The Limits of Control (2009) ☆ 👁

(Jim Jarmusch)

amerikai-angol-japán-spanyol dráma, krimi, thriller

3,6

2015-10-30 18:41:30 Kalevala (5) #24

A film rendkívüli atmosztférája és varászlatos képi világa lenyűgöző – csak egy kis türelem kell hozzá. Eleinte még azért kérdezgettem magamban, na történik itt valami, de késöbb már nem érdekelt, nem hiányzott. Hátradőlni, nézni, beszippantani a hangulatot, a képeket.
Azt olvastam valahol a filmről – szóval ez nem az én agyam szüleménye, de nagyon rátapint a lényegre -, hogy ez a film olyan, mint egy álom, amire másnap reggel szívesen emlékszel vissza, nem tudod megfejteni, de mégis érzed, hogy szívesen álmodnál még egyszer hasonlót.

2015-08-16 16:28:00 Frank Tyrell (4) #23

Na ez most mi volt? Attól félek, Jarmusch egy kicsit túllőtt a célon. A hangulata nagyon erős, ezért néztem végig, meg szeretem Bankolét is. A mondanivaló talán nem is több, mint az amit az elején a pasi elmond neki a reptéren.

2015-01-24 20:33:56 Seymour Glass (3) #22

Nekem kicsit sok volt (illetve kevés), nem tudott az atmoszféra magával ragadni, ami egy ilyen filmnél elég baj, mert az ember piszkosul elkezd unatkozni. Pedig én tényleg kevés filmet unok, sajnos Jarmuschnak ezzel a filmmel sikerült elérnie.

2014-10-26 12:08:40 Fluga (3) #21

Fura film, de érdekes.
Mintha Jarmusch-t és Lynch-et összemixelnénk.
De valahogy összhatásban egyiknek sem az erősségeit hozza ki, hanem valami egészen oda nem illőt.
Mindenképp megfelelő hangulat kell hozzá, hogy ez ember ezt befogadja, belelazuljon és élvezni tudja.

2014-09-17 23:27:28 hhgygy (2) #20

Jó nagy blöff.

2010-07-08 12:11:59 Gasz András (3) #19

Picit indulatból, gyorsan írtam bocsi érte (vesszők bánták), de nagy csalódás volt a film, szinte már sajnáltam, hogy ezt néztem meg nemrég. Pedig sokat vártam tőle. Talán ez is hatással volt.

Utánanézek Jarmusch eddigi munkásságának.

ui: Ja a meztelenkedő csajszi nem volt éppen rossz látvány. :)

2010-07-08 12:03:36 simijohnny (5) #18

Túl sokat nem értettem abból amit írtál (egyszerűen nincs szövegkohézió), de szerintem olvass utána egy picit, főleg Jarmusch stílusának és eszközeinek, témáinak. Persze nem könnyű film...

előzmény: Gasz András (#17)

2010-07-08 11:58:17 Gasz András (3) #17

Az irányítás határai:

Nagy csalódás a film azok után amiket hallottam róla.
Sokszor öncélú, a történet csak álca és gyakorlatilag egy nullát ér és a cím alapján bármiféle cselekményt váró számításaink sem jönnek be.
Az egész egy művész lélek fontos gondolatait tipikus magyar művészfilmesek számára hasonló módon elmondva. Az előadásmód lassú és vontatott és vicces módon az Alkonyat szériához hasonlóan főszereplőnk arc közeli képeiből áll nagyrészt. hatalmas érzelmek és morfondírozás, belső lelki harc látszik rajta mondhatom.... A Harry Potter gyerek színészei is az utóbbi filmekben már több színészi munkát mutattak a vásznon mint itteni főszereplőnk, pedig ők se épp mondhatóak zseninek e téren. Főszereplőnknek 1 arc kifejezése volt kb. és 3 mondata a filmben. Nagyszerű..... Emlékeztet ez még inkább erősen a tipikus magyar 'nagy pénzügyi támogatásokat kapunk igaz csak kb. 45 ember nézi meg majd' típusú magyar művészfilmekre. Ott is 'erős' a színészi játék...
Mondanivaló viszont van ezerrel és meg kell hagyni elgondolkodtató az élet egy más szemszöggel az élet értelme, a művészetek, a filmekkel (Tilda Swinton prezentálásában) kapcsolatos monológok nagyon is tetszettek. Mindezen monológ köré felépített majd 2 órás road movie művész szemmel már nem nagyon tetszett. fél óra alatt le tudható lett volna a film lényegi eleme szerintem.
A tájak nagyon szépek, egy pár a kamerásnak köszönhető csodás kép is szemünk elé tárulhat. Ebben picit hasonlít a The Fall-ra de az valamivel jobb és sokkal földöntúlibb érzést kelt annak ellenére, hogy mind valós táj ama filmben. A rendező nagyon erőltette az eleinte egész hangulatosnak majd önismétlőnek és feleslegesnek ítélt utazunk és művészi képekkel és erős hangzású zenével aláfestjük a képeket vonalat.
Érződik hogy itt valamit nagyon el akart mondani a rendező vélem azt is hogy saját élményből vagy életútból is fakadhat egy két mondanivaló.
Most persze lehet mondani, hogy nem értékelem a művész filmeket ilyenkor ez szokott jönni. Én mindig azt mondom erre a jó művész(ies) és független filmeket értékelem. (Pl.A Faun labirintusa, A nyomozó, Az ajánlat, Az út, Dr Parnassus, Mennyei teremtmények stb.)

2010-02-06 20:04:15 anitacsilla (5) #16

Hát igen, a képzelet teremtő ereje. Nem olyan egyszerű...

előzmény: simijohnny (#15)

2010-02-06 19:20:10 simijohnny (5) #15

Ahogy ő maga is mondta, elég volt a képzeletét használnia.

előzmény: anitacsilla (#14)

2010-02-06 19:13:05 anitacsilla (5) #14

Meglepődtem a végén, hogy egyátalán kifutott valahová dramaturgiailag. Nem vártam, mert szimbolikus lételméleti utazásnak vettem a filmet, amibe egy nyitott vég is belefért volna.
Amikor a végén bejutott a célszemélyhez egy olyan helyre, ahová elvileg lehetetlen a bejutás, azt úgy értelmeztem, hogy a film közben kapott impulzusok, és saját eddigi tudati fejlődésének segítségével volt képes felülemelkezdni a fizikai világ korlátain. Ellentétben James Bonddal, aki a fizikai síkon csinálja ezt.

2010-02-03 13:47:50 jesi (4) #13

Isaach De Bankolé-nak sikerült, nem sok érzelem tűkrözödik rajta

előzmény: simijohnny (#12)

2010-02-03 11:49:27 simijohnny (5) #12

Bill Murray is feledhetetlen, azt a jelenetet sem lehet komoly arccal végigülni.

előzmény: jesi (#11)

2010-02-03 11:16:48 jesi (4) #11

Örülök, hogy láttam és a bérgyilkosos mozik közül nagyon kiemelkedik, a végére jön rá az ember mekkora film is ez

2010-01-30 22:50:08 simijohnny (5) #10

Jarmusch mindig a rabszolgájává tesz, nagyon örülök hogy láthattam ezt művet, pláne hogy moziban. Annyira, de annyira a helyén volt minden, kiált az újranézésért, ez az ember egy zseni. Tilda Swinton pedig tök mindegy hol van, mit csinál, hogyan csinálja, vászonra született.

2010-01-29 22:04:52 CsPeti (4) #9

Hol lehetne megszerezni a zenéjét? semerre sem találom

2009-11-26 22:10:01 helga (4) #8

az első 40 percet élveztem, utána 1 óráig azt vártam hogy mikor lesz már vége, de amikor hirtelen vége lett, rájöttem hogy mégis tetszett.

2009-11-24 22:38:34 szigiri (5) #7

Egy kis segédanyag:

2009-11-22 22:53:33 sleepingdancer (3) #6

kevés történés, sok filozófiai üzengetés, gyönyörű képek. első látásra talán az a baj, hogy túl felépített, túl szimmetrikus, túl elemezhető, túlságosan keveset bíz a történetre, és túl sokat a repetitiv szerkezetre, valahogy nem elég könnyed, spontán, és költői. de mégsem hagy nyugodni, újra meg kell majd nézni

2009-11-18 12:09:57 zephon (2) #5

nyugi, a főszereplő Isaach De Bankolé-t kivéve mindenki nyúlfarknyi szerepet kapott

2009-11-17 18:09:28 Kalti (3) #4

Nem is tudtam erről a filmről eddig, de nagyon felcsigázott, Jarmusch + Bill Murray + Garcia Bernal, ezt látni kell! :)

2009-11-15 15:31:31 Paul Ricard (3) #3

Jarmusch a Halott ember óta nem volt ilyen komoly(kodó) és hermetikus, ennyire öncélú és semmitmondó pedig talán még sosem. A passzivitást és az elidegenedés témáját a direktor végleg a piedesztálra emeli, a bérgyilkos mozik dekonstrukciójára tett kísérlete azonban egyértelműen kudarcnak tekinthető. Számomra azért alapvetően a hangulata működött, a különböző utalásokat is szerettem benne, de félő, hogy sokan blöffnek fogják tartani.

2009-11-06 22:31:26 bothbenedek (5) #2

kompromisszummentes

2009-10-13 23:19:23 bothbenedek (5) #1

végre megvan a bemutató dátuma!