Horsemen (2009) ☆ 👁

Az apokalipszis lovasai

(Jonas Åkerlund)

amerikai-kanadai dráma, horror, krimi, thriller

2,9

2022-08-24 09:39:17 fempolip (3) #10

Nagyon jó kriminek gondolom, és sokat vett át komor hangulatban, történetben, képi világban a Norvég filmektől. Nyugodt tempó rövid őrjöngés majd ismét mélabús vánszorgás. Ezt mindenképpen csak profi színészekkel kellett eljátszatni. És ezt sikerült is. Nem különösen kiemelkedő de jó.

2019-07-27 12:07:59 ifj. Ó. Posszum (1) #9

Olyan ez a film, mint Dennis Quaid mimikája.
A csávó próbálkozik, erőlködik, hogy érzelmet préseljen ki orcájára. Akarja, szeretné, küzd érte. Hiába. Az egész játékidő alatt csak egy grimaszra futja. Mint amikor az emberfia arra ébred, hogy összeszarta magát.
Na, ilyen ez a film.

2016-03-07 11:34:37 tomside (3) #8

A produkció hideg hangulatot kíván teremteni egy északi rendezővel, de sajnos rajta marad néhány kellemetlen hollywoodi kézjegy. A téma ugyan izgalmas, de sokszor tűnik erőltetettnek a script, egy kicsit wannabe. Valakinek nagyon tetszett a Hetedik, és csinált hozzá egy nyolcadik hasonszőrűt. Meg lehet nézni egyszer, van ugyanis egy-egy jobb szekvencia benne, de az összkép nem megy el a jóig.

Dennis Quaid meg olyan, mint egy jó Fiorentina. Bárhol megállja a helyét, de sosem kell attól félned, hogy bajnok lesz. Itt is lehozza a szerepet, magabiztos, valami mégis hiányzik belőle.

2010-11-17 13:57:50 Tom85 (3) #7

én már a film közepén sejtettem, hogy a fiának köze lesz a dolgokhoz..

2009-12-08 07:32:37 "L" (3) #6

Erős, komor hangulatú film, szerintem telitalálat nyomozóval/főszereplővel/. Sajnos a feszültség és a hangulat a játékidő előrehaladtával és a megoldás közeledtével valóban lankad és a megoldás is abszurd, de egy bőven nézhető lightos horrornak a sok közül elmegy.

2009-11-21 14:40:13 The Hungarian (2) #5

Azt azért nem mondanám, hogy klisék halmaza, inkább azzal van a baj, hogy - főleg a végkifejlet - egyszerűen abszurd.

A rendezőnek/forgatókönyvírónak biztos nagyon tetszett a Hetedik és a Fűrész. De ez a film még utóbbi mellett is szégyenkezhet.

2009-11-21 14:08:48 critixx (1) #4

Az egész film klisék halmozása.

A "rohadék szülők nem fordítanak elég figyelmet szegény elnyomott emós kamaszgyerekeikre" szöveg pedig még rátesz egy lapáttal az egészre.

2009-10-17 00:00:24 myke7 (3) #3

Tényleg elég vicces nyomozó, de legalább emberközeli és nem nevetséges szuperdetektív. Amúgy a film kissé gyorsan lelövi magát, és beáll a középszerűek táborába. Ziyi Zhang viszont kegyetlenül jól néz ki.

2009-07-30 20:56:03 Ubul (3) #2

egyes egyedül DQ miatt néztem meg,hát a 8 tanu és a Frequency után reméltem hogy jó filmje lesz 2009ben is,de sajna nem így lett...azért DQ fanoknak egy próbát megér

2009-06-02 10:33:35 a6notes (2) #1

Lehetne egy jobb film, de nem az. Dennis Quaid a filmtörténelem legrosszabb nyomozóját alakítja, akinek általános műveltsége nincs. A film legnagyobb hibája mégis a párbeszédek, amik fájdalmasan rosszak és közhelyesek. Kliséáradat.