Funny Man (1994) ☆ 👁

(Simon Sprackling)

angol horror, vígjáték

2,5

2022-11-15 09:48:38 mortimer ezredes (1) #2

Edwest12 minden mondatával egyetértek, sokat nem tudok hozzátenni, mert mindent leírt, ami az én fejemben járt a film megtekintése után. Se nem vicces, se nem ijesztő, béna effektek, kiábrándító alakítások, a szereplőkről semmit se tudunk meg, a vicces fickóról se sok derül ki, ja és még unalmas is a film. Christopher Lee gondolom úgy volt ezzel a filmmel, mint Michael Caine a Cápa néggyel: nem lehet minden film és alakítás díjnyertes, de akkor legalább fogjon vastagon a toll a csekken. Ez a fércmű amolyan Leprechaun utánzat akart lenni, már az se volt valami nagy szám, de ennél a vacaknál még az is sokkal szórakoztatóbb.

előzmény: Edwest12 (#1)

2020-01-18 12:50:02 Edwest12 (1) #1

A filmben a legjobb a leírása. Talán mert abból még bármi lehet, csak az ember képzelete szab határt. A megvalósítás viszont... Nem sok filmre adtam nézhetetlent, de ez sajnos az. Csak azt nem értem, hogy adhatta hozzá a nevét Christopher Lee. Vígjátéknak szánták, de a legkevésbé sem vicces. Ha néhány egyetemista összeáll, és némi pénz és technika is a rendelkezésükre áll, akkor szerintem különb filmet gyártanak. Fájdalmas párbeszédek, bugyuta fordulatok, a színészi játék pedig a középiskolás színjátszókörök szintjén van. Az egész arra megy ki, hogy a csúnya kis fickó kinyírhassa, akit csak ér. Itt vannak kicsit ötletesebb, meg nagyon fájdalmas halálesetek is. Gondolkoztam, mire is emlékeztet a hangulat, és rájöttem: a Tom & Jerry-re. Hasonlóak a zenei és néhol a cselekménybeli megoldások. Persze senki ne gondolja, hogy ez a film akárcsak a nyomába is érhet egy sok Oscar díjas rajzfilmsorozatnak! Ami ott működik, az itt nagyon nem. Elvégre ez egy humorosnak szánt horrorfilm (néven eladni kívánt valami).