The Girl Next Door (2004) ☆ 👁

(Luke Greenfield)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,3

2013-12-29 19:23:23 Groenendael (?) #16

Szerintem semmi köze nem volt Nicholsonhoz, legalábbis nem láttam utóbbinak olyan filmjét, amelyben alakított karakterére Kelly hasonlított volna. Nem láttam semmiféle intellektuálisan elvont vonást a Kelly-figurában. Maga a film egyébként a sematikus amerikai tinifilmekhez képest nagyon is kiemelkedő, nem merül ki az egész a felszínes bazsalygásban. El lehet merülni magában a koncepcióban, csak egy kicsit sántít az az oldala a cselekménynek, mi szerint a Danielle-típusú nők a Matt-típusú fiúkra buknak. A valóságban ez elképzelhetetlen, ez bizony egy arcpirító hazugság, ettől eltekintve, a sablonos tinifilmekhez képest egészen kiváló.

2013-11-08 12:18:47 lonecoyote (2) #15

Ha egy film itt-ott azért komoly, mint ez is, akkor elvárható lenne, hogy legyen valami kis köze a valósághoz. Ennek nem sok volt. Persze voltak benne dolgok, amik tetszettek, de nekem akkor is émelyeg a gyomrom az ilyen mindenkijófej-mindenszépésjó "feelgood" hazugságfilmektől. 10/2

2013-05-03 10:17:41 BonnyJohnny (3) #14

Az elején érdekesen (és bájosan romantikusan) indul a szokásos romantikus humorral. Tényleg tetszett, a főszereplő srác jó volt, a csaj gyönyörű, és közben a kémia is működött (ilyen filmekben amúgy ritka). De aztán nem bír magával a film, és ahelyett, hogy a pornó(s) és a kisvárosi közeg kapcsolatára és a főszereplők kapcsolatára koncentrált volna (rengeteg érdekesség, tanulság, humorforrás lett volna vele), az egész filmet elviszi a "tinik a pornó világában" irányba. Aztán még ezt is csavargatja párszor, tehát még az önfeledt buli részt is elrontja felesleges és humortalan, de közben komolyan sem vehető körökkel.
A film szerintem elrontott háromnegyedének egyetlen (de hatalmas) pozitívuma Timothy Olyphant... kurva nagyot alakít. Viszi a showt, és igazából a film hátsó háromnegyedében csak azok a részek tetszettek, amiben ő szerepelt.
Ja, amúgy a film "elrontott" módját az elszalasztott lehetőségre értettem, nem minőségileg. Amúgy aza része is tetszik, és a tini vígjátékok között mindenképpen a jobbak között a helye. Erős hármas (bár az erős jelzőhöz Olyphant is kellett), csak leírtam, hogy nekem miért nem négyes.

2012-02-24 14:11:32 ChrisAdam (4) #13

Le kell szögeznem: az utóbbi félévben megnéztem 150 filmet és azok között volt körülbelül 10 vígjáték, amiből egyik se volt ötös, de még négyes se. Így hát végtelenül jól elszórakoztatott és kielégített a vígjáték terén. Elisha Cuthbert egyszerűen eszményítően gyönyörű, ő nélküle nem lenne ilyen jó film. Azt hiszem, benne van a TOP 3-ban... :) Emilie Hirsch meg jól játszik, de nem igazán férfias fazon. Kelly meg kifejezetten jó arc volt, nehezen szoktak összehozni ilyen jó arcokat vígjátékokba. Vagy egy unalmasnak tettetett gyökeret tesznek be vagy egy hülyéskedő ökört (Stifler - Amerikai pite). Ja, egyébként az Amerikai pite ehhez egy kismiska. Az egy olyan film, ami csak a szexre és arra megy rá, hogy 'akkor a film végén menjen az official baszás'. Ebben meg volt érzelem, lehetett a két főszereplő románcát élvezni, szeretni, mosolyogni rajta. Nagyon jó kis vígjáték! Ezt most tényleg mindenkinek ajánlom! Szokjunk le arról, hogy minden vígjátékba kellenek altesti poénok! Mert az amerikaiak csak ahhoz értenek. De érdekes, nem lett annyira felkapott film...
Ja, és Kellynek volt egy Jack Nicholsonos beütése. Vagy csak én éreztem így?

Hogy ne legyen ilyen unalmas a hozzászólásom. :))

2009-07-24 04:31:57 puttancsospeti (3) #12

"...néha ilyen is kell :)"

Néha.

előzmény: Livcsy (#10)

2009-07-24 04:28:51 -senki- (3) #11

oh emberek ne vicceljünk, max 3. :)

2009-06-26 13:04:31 Livcsy (5) #10

ezzel én is teljesen egyetértek! elég jól ismerem a tinifilmeket és elég jól ki tudom számítani, hogy mi is fog következni, de ennek a filmenk a vége nagyon meglepett! jól volt felépítve, kellemesek voltak a poénok, a pornó-dolog meg iszonyat nagyot dobott rajta! szívesen megnézem, ha nincs kedvem agyongörcsölni magam egy film mondanivalóján. néha ilyen is kell :)

2009-01-30 18:49:44 puttancsospeti (3) #9

Egyszer meg lehet nézni. Van benne valami. persze nagyrészt kiszámíthatóak a poénok és az eszmeiség. És ez "a szegény meg nem értett pornósztárt sajnálgassuk"c. fejezet elég gagyi, gyógy idealisztikus. a humánum legfelsőbb foka a pornó sztárok sorsa felett könnyezni, a trendi amerikai tini világban. :D

2009-01-30 18:40:35 gellert01 (3) #8

A poénok tényleg jók, a sztori nem nagy durranás, sok tini-filmre hasonlít. Csak a cselekmény más.

2009-01-14 14:54:51 mchn (3) #7

Meg regen lattam, most vmiert ujra neztem, jobban tetszik. Mondjuk nem az en kategoriam, de teljesen oke film, bar igazabol az eleje ami jo. aztan ahogy Dio irta jon a lejto kicsit.

2008-07-09 08:45:54 Rea (2) #6

Nem nagy durranás, talán maga az oktatófilm elkészítése az egyetlen jó pont benne.

2008-06-04 00:55:39 Dió (2) #5

Hát nem tudom, én ezt a jó sztorit nem tapasztaltam... ígéretesen indul, aztán már megy is lefelé a lejtőn, a végén pl már óvodásnak tekintik a nézőt. Kevés a maradandó poén, van azonban nem egy kínos pillanat (például a bedrogozott Emile Hirsch 5 perce). A leírhatatlanul szép Elisha Cuthbert sajnos egy marha üres báb a filmben. Az elsőre félrefordítottnak tűnő cím annyira mostmár annyira mégsem tűnik félrefordítottnak.

2008-01-06 10:17:58 Film-fan (5) #4

Egyetértek. Én egyáltalán nem vagyok oda a tinifilm-vígjáték kategóriért (az Amerikai-pite sorozat óta), de ez a film egy remekül kivitelezett, jó sztorival rendelkező, emlékezetes vígjáték. A szereplők is csodásak: Elisha Cuthbert gyönyörű, Emile Hirsch jól játszik, Timothy Olyphant pedig itt még tudja, hogyan kell szerethető rosszfiút játszani (később kezd el erőlködni a Die Hard 4.0-ban, meg a Hitman-ben). Ja és tényleg: a téma szex és szerelem, a főhősök mégse dugnak meg a konyhában egy pitét... :-) Hasonló remek alkotás az Eurotrip, ehhez a filmhez hasonlóan azt is ajánlom mindenkinek.

2006-10-02 18:55:15 Olórin (4) #3

Ugye, hogy lehet szexről és szerelemről vígjátékot csinálni a mai fiataloknak anélkül, hogy valaki kétpercenként a kamerába fingik? Több ilyen kéne...

2004-11-24 20:54:37 BradPitt (5) #2

Nagyon jó a humor, nagyon jó a történet, nagyon jók a szereplők, és nagyon jó a NŐ!!!

2004-09-02 00:06:47 papa1 (4) #1

Lehet, hogy van ennél jobb tini-vígjáték...de én nem láttam:)