Fish Tank (2009) ☆ 👁

(Andrea Arnold)

angol-holland dráma

3,9

2014-05-11 14:59:58 PG (4) #24

A film cime jo, de ezt korabban leirtam.
Ugy tunik, nem ertetted meg a filmet.

Azert hagyja ott a meghallgatast, mert rajon, hogy csak barokba keresnek tancosnoket, ami a szexrabszolgasaghoz vezeto ut.
Connor pedig az egyetlen, aki valoban tamogatja, nem hitegeti, hanem azonnal odaadja neki a kamerat, amivel elkeszitheti a cd felvetelt, amit el is kuldott.

előzmény: Dibon (#7)

2014-05-11 14:07:16 PG (4) #23

? ? ?
Ez mire volt valasz?

előzmény: Lil Martin (#21)

2014-05-10 14:29:32 manuva (5) #22

Szerintem jól táncolt a csaj.

2014-05-10 14:23:24 Lil Martin (?) #21

van szerkesztés opció, bár azt hittem, erre úgy a 4-5. környékén rájössz :D

előzmény: PG (#20)

2014-05-10 12:12:56 PG (4) #20

Az akvarium nagyon jo cim. Pontosan arra a kenyszerhelyzetre utal, amiben a szereplok vannak. Kiszakadtak a termeszetes eletterukbol, mesterseges helyen vannak, bezsufolva. Ha kiugranak, elpusztulnak. Nincs jovojuk, csak a tuleles remenye, hatha valami megvaltozik.

A tanctudas hianya pedig altalanos a briteknel. A tarsastancot nem ismerik, az "uri hobort".

előzmény: Dibon (#7)

2014-05-10 11:37:35 PG (4) #19

Egyetertek. Jobb vagassal es meg par kiegeszito jelenettel jobb lett volna.

2014-05-10 11:36:00 PG (4) #18

Itt is, ez a hely a szocialis telep, az utolso mentsvaruk.

2014-05-10 11:34:01 PG (4) #17

Ez a brit helyzet egy evtizede. Mindenki arra var, hogy valami majd megvaltozik.

előzmény: Umberto (#9)

2014-05-10 11:29:55 PG (4) #16

Angliaban nincs lakotelep. Probalkoztak vele az 1970-es evekben, de nem valt be, lebontottak. Nehany tombhaz van, ahol az onkormanyzat birja a fenntartasukat. Szocialis lakok lakjak, akiknek ez az utolso mentsvaruk. Ha ezt is elveszitik, hajlektalanokka valnak.

2014-01-09 21:19:33 dézi (5) #15

kemény film. néhány véleménnyel itt nem értek egyet, a tánctudása nyilván direkt volt olyan, amilyen, ez is inkább jelképes volt, mint sok minden más a filmben. amúgy feminista szempontból is érdekes film, már csak ezért is érdemes volt megnézni. engem az Élet, amiről az angyalok álmodnak-ra emlékeztetett, bár nekem annál jobban tetszett.

2012-11-10 22:44:26 sleepingdancer (4) #14

De jó film ez. Az a tekintet a végén, ahogy nézi a tácolgató anyját. Látszik, hogyfelnőtt.

2012-02-29 22:23:22 somogyireka (4) #13

...és megint és megint ugyanazt járjuk körbe...ezért az "átkozott",édes szeretetért harcolunk,így-úgy-amúgy. Aztán néha kiderül, az is szeret,aki a szavaival utál.Meg, hogy minden gyűlölködés mögött csak ott lakozik egy nagy közös tánc.Lásd a filmvégi suta mozdulatokat anya és két lánya között.
Pontos, realista film.Így vagyon az életben is: nincs szépítés, semmi hízelgés.(Bár tudnám,mi az,hogy realitás, de én is használom, mint sok szót,amit nem is értek,hogy micsoda, megszokásból,mert így tanultam.)
jajjj,és az a jelenet meg,mikor ráveti magát a fickó a fiatal lányra,háááttt...hmmmm,az finom volt.

2011-06-24 20:57:03 Sántha Orsolya (3) #12

Többet vártam.

2011-05-02 14:05:55 gabonaaa (5) #11

Nas - Life's a bitch !

2011-05-02 14:03:33 gabonaaa (5) #10

Umberto a Lilja tényleg sokkal jobb volt! ezerszer!

2011-02-04 16:00:41 Umberto (3) #9

Erőtlen, kissé sekélyes, ezért számomra unalmas. Egy ilyen témájú filmtől akkora pofont várnék, mint amekkorát a Lilja 4-ever produkál, de ez a közelébe nem ér annak. Kár. A húgának a beszólása viszont tetszett a végén. (Aki látta a filmet, tudja, mire gondolok. :-D)

2011-01-10 23:41:17 Rorschach (4) #8

Jó film volt, mondjuk én befejeztem volna a kanca szimbólumának végével.Egyébként elég rosszul és hosszan volt vágva.

2011-01-08 13:08:05 Dibon (5) #7

Szerintem a Fish Tank szónak az angolban van egy olyan jelentése is, ami az összezsúfoltságra utal. Itt a lakótelepi házba/lakásba bezsúfolt ebereket/életeket jelentheti, magyarban erre a "szardíniás doboz" vagy "mint a heringek" kifejezés illene, de hát ez filmcímnek ugye elég béna. Az akvárium se jobb.

A tánctudást illetően pedig Veronkah-val értek egyet. A táncolni akarás itt az elvágyódást jelképezheti, a kitörni akarást, amikor az embernek nincs lehetősége lépni egy adott dologban, de mivel a szándék megvan, valami más (pótcselekvésben) ölt testet ez a vágy.
hogy Mia nem tud táncolni, erre maga is rájön, amikor a meghallgatást otthagyja a fenébe. Meg hogy Connor (ha jószándékkal is), de csak hitegette, talán bíztatásul.

2010-07-18 23:00:13 zéel (5) #6

A film címe? Lehet, hogy az angolnak van valami egyéb (szlenges) értelmezése is, ami jól kapcsolódik a filmhez, de a magyar Akvárium számomra nem túl megfogható.
Egyébként az akvárium lakóit (a halakat) gondozzák, itt meg, a filmben ugye...

előzmény: Veronkah (#5)

2010-07-18 20:21:41 Veronkah (5) #5

Szuper film!

Valóban minden részletében hiteles film, semmi fölösleges modorosság nincs benne. Másokkal ellentétben úgy gondolom, szándékosan olyan lányt választottak, aki nem tud jól táncolni. Épp ez a lényeg: mindenki táncolgat: otthon a tükör előtt / az erkélyen / lakatlan lakásban, álmodozik arról, hogy táncos lesz, de valójában esélye sincs rá.

Nagyon hasonlít jellegében, témájában a Lilja 4-everre, kicsit optimistább kivitelben.

Van egy kérdésem: SZERINTETEK jó cím a Fish tank (akvárium)? Egyrészt valóban olyanok a panelosok, mintha akváriumba lennének. De a film kimenetele pont, hogy sugallja a kiugrási lehetőséget, míg az akváriumból kiugró halak elpusztulnak. Vagy ti máshogy értelmezitek a végét?

2010-07-14 11:07:35 borosta (5) #4

a tánctudás tényleg nagyon hiányzik belőle.

2010-05-30 17:49:34 HejjaX (5) #3

magával ragadó film. abszolút életszagú sztori, kiválóan megírt karakterek és egészen remek alakítások (a főszereplő kiscsaj igen meggyőzően hozza a figurát - leszámítva, hogy nem tud táncolni, pedig a filmben az lenne az életcélja ugyebár, de ez a film egyetlen negatívuma), igényes fényképezés (a kézi kamerás részek kifejezetten tetszettek), minden a helyén van. igazi mai angol film.
hiteles és erőteljes. muszáj 5-öst adnom rá.

2010-03-14 08:25:58 Daemiaen (4) #2

Andrea Arnold filmje erőteljesebb, összeszedettebb és sokkal inkább fókuszál a lényegre, mint a Red Road pár éve, pedig annak a filmnek a valósága nem kevés rokonságot mutat eme alkotás brit való világával.

2010-03-12 15:53:49 zéel (5) #1

Annyira élethű!
Igaz, arról nem nagyon szónokoltak nálunk mostanában, hogy Angliában is van lakótelep, van hátrányos helyzetű gyerek. Aki ugyan tudja a "leckét": csak magára számíthat! Mire jut? Ki lehet-e törni, ha rossz helyre születtél?