AVP: Alien vs. Predator (2004) ☆

Alien vs. Predator - A Halál a Ragadozó ellen

(Paul W.S. Anderson)

amerikai-angol-cseh-kanadai-német akciófilm, horror, sci-fi, thriller

2,6

2018-06-13 19:38:04 velvetgristle (1) #34

Az egyetlen különbség az AVP és egy Asylum-produkció között, hogy itt a vizuális effektekre egy kicsivel többet költöttek. demiaráknak.

2017-03-30 17:42:58 ChrisAdam (1) #33

Az is egyes, egészen megérdemelten.

előzmény: deniro2 (#32)

2017-03-30 09:07:26 deniro2 (3) #32

Ha ez 1-es, mit adsz a legalább egy kategóriával még ennél is rosszabb második részre? Szerintem tartsd meg a karót annak:)

2017-03-29 13:28:14 ChrisAdam (1) #31

Már nem pontosan emlékszem, miért és hogyan lett aztán egyes (előtte kettes volt), de azt hiszem, megnéztem utána valamelyik Alien filmet, pár héttel, hónappal később és revideáltam a kontraszt miatt, egészen jogosan. :) Hogy így 4 évvel később válaszoljak. :D

előzmény: dikalosz (#28)

2015-03-28 15:19:26 dikalosz (2) #30

Igen-igen, az eltelt idő ténye felett elsiklottam, köszönöm! Így valóban nem meglepő.

2013-08-14 08:43:33 BonnyJohnny (2) #29

egyáltalán nem rossz film

Az az óta eltelt másfél évben(!) megváltozott a véleménye.

előzmény: dikalosz (#28)

2013-08-14 00:25:18 dikalosz (2) #28

45% 1es?

2012-02-23 08:11:57 ChrisAdam (1) #27

Körülbelül három éve láttam, és gondoltam, most újranézem, merthogy azóta már rengeteg jó filmet láttam...
Kár volt pazarolni rá másfél órát, mert tényleg irtó gyenge. Története nincs, színészek nincsenek, animáció 0. Ezért nem adok hármast. Azért voltak jó akciók és azért kicsit volt a helynek szelleme. Tetszett a labirintus, ami változik, viszont megbotránkoztam azon, hogy hogyan lehet ilyen gyenge animációt összehozni. A predatorok olyanok voltak, mint egy Cartoon Networkos akciórajzfilmsorozat hősei/gonoszai. Tetszett a predator-ember közötti kapcsolat.
Én most bátor kijelentést teszek - egyáltalán nem rossz film, mert jól ki lehetett volna hozni az ötletből egy jó kétórás filmet, nem pedig egy összecsapott kis akciófilmet, ahol a horror elem egyenlő a nullával, inkább csak az akció érvényesül. Hát ez egy Alien filmek után...
Ja és a forgatókönyv: Az alagút nem áshatta ki magát. Erre EZ a reakcióm.

2011-06-18 14:15:03 PhilipMorris (?) #26

Persze közelébe sem ér a régieknek de tisztességes iparosmunka. Eksön jelenetek rendben a történet már kevésbé de nem is számít igazán .Popcornmozi ,semmi több 5/10.

2009-11-02 22:43:38 gellert01 (3) #25

Én olvastam könyvben is, abban más volt, na meg a sztori is más volt egy kicsit... Nem olyan rossz ez, csak kicsit túl "amerika" a film. Sok látvány, kevés igazi értelem. A nigga csaj pedig már a film elejétől tuti túlélőnek látszik. Fordulat igazából nincs. De nem is kell! Predator vs. alien vs. human

2009-04-18 12:13:34 HejjaX (2) #24

fű, de trágya.

2009-03-09 23:33:04 kezdetektől (?) #23

Először is kezdjük külön az Alien- és külön a Predator-filmekkel. Az Alien és a Predator is egy nagyon jó kis klasszikusnak számít a sci-fi műfajban. Betudható ez a jó kis forgatókönyveknek, színész alakításoknak, kéi effektusoknak és a trükköknek. Az ALIEN egy nagyon jó forgatókönyvön alapuló, izgalmas, fordulatos, nem vontatott, akciódús, ugyanakkor kicsit rémisztő sci-fi-horror. A Predator az első két Terminátor mellett Schwarzenegger legjobb filmjei között van (habár én a többit is szeretem). Ebben a filmben keresve se találnék jó színészt, a mellékszereplők egyenesen rosszak voltak, és a főszereplő (a csaj) sem volt a helyzet magaslatán, de ő még belefér az A-kategória aljába. Színészi alakítás 35 %. Ha egy folytatásnak nézzük a filmet, akkor elég szar a forgatókönyv, mivel hogy jön képbe az Alienhez és Predatrhoz egy Északi-sarkon lévő azték-egyiptomi, tudom is én milyen templom ... Nem illik a képbe, ha viszont úgy tekintjük a filmet, mint egy különálló részt, és mondjuk nem is hallottunk erről a két "szörnyről" akkor nem is olyan rossz (gyenge 4-es vagy erős 3-as). A forgatókönyv izgalmas, csak nem fordulatos, meg azért nem hiszem, hogy a Predator ilyen könnyen "összebarátkozik" egy emberrel. Na mindegy, azt azért megemlítem, hogy a filmen majdnem egy pontot javít az Alienek és Predatorok jó ábrázolása. Még írnék egy-két szót az operatőrröl és a vágóról, szerintem ők se a filmesszakma legjobbjai között vannak :):) De most gondoljunk bele, milyen lett volna ez a film, ha pl. Spielberg, vagy Lucas, esetleg Cameron rendezi és Sigourney Weaver meg Schwarz van a főszerepben, nyilván sokkal, pláne, hogy ha még Kaminski lett volna az operatőr és John Williams csinálja hozzá a zenét :D De mivel egy B-kategóriás stáb volt, egy szar rendezővel, még az is csoda, hogy egy ilyen filmet összehoztak. Össszesített osztályzatom a filmre 50 %

2009-02-20 19:37:17 robynballantyne (3) #22

Hát, jobb mint a film...

előzmény: skynet (#1)

2008-08-04 13:44:40 Dorian Gray (3) #21

Szerintem nem lenne rossz film a történet alapján, csak érdekesen van megcsinálva, hogy úgy mondjam. Bár a mások részhez képest oscar esélyes lehetett volna így is:DD

2008-03-07 10:28:12 Ivan/ (1) #20

Nekem ez is elégé az volt:)

A kedvenceim:
- Egyiptomi történelem újraértelmezése.
- Csaj és Predator összefogása és cimbizése. (komolyan mikor Predi meghalt már azt vártam, hogy elkezdi a csaj megsíratni)
- Mikor többi Predi jön a társuk holtestéért. A góré miuátán észreveszi a csajon a jelet átnyujtja neki a "játészert".

előzmény: slozi (#19)

2008-03-07 10:13:40 slozi (2) #19

Pedig az aztán az igazi agyzsibbasztó élvezet :-)!

előzmény: Ivan/ (#18)

2008-03-07 09:48:14 Ivan/ (1) #18

Ez valami bődületesen gyenge volt. Az Alien és Predator filmek megcsufolása. Ezek után nem is nagyon vagyok kiváncsi a második részre.

2008-01-13 12:10:25 LacZca (1) #17

Botrány ez a film. Anderson már a mortal-t is elszúrta. Utálom amikor jön egy ilyen film (videojáték v valami más előddel) amit várok, erre mindig ez a tehetségtelen, béna kis senki rendezi és elrontja. Szuper!!! Utállak Paul W.S. Anderson!!!!!!

2008-01-04 18:17:03 Jereváni Rádió (2) #16

Á, előre tudom a végét :P

2008-01-04 16:53:53 Ivan/ (1) #15

Ez vicces:)

De különben látnék fantáziát egy ilyen filmben:) Igazi vérbeli trasht lehetne belőle kihozni:)

2008-01-04 16:52:06 Dió (1) #14

:D

2007-11-01 21:11:57 gauss (?) #13

A játék / főleg az ember katonával / tényleg jó, hangulatban jó párosítás az első két résszel, főleg úgy hogy az Aliens-ben szintén szerepelnek katonák. Ez a film azonban nem tetszett, szerintem túlságosan elnyújták a felvezetést, cselekmény/akció pedig kevesebb mennyiségben és minőségben is, mint kellene. Kár érte, mert a regények kibővített univerzumában nagy potenciál lenne.

2007-06-10 17:36:33 Hannibal Lecter (1) #12

Ilyen kutyaütő, "fogdéslődd" jellegű trancsírfilmet is ritkán lát az ember... mit akar Henriksen ebben a pocsolyaállagú kacatban?

2007-05-29 07:03:38 Jereváni Rádió (2) #11

Az Aliensben volt először az alienkirálynő, amikor leesett róla az a dagadt rész, amiből kinyomta a petéket, akkor már elég fürge lett. Na mindegy, ez sem menti meg az AvsP-t, mert bűnrossz egy film. Sebaj ahogy látom hamarosan jön a 2. rész :) (mondjuk ezt tudtuk is, mert a film végét úgy csinálták meg, hogy mindenki sajnálkozva felsóhajtott: lesz 2. rész)

előzmény: -senki- (#10)

2007-05-28 15:55:22 -senki- (1) #10

Az alienkirálynő nem ilyen tök dagadt cucc? Nem emlékszek már pontosan hogy volt a filmre, de az ilyen királynők nem szoktak nagyon mozgékonyak lenni , a természetben legalábbis.

előzmény: The Hungarian (#9)

2007-05-28 15:42:42 The Hungarian (2) #9

Sok benne a hülyeség. Pl. a feka csaj lefutja a tízméteres lábakkal rendelkező alienkirálynőt. Vagy azok az ótvar beszólások, hogy "az ellenségem ellensége a barátom" meg a szokásos "de ocsmány ronda disznó vagy" stb. Ezekről leszokhatnának. Sok benne a hülyeség.

2005-04-23 01:55:04 esztR (1) #8

Sírva nevettem kínomban...brrrr!!!kevés film "ütött" meg ennyire.

2005-04-08 22:30:52 tangerine (?) #7

Egy ilyen című filmet meg sem próbálnék beülni a moziba. Már a címe is vérgagyi.

2005-04-07 19:20:35 Dió (1) #6

Két órás tömény büntetés.
Alapból is bűnsz*r lenne, hát még ha hozzávesszük azt is, hogy mekkora kultúrája van a két filmkörnek külön-külön, és hogy milyen részletesen kidolgozott filozófia az AvP kultúra...ááhhh, ennél sokkal több felelősséget kívánt volna meg az egész vászonravitele. Történet nincs, a szereplők szánalmasak, nem rémisztő, a látvány lehetne az egyetlen kapaszkodója, de ez édeskevés. B*meg Paul Anderson.

2005-02-24 20:33:21 kocz (3) #5

Szerintem sincs semmi gond a történettel, csak egy kicsit eltúlozták a végét. Mondjuk alapjáraton én nem szerkesztettem volna össze a két történetet csak azért mert játékot csináltak belőle. Nekem az Alien sorozat a kedvenc filmjeim közé tartozik és ha ebből a szemszögből nézem, akkor nem volt jó ötlet ezt a filmet megcsinálni. De hamár megcsinálták, annyira nem lett rossz...c

2005-01-23 01:55:20 AdamT101 (4) #4

A töténet elég jó lett,bár+lehetett volna jobbra is csinálni

2004-12-19 13:17:41 Skynet69 (4) #3

Nem rossz, de lehetett volna jobb is. A köv. rész szerintem izgalmasabb lesz.

2004-12-07 12:37:45 kanyi (1) #2

Borzalmas volt. Egész jó története van mindkét fajnak, erre most olyan mintha semmi közük nem lenne az eddigi filmekhez. Elvesztették minden jellemvonásukat.

2004-11-23 12:24:55 skynet (5) #1

A film király de a játék az igazi!!!! Főleg a tengerészgyalogosall.