Amintiri din epoca de aur (2009) ☆ 👁

Mesék az aranykorból

(Constantin Popescu - Cristian Mungiu - Hanno Höfer - Ioana Uricaru - Razvan Marculescu)

francia-román történelmi film, vígjáték

4,6

2020-01-14 06:27:19 leplesbitang (4) #4

A film lényegében hat történetből áll, ezek két tematikus blokkba rendeződnek. Nehéz egyben értékelni, mert az egyes részek olykor zseniálisak (mint az első), olykor jók vagy közepesek (mint a második és az ötödik), olykor eléggé közhelyesek és erőltetettek (mint a harmadik, a negyedik és hatodik). Az első egészen remek, nekem ez emeli fel az egészet négyesre, de aki Mungiu többi filmje felől érkezik ide, az készüljön fel rá, hogy lesznek itt olyan részek, melyek a rendezőhöz képest elég "olcsók".

2017-12-10 08:07:40 magichorze (5) #3

zseniális. hihetetlen jók ezek a román filmek.

2016-02-18 00:13:11 Rorschach (4) #2

Egyetlen hatalmas baj van ezzel a filmmel: úgy éreztem, a nosztalgia mindent megszépítő lencséjén át néz vissza, és a kép, amit a korszakról fest, túl könnyed. Világos, hogy nem akarták túl sötétre venni a stílust, ám a "keserédes kabaré" jelleg több árnyalattal lazább lett a még működőképesnél.

Persze azt is megértem, hogy van, amire nem szívesen emlékeznek vissza a szomszédaink sem... Ja igen, attól az apró ténytől eltekintve, hogy Romániában játszódik, minden képkockája ismerős lehet, szóval aki szeretne kicsit nosztalgiázni, de már rongyosra nézte A tanút, nyugodtan bepróbálkozhat a filmmel. Pláne, hogy amint látom, elfeledett egy gyöngyszem.

2010-09-11 23:29:32 hhgygy (5) #1

Zseniális. A legjobb a Scinteiás rész volt, mindenkinek kötelező, aki már élt akkor, azért, aki meg nem, azért.