Madeo (2009) ☆ 👁

(Bong Joon-ho)

dél-koreai dráma, thriller

4,2

2021-02-06 20:30:10 Norbert Simon (5) #11

Összességében a feeling az ami igazán nagyon tetszett a filmben. és bár most ,hogy egy kicsit jobban letisztult bennem az élmény kissé vegyesek az érzéseim az anya iránt. A színésznő fantasztikusan jól játszott benne és szerintem a srác is. Ez a rendező valami fantasztikus. A filmjei pedig egyedülállóan különlegesek. Elég nehéz témákat boncolgat és egyedi módon teszi. Egy nehéz de nagyon szép dráma. Megy rá az öt csillag mint a szél.

2019-08-06 16:26:25 Szabó Dániel (5) #10

Ha akárki is emlékszik erre a filmre kaphatok ezekre a kérdésekre választ? BIG SPOILERS:
Az anyuka onnan jön rá hogy az öreg nyanyánál lesz valahol a mobil amin a titkos képek vannak, hogy amikor kihallgatják a 2 huligánt, elmondták neki, hogy egyszer ilyet kérdezett a megölt lány régen, hogy "vajon mennyi rizspálinkát érhet ez a telefon?". Ezután az anyuka valahonnan rájön hogy a megölt lány alkoholista nagymamájánál van a telefon(??) és drámaian fut a megölt lány nagymamájához aki szenilis mert nem fogta fel hogy halott már az unokája(?), és a nagymama azt kérdezi hogy az unokája(a megölt lány) küldte-e őt hogy hozott e neki pénzt(??). Az anyuka furcsán néz és mondja hogy igen, és odaadja a nagymamának ami épp nála van. Erre mondja a nagymamának hogy ő meg kéri a mobilt mert a halott unokája meg azt kéri a nagymamától. A nagymama hazudik egy olyat hogy eladta rizspálinkáért(??), az anyuka mondja hogy hazudsz(??), a nagymama meg "ok, itt van", és kiveszi a rizses tál aljáról az eldugott mobilt.

Egyszerűen nem értem a szituációt hogy mi miért történik. Főleg hogy a végén kiderül hogy az unoka utálja a csávókat és elege van az egészből, tehát nem azért dugott velük mert szerette az egészet, hanem mintha muszáj lett volna neki mert a nagymama követelte(??), hogy összeállítson egy rohadt sokat érő zsaroló telefont. És miért akarta kinyomtatni a képeket???ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁH nem értem, valaki mondja már el :D Rohadt rizspálinka, alkoholista nagymama meg minden.

2016-09-17 23:45:15 ryood (5) #9

ilyen ínyencséget, mint ez a film, csak a koreaiak tudnak csinálni..
nem igazán tudom megmagyarázni a vonzerejét, de lehetetlen ellenállni neki..

2014-11-12 17:20:08 Kalevala (5) #8

Egyszerűen letaglózott ez a film. Az anyai szeretet határtalan, néha kisajátító. Mit meg nem tenne egy anya bajba jutott gyermekéért! Mint egy anyaoroszlán, küzd, véresre marcangoltatja magát, megalázkodik, megveszteget, mocsokba merül, minden bűnt magára vállalva, következetesen, önzőn, vakon vágja magának az utat az egyetlen célért. Ezt a témát már a román rendező Calin Peter Netzer is feldolgozta.Milyen gyomrot felkavaróan sokkoló volt az a film! Milyen visszataszító volt az az anya. És itt? Vegyes érzelmekkel szemléltem a küzdelmét. Éreztem megértést, sajnálatot, együttérzést, szánalmat is, mégis ijesztő volt az az önfeláldozó, mindent elsöprő, erőszakos oltalom és szeretet. Meg kell húzni a határt, amit egy anya sem léphet már át.
Nehezen emészthető, sokrétű dráma ez, ahol nem a krimielemek szolgáltatják a feszültséget, hanem az anya megszállottságából eredő tettek.

2013-12-07 19:57:44 Szabó Dániel (5) #7

Megvan benne az a Halál Jele-s feeling. Annyira nem jó (mert hát krimi annyira nem lehet jó), de így is egy zseniális film. Tetszett, hogy nem tudtam mi lesz a vége. Király rendező ez a Joon-ho Bong
A csaj oscar-díjas színésznőket szégyeníthetne meg ezzel az alakítással.

2011-02-19 06:06:48 HejjaX (3) #6

ja, épp készítette ki a rizst, amikor bentről látta a balesetet. a kiscsaj meg ugyebár akár rizsért is dugott. valszeg épp találkájuk lett volna.
amúgy engem a vígjátéki elemek kifejezetten idegesítettek benne, már a halál jelénél is ez volt a gondom a rendezővel.

2011-02-09 20:32:48 w.e.g.a. (5) #5

Hát gondolom neki is megvolt:)

előzmény: Zalaba Ferenc (#4)

2011-01-31 18:03:02 Zalaba Ferenc (4) #4

nos, senki?

2011-01-22 07:38:31 Zalaba Ferenc (4) #3

Árulja el nekem valaki, hogy mit keresett az öreg guberáló képe a megölt kiscsaj telefonján.

2010-12-31 00:25:09 Tinuszka (5) #2

leborulok. fantasztikus

2010-09-13 22:39:53 Brumi (5) #1

A koreai filmklub keretén belül szerdán este 6-tól megtekinthető az Örökmozgóban.