The Lunch Date (1989) ☆ 👁

(Adam Davidson)

amerikai rövidfilm

3,9

2021-11-24 21:55:30 Hulla88 (5) #9

Köszönöm az információt. Részemről a vándormotívum miatt ez így még szebb. Ebben a sztoriban nem az eredetiséget keresem.

előzmény: hhgygy (#7)

2021-11-24 21:51:16 Hulla88 (5) #8

Vágom, hogy nem központi kérdésként vetetted fel a salátát, na de akkor is :-).

Hát, szerintem nem csak 89 és 21 között, hanem, kvázi folyamatos felfogási vita, változás van jelen. Lásd, itthon a "kultúrharc"-ot a nagyvilágban pedig tán be sem kell mutatni a folyamatokat, elég csak néha ránézni az Off topicra (főleg ha szerkesztő vagy :) Jó, az is "itthon" van de lecsapódása a folyamatoknak.

Szerintem az identitárius vitákat, jó ilyen mondhatni konzervatív kisfilmekkel kezdeni, csak, hogy ne legyen Off topic. Vagy szerinted nem változott, változik a hozzáállás?

2021-11-24 21:51:11 hhgygy (5) #7

Személyesen Nagy Bandóval sikerült felvennem a kapcsolatot és úgy tűnik, ez egy vándormese, ő is valami haverjától hallotta és úgy írta le. Szóval véletlen is az egybeesés, meg nem is.

előzmény: Hulla88 (#5)

2021-11-24 21:24:38 ChrisAdam (3) #6

A salátás kommentem csak egy kis szőrszálhasogatás volt, természetesen miért ne ehetne, ez is lehet a sztori pikantériája. :) A többit értem és tényleg nem veszünk össze, sőt. Talán arról érdekes lenne beszélgetni, hogy biztosan akkora nagy szakadék van-e felfogásban 1989 és 2021 között? (Vagy ez csak egy illúzió, egy wannabe szakadék? Vagy éppen melyik irányba? Nem mindig egyértelmű. :D Azonban ez messzire visz!) :)

előzmény: Hulla88 (#5)

2021-11-24 21:13:30 Hulla88 (5) #5

Tán, nem az is egy sztereotípia lebontás, hogy ő salátát eszik? Én a nagyböjt alatt ilyen kis salátákat eszem és sokszor értetlenkedve fogadják...

Amúgy az eredeti novella tényleg 88-as? Én egy 2003-ban kiadott kötetben olvastam.

A remake sem rossz, de annak kicsit túl hazai az íze, bár én sokat lógtam régen hajléktalanokkal és sok csudaszív esetet éltem át, amikor a kevésből adtak sokat, de ez kicsit más.

89-ben szerintem ez egy merész, szívmelengető történet, a mára már kicsit kötelezővé vált körök előttről. Pont annyira valóságidegen a fekete hapsi, mint az öreg néni, aki mintha egy korai David Lean filmből lépett volna ki. Épp ezért pikírt, épp ezért érint meg. Gondolom a lényegen azért nem veszünk össze, mindenesetre nézzetek ezt is sokan!

2021-11-24 19:40:10 ChrisAdam (3) #4

Azért a Szalontüdő után/előtt ez elég gyenge. A "remake" mindenben erősebb, színészekben, hangulatteremtésben, társadalomkritikában - ott valóban belemerülünk a közegbe, itt ez korántsem sikerül. Meg aztán... egy ilyen megtermett férfi valóban egy kis salátát rendelne? :)
Ez valóban csak a puszta "képzeljétek, volt egyszer, hogy..."-sztori filmes megjelenítése. Az meg elég csupasz.

2020-09-16 22:06:41 hhgygy (5) #3

Ma néztem újra a remake-et és csak most vettem észre, hogy remake. Hát, ha az 5-ös akkor ez is muszáj 5-ös :-)
OFF: illetve nem teljesen értem: hogy viszonyul az 1988-as Nagy Bandó András novella az 1989-es filmhez, amit az amerikai rendező a saját írásának vall?
Tud erről valaki valamit? Tök véletlenül ugyanazt a sztorit/poént találták ki?

2011-06-05 18:21:58 Ágó (5) #2

Remek film, de nem szabad hozzá ismerni a
Szalontüdőt! :)

előzmény: czeppelin (#1)