John Q. (2002) ☆ 👁

(Nick Cassavetes)

amerikai dráma, thriller

3,4

2021-01-14 07:51:53 pointless (3) #7

Nem tudom, hogy 2002-ben újszerű volt-e ez, de most láttam és mára már kb. mémmé vált az, hogy az amerikai egészségügyi rendszer azért nem a legjobb. A film nagyjából teljesen erre épül,így kicsit érdektelen, és ahogy említették már, kicsit giccses, kicsit gyenge történet. Némiképp azért szórakoztató volt. Egyszer nézhető.

2010-01-11 15:46:26 hopdinZ (4) #6

Nem tudom, hogy miért hasonlítod ezt a Bank Job-hoz. A John Q egy elgondolkodtató dráma, ami az egészségügyi rendszer viszontagságaira hívja fel a figyelmet. És noha az amerikai betegbiztosításra fókuszál, attól még nekünk is érdemes megnézni, ugyanis... nem akarom megsérteni a szabályzatot, úgyhogy inkább nem folytatom :-).

Denzel Washington egyébként nagyon jól alakította a szerepét. És az igaz, hogy a film közel sem tökéletes (kisebb rendezési hibák; a történet némely része eléggé hihetetlen; kissé giccses; stb.), én mégis adok rá egy 4/5-öt.

Akit érdekel a film által felvetett probléma, nézze meg a Sicko című filmet is.

2008-08-23 01:42:32 Dió (2) #5

Hatásvadász nyálgiccs néha remek pillanatokkal, de legtöbbször más túszfilmekből építkező panelekkel, plusz egy erőltetett, szintén giccses (és miért is drámai???), tanulságot a néző torkán metodikusan lenyomni akaró fináléval.

A sztárparádé hatástalan, mert nem látni nagy karaktereket, de dialógusokat se nagyon; néha konkrétan halálra untam magam.

Ha ez lenne az első túszejtős filmem, hármast kapna, így gyenge kettes, de ha nem tudnám, h a jelenlegi betegeskedésemből kifolyólag nem (csak) a filmtől fájt a fejem, még az egyesen is elgondolkoznék.
Régóta meg akartam nézni, talán azért is ilyen nagy csalódás. Azt mindenesetre nem értem, h száz ilyen film után mitől lenne pont ez olyan nagy. Példát vehetne pl a bank jobról, ami a maga, sz.rrá járatott kategóriájában még ilyenkor is képes volt újat mutatni, míg a John Q meg sem próbálta.

2008-08-23 00:37:22 PG (4) #4

Csak az elejét kell kibírni, utána már élvezhető. ;)

2008-02-04 16:10:26 wayage (4) #3

Pár hete volt a Tv-ben:)

előzmény: goromba (#2)

2008-02-04 07:46:32 goromba (4) #2

Igen jó kis dráma.Mondjuk szerintem meg pont a vége az, ami (nem is)kicsit erőltetett.
Denzel meg nem tud rosszat alakítani.Mondjuk ez például egy tipikusan D.W.-szerep volt.
Én ezt így mostanában azért leadnám főműsoridőben a TV-ben..Utána -természetesen rövid reklám után-jöhetne a Sicko.

2008-01-03 23:23:49 k3pl3r (?) #1

Másodszorra is legalább olyan jó volt, mint első nézésre. Nagyon kemény dráma, főleg a vége! Denzel Washington meg a szokásos zseniális alakítást hozza, amit már el is várok tőle! Most is szinte egyedül viszi a hátán a filmet. Ha nagyon szőrösszívű akarnék lenni, írhatnám, hogy a rendezés bizony nem volt tökéletes, meg még van egy-két hibája, de valahogy nem érdekel. Fantasztikus film!