ebbe belemenni, itt meg főleg nem, de még az OFF topikban sem, mert ez csak egy (fél) fokkal jobb a politikai témájú vitánál, aminek meg itt nagyon-nagyon nincs helye. mondjuk, hogy nem szóltam egy szót sem:)

előzmény: Cesare Gonzago (#18)

2008-11-30 17:10:35 Cesare Gonzago (5) #18

Miért szélsőséges? Még az ateisták is hívők: áhítattal hiszik, hogy nincs isten, a tudományhívők a gépeket magasztalják, és így tovább... Az istenhit miért volna szélsőség? Megjegyzem, én inkább kétkedő, "magam módján" hívő ember vagyok, s pl. Ady Endre vallásossága sokkal közelebb áll hozzám bármiféle intézményesült egyházi vallásosságnál, noha meggyőződésem, hogy szakralitásra szükség van.

De hogy megnyugtassalak, nem vagyok szélsőjobboldali, ezt alighanem számtalan hozzászólással bizonyítottam, lásd: Koltay Gábor filmjeit... :)

2008-11-30 16:39:04 Olórin (?) #17

"ha valaki nem hisz Istenben, az bizony nagy baj"
ez szűklátókörűség, és nagyon szélsőséges, szubjektív vélemény. meglep, hogy tőled ilyet kell olvasnom...

2008-11-30 16:14:49 Cesare Gonzago (5) #16

Persze, a marxisták is hívők. Ők a dialektikában hisznek, ám az egészben semmi szakralitás. (Ezt az élményt a pártkongresszusok rituáléja pótolta.) A keleti kultúrák is biztosan hisznek valamiben, lehet, hogy ők nem istennek hívják. Nem vagyok jártas a keleti hitvilágban, és semmi okom, hogy feléje fordítsam tekintetem. Jó érzem én magam a "nyugati" istennel.

előzmény: Trissieke (#15)

2008-11-30 15:51:44 Trissieke (4) #15

Véleményem szerintem pedig az embernek szüksége van hitre, de nem baj, ha nem hisz Istenben. A keleti kultúrák nagy része is túlélte, hogy nem hittek Istenben. Jó magam sem hiszek, és ezért nem érzem magam kevésbé teljes embernek.

Talán az volt a baj a filmmel, hogy én többet vártam tőle, mikor elkezdtem nézni. Először teljes összekavarodtam, hogy ki-kicsoda. Talán, mert őrült rossz a névmemóriám és soha nem tudtam, hogy most melyik srác, ki. Aztán végül minden letisztul. Végül is, egy egészen kellemes filmet nézhettem végig

előzmény: Cesare Gonzago (#14)

2008-11-30 14:20:38 Cesare Gonzago (5) #14

Én megfordítanám az állítást: ha valaki nem hisz Istenben, az bizony nagy baj. Az embernek szüksége van hitre, transzcendens élményre, és arra a szakralitásra is, amit az egyház és a különféle bevett vallásfelekezetek nyújtanak. Ebbéli meggyőződésemet az sem rendíti meg, hogy egyébként fenntartásaim vannak az egyházzal szemben, s gyakran kiáltom magamban Voltaire jelszavát: "Ecrasez l'infame."

Almodóvar filmje viszont zseniális. Nem azért, mert "bántja" az egyházat. Maga a történet lebilincselő, a színészek tökéletes alakítást nyújtottak, a megjelenített szubkultúra pedig lebilincselően-gyomorforgatóan bizarr.

előzmény: nejmed (#11)

2008-11-30 12:46:32 Olórin (?) #13

hát, lehetne ám sokat vitázni az egyház szerepéről... de nem tartozik ide.

előzmény: nejmed (#11)

2008-11-30 12:19:06 Rituska (4) #12

Nagyon szívesen kifejtem a hitemet, de nyilván nem ezen a fórumon, mert nem szeretnék más hívőket megbántani.
Szívesen írnék még egy-két gondolatot a filmről, de nyilván az szorosan összefügg a vallás kérdéssel és az "veszélyes terep". Tiszteletben kell tartanom másokat.

előzmény: nejmed (#9)

2008-11-30 12:13:52 nejmed (2) #11

Ha valaki nem hisz Istenben, alapvetően nem baj. Ha valaki ematt olyan fokú ellenszenvvel viseltetik az egyházzal szemben, hogy nem veszi észre
em akarja észrevenni, hogy azért az egyház végez a társadalom számára hasznos tevékenységet is. (iskola, kórház, idősekkel foglalkozás. Továbbá vidéken egy talpraesett lelkészbenpapban lehet olyan potenciál, ami hatására megindul valami élet.
A megtűrésig sem jut el. Na ilyen.

2008-11-30 11:58:51 Olórin (?) #10

Mi az, hogy beszűkült ateista?:P

2008-11-30 11:56:01 nejmed (2) #9

Érdekes, pedig ezt a fajta álláspontot a lebeszűkültebb ateista ismerőseim szokták képviselni.

előzmény: Rituska (#8)

2008-11-30 11:22:32 Rituska (4) #8

Nagyon szeretem az egyházról negatív véleményt alkotó filmeket. Egyház nem egyenlő Isten. (szerencsére) (ja hozzáteszem folyamatos kapcsolatom van Istennel)
Magáról a filmről annyit, hogy van egy kis hiányérzetem, de összességében tetszett.

2007-11-23 13:46:07 Kremy (4) #7

Csodálkozom a negatív véleményeken....Még mindig nagyszerű rendezőnek tartom Almodovart és nem hinném,hogy bármilyen felesleges művészieskedés lenne a filmben...Azt pedig megcáfolnám,hogy unalmas,engem első perctől az utolsóig lekötött...A színészeknek is csak dícséret jár..
De itt megint csak az a közhely jut eszembe,hogy ízlések és pofonok...

2007-10-06 11:11:43 szőke noémi (3) #6

Nagy lelkesedéssel ültem neki a filmnek, de sajnos nagy csalódást okozott.Nem tudom mi lehetett a célja a rendezőnek vele: lélekelemzős filmnek nagyon felszínes, kriminek meg lapos és unalmas.Pedig naygszerű drámát lehetett volna kihozni az alaptörténetből.Kissrác viszont gyönyörűen énekelt, azt meg kell hagyni.

2007-10-06 10:47:15 Umberto (2) #5

Almodóvar az egyike azon rendezőknek, akikről sokkal többet beszélünk, mint amennyit kellene. Filmjei művészieskedők és unalmasak. Ez is. Sztem.

2007-05-29 09:52:18 csombi20 (2) #4

nagyon nem szeretem az egyházról ennyire negatív véleményt alkotó filmeket.tudom,tudom,a normális papok nem elég érdekesek egy filmhez...:S

2004-09-23 23:39:30 azazell0 (?) #3

elején főcím, végén stáblista

2004-09-23 18:16:18 egyeske (4) #2

a krimizős szál viszont lapos.
hogy hívják azt a képsort, amikor kiírják a főbb szereplőket és készítőket? merthogy az nagyon is ízlésesre sikerült.

2004-09-22 18:03:20 cucu (4) #1

Tisztelet Almodóvarnak: azért kevés rendező mer szoprán szóló kisfiúk énekét fullosan lejátszani (kivéve a határeset Pippin dalát), nemhogy egyből kettőt. És még csak nem is volt rossz! Akit érdekel az eredeti Moon River Audrey Hepburn kevésbé átütő előadásában, letöltheti innen[/link].