The Conqueror (1956) ☆ 👁

Conqueror of the Desert

(Dick Powell)

amerikai életrajzi film, kalandfilm, szerelmi történet, történelmi film

?,?

2016-11-22 21:03:39 The Hungarian (?) #7

1990 óta. Ezért találták ki az internetet.

2016-11-22 20:46:21 csabaga (?) #6

A Hatosfogatig néztem vissza a pályáját,a leggyengébb osztályzat 5.4, ez meg 3.3.Az imdb mióta létezik?

2016-11-22 19:54:29 critixx (?) #5

Ha így lenne, a Sztalker is elég gyengén állna osztályzatok terén.

2016-11-22 18:12:22 csabaga (?) #4

A film igen alacsony osztályzata nem annak köszönhető,hogy egy közeli,kísérleti atombomba robbantás miatt a szereplők többsége,köztük Wayne is,sugárbetegséget kapott,ami évtizedekkel később megölte őt,de Susan Haywardot is?

2013-08-23 21:26:55 Ivan/ (5) #3

John Wayne sokak által szidott filmjét is végre megnéztem. Nos, kijelenthetem ez egy pontosan olyan film, mint Stone Nagy Sándorja. Egész egyszerűen zseniális csak valami miatt az emberek képtelenek megérteni és felnőni hozzá. Mondjuk Stone filmje esetében erre még talán van remény, de itt ez már rég tovaszállt. Wayne ahogy tőle elvárható megint nagyon karakteresen és szeretnivalóan hozza a szerepét és igen tényleg hiteles Dzsingisz Kán szerepébe bárki is mondjon bármit. Az egyedüli zavaró dolog vele kapcsolatban a hülye bajusza, de arról meg nem ő tehet, gondolom ez koncepció volt. E mellett pedig még vannak ugyan további apró malőrök amik még picit zavaróak lehetnek - pl. a néhol akadozó dialógusok illetve, hogy a forgatási helyszínt jobban is meggondolhatták volna - azonban ha jobban belegondolok ezeken is könnyen túl lehet lendülni és ha ezeket nem vesszük figyelembe akkor igenis egy majdnem tökéletes produkciót kapunk a XX. század legnagyobb színészével a főszerepben.

2010-07-06 23:46:03 critixx (?) #2

Azért Wayne később tanult a hibájából, és ezt a tanulságot vonta le belőle: soha ne vállalj olyan szerepet, melyre nem vagy alkalmas. :DDD

A sztori röviden úgy történt, hogy Wayne éppen az akkortájt már erősen haldokló RKO stúdió főnökségénél járt, mikor talált egy forgatókönyvet a papírkosárban. A könyv pontosan azért került oda, mert olyan rossznak tartották, hogy nem gondolták, érdemes a megfilmesítésre. Wayne átolvasta, és neki mindenki nagy megdöbbenésére tetszett. "Éppen egy ilyen filmben szeretnék szerepelni! Amiben végre kitörhetek szokásos szerepeimből!" A stúdiónál persze nem mertek nemet mondani: "Ki mer ellentmondani a Nagy John Wayne-nek? Ha ő megakarja csinálni, meg lesz csinálva!" és voilá, megszületett A hódító. :DDDDD

Azért ha az ember belegondol, hogy John Cassavetesnek évekig kellett kuncsorognia, mire innen-onnan összeszedte a pénzt ultra low budget független filmjeire, John Waynenek meg egyetlen szavába került, hogy egy eredetileg kukába szánt projekthez igen magas költségvetést kapjon...

előzmény: puttancsospeti (#1)

2010-07-06 23:24:49 puttancsospeti (2) #1