It's a Wonderful Life (1946) ☆

Az élet csodaszép

(Frank Capra)

amerikai dráma, fantasy, szerelmi történet, vígjáték

4,5

2018-01-15 22:16:24 Norbert Simon (5) #35

Teljesen felesleges színesben Az élet csodaszép. Így szép fekete fehéren ahogy van. Így van varázsa, szépsége a filmnek.

2018-01-15 22:06:13 zéel (4) #34

Én szeretem, ha a pozitív üzenetnek van vmi valóság alapja is.
A valóság alap teljes hiány bosszantott fel legutóbb pl. Az eltántoríthatatlan c. olasz filmnél is. (És rontottam le, mérgemben ezt a filmet is négyesről hármasra.)

2018-01-15 22:04:29 Hannibal Lecter (4) #33

Nem kell sokat várnod rá, közeleg a Han Solo spin-off. :D

A viccet félretéve: én is ajánlom, pazar kiállítású és szép film, bár számomra éppen a túlzottan optimista (sőt, szentimentális), tündérmeseszerű hangneme miatt inkább négyes, mintsem jeles. Persze a karácsonyhoz épp ez dukál, ezért is célszerű az ünnepekre időzíteni a megtekintését.

2018-01-15 22:02:56 critixx (5) #32

Csak ígérd meg, hogy nem az utószínezett változatot nézed majd.

2018-01-15 21:44:37 ChrisAdam (?) #31

Nekem biztosan tetszene, karácsony környékére tartogattam, de a család nem volt vevő rá, úgyhogy várok egy kellő mélységű saját lelki összeomlásra, amikor felvidíthat a film. ;)

2018-01-15 21:13:46 critixx (5) #30

Te még nem láttad? Ez esetben ajánlom, szerintem neked tetszene. Már csak a pozitív üzenet miatt is. :)

2018-01-15 20:44:50 ChrisAdam (?) #29

Emiatt lett hármas a film? :O

2018-01-15 20:23:15 zéel (4) #28

...nálam ezért nem ötös ez a szép mesefilm.

2018-01-15 20:12:54 BonnyJohnny (5) #27

Nem akarok illúzióromboló lenni, de régen sem tolongtak... :P

2018-01-15 15:06:45 zéel (4) #26

Szívesen. Imádok örömöt szerezni. (Egy George Bailey veszett el bennem.)

előzmény: MicaHiro (#25)

2018-01-15 13:57:07 MicaHiro (3) #25

Mit mondjak, felnyitottad a szemem. Eddig azt hittem, egy új aranykorban vagyunk épp; tele jólelkű, adakozó emberekkel, akik mind-mind közösségük jobbá tételén dolgoznak.

De elolvastam a kommented, és rájöttem: tényleg nem. Köszönöm, hogy rádöbbentettél erre!

2018-01-15 13:25:41 zéel (4) #24

Nem akarok illúzióromboló lenni, de...
mintha manapság nem tolongnának a közéletben a George Bailey-k.
Ami ma van, az engem sokkal inkább a film azon részére emlékeztet, amikor a MOA bemutatja a Jó Ember, a George Bailey nélküli világot.

2017-12-18 23:39:00 mimóza (5) #23

Ugye??!! Clarence MOA-ért, vagyis a másodosztályú angyalért én is odáig voltam!!

"Te ki vagy?
Én vagyok a te őrangyalod!
Hát... ezen nem lennék meglepve." (A hídon)

És: George Bailey forever! <3
Már amikor kb. 12 évesként mutatta a kislánynak a National Geographic gyönyörű tájait, s mesélte neki álmodozó-felfedező terveit, akkor tudtam: ez a jótét lélek bizony nem fog elutazni sehová... Marad ott, ahol szükség van rá, és mindenét oda fogja adni az embereknek, hogy boldogulhassanak. Imádom a jelenetet, amikor az esküvője estéjén belép a romos ház szobájába, ahová ezernyi résen folyik be az esővíz, de az asztalon meleget és biztonságot árasztó, égő gyertyák vannak. Ez is előremutat, hogy ez a két ember együtt mindent ki fog bírni. A nászútjukra szánt összeget is azonnal szétosztják, ezen egyiküknek sem kell gondolkodniuk. Nem bánják meg. Legalábbis nem látszik rajtuk a későbbiekben. :)

előzmény: Norbert Simon (#22)

2017-12-17 22:23:21 Norbert Simon (5) #22

Már régóta terveztem ,hogy megnézem az Élet csodaszépet. Most behoztam ezt a lemaradásomat. Ragyogó! Én is megadom rá az öt csillagot a magam részéről. Sok pillanata van ami tetszett nekem. De legjobban amikor megjelenik a Clarence az őrangyal. Szerintem az volt a legcsúcsabb. A másik pedig a táncos-medencés jelenet. Hol örömteli perceket láthatunk benne hol pedig szomorúbb pillanatokat. Jimmy Stewartnak én amúgy is nagy fanja vagyok. ( Hitchcock filmek révén) Szerintem csodás alakítást nyújt itt is mint mindig. George Bailey karaktere nagyon is belopta magát a szívembe. Aranyos, olykor talán túl érzelmes, olykor melankolikus film de akkor is nagyszerű. Csodálatosan szép a fényképezése, nagyon jó a forgatókönyv is. A történet aranyos abszolút idealizmus de amondója vagyok ,hogy néha kell egy ilyen filmes élmény is. Mindezekhez hozzáadódik a nagyon szép színészi játék is. Karácsonykor nyugodtan választható. Majd még egyszer meg fogom nézni a karácsonyi szünetemben.

2017-12-17 18:18:30 mimóza (5) #21

Menthetetlen idealistáknak szóló film, úgyhogy a magam részéről csillagos ötösre értékelem. :) Szívemből szólt George Bailey minden szava, egyetértek minden tettével és köszönöm, magam sem veszem a szívemre, ha olyan fotelbe ültetnek, amiben méternyire süllyedek a Tekintély előtt; sem azt, ha azt mondják nekem: a logika futva menekül előlem, és egy sarokban elbújva reszketve várja, mikor mérem rá az utolsó csapást. Egyszerűen öröm mindent szétosztani (ha csak egy mosoly az, akkor is), s látni mások szemében a csillogást; gyűjteni pedig semmit sem... Ám, hogy az őrangyalom közben hányszor sóhajtott fel, hogy milyen ötlettel igazítson el az élet gyakorlati dolgaiban, és térítsen észre, azt nem tudom, de talán egyszer nekem is elmeséli.

2016-10-14 22:28:40 Channá (4) #20

Nagyon szép és szívet melengető egy film. Az egy csillagot azért vontam le, mert aránytalannak találtam a filmet.
Az elején (szerintem) túl lett húzva a tökéletesség, a végére pedig (komolyan 20 percet szántak csak rá) kevés volt a másik oldal. És annyira szíven ütős jelenet sem volt benne, ami miatt nagyon másképpen kellett volna (megint csak szerintem) döntenie.
Viszont nagyon tetszett a bankrendszer működésének a bemutatása, és a fotelben ülős rész is igazán ütős volt (pláne, hogy már akkor ilyeneket taníthattak, hogyan lehet valakivel éreztetni, hogy nem partnerként kezeljük őt, vagy ha akkor ezt még nem tanították, akkor kiválóan érzett rá a rendező).
Összességében én az ilyen kisebb részletek miatt is megmosolyogtam a filmet, de a mérleg mégis 4 felé billen.

2016-01-23 16:55:44 maci (5) #19

Szép, stílusos, jóhumorú film.

Megéri jónak lenni, még ha nem is hisszük-meg hát nem lehet mindenki szívtelen, önző tróger, mert arra nem építhető semmi.

Ez egyszerű üzenet, csak el szoktuk felejteni...

2015-02-04 16:19:45 tomside (5) #18

Annyira élvezhető, hogy színes ez a film. Annyira más, mint egy mai felvétel, olyan szép!
A házvezetőnőé a győztes mondat a filmben: "Ezt a pénzt a válóperre spóroltam, ha egyszer mégis férjhez mennék."

2014-12-22 23:53:15 BonnyJohnny (5) #17

A nagybetűs karácsonyi film. Giccshatáron táncolva, de gyönyörű, megható és tanulságos. Rendezés és színészek természetesen kiválóak... igazi Capra minőség.
Egyébként kicsit úgy érzem, ez a film Capra stílusának csúcsrajáratása, és, ahogy csabaga írja, hattyúdala is egyben.

2014-02-19 16:38:31 csabaga (4) #16

Capra jellegzetes filmtípusa a kisember küzdelme a gátlástalan pénzember ellen volt.

Erről szólt az Így élni jó,Váratlan örökség,Az utca embere és a Becsületből elégtelen is.

Ez a téma a háború alatt kiment a divatból,szinte mindenkinek lett munkája,nem volt szerencsés a pénzemberek ellen filmet készíteni.

Ez az utolsó alkalom,bár a téma szelídítve van.Itt már nem egy az elnöki székre pályázó ember vagy egy egész államot korrumpáló üzletemberről van szó,hanem csak egy kisváros gátlástalan "vezetőjéről",aki ellen a rendes emberek itt is felveszik a harcot és persze győznek.

Ez a történet csekély,így muszáj megismerkednünk a jó oldalt képviselő ember életével,kezdve a gyerekkorával.

Most a segítség nem egy nő oldaláról érkezik,hanem egy angyal hozza el.Mellé jár a karácsony és némi giccs.
Vagyis ez már nem az igazi Capra film,a egy könnyed változat,bár egyes motívumok(pl.az eseményekbe elsőre beletörődő hős)megmaradtak.

2012-10-28 21:30:31 Mindcrimewithin (5) #15

Igazi gyönyörű karácsonyi film. Minden idők legyik legpozitívabbja. Angolul érdemes, de mindenféleképpen ajánlott vmi módon. Egyik elemi filmélményem.

Ja és James Stewart volt kora legnagyobb színésze. Már a hangszíne is olyan zseniális h az kész. Hitchcocknál teljesedett ki szerintem Stewart, de George Bailey talán a legjobb szerepe. 10+/10

2012-07-08 20:07:29 critixx (5) #14

Igen, hosszú listát lehetne összehozni belőle hányszor nyúlták ezt le az amcsik. Még a Rém rendes családban is van egy It's a Bundyful Life című epizód, melyben Al őrangyala megmutatja, mi lett volna nélküle. És kiderül, a világ sokkal jobb hely lenne. :D

2012-07-08 20:03:45 BonnyJohnny (5) #13

Sok helyen láttam már lenyúlva ennek különböző variációit.
Bár ez meg mintha a Karácsonyi ének egy nyúlása lenne...

2012-07-08 19:58:44 Hannibal Lecter (4) #12

Stewart nagyszerű, és egyébként is jó kis film ez, bár számomra kissé túlzottan szentimentális, még a saját korához viszonyítva is. Viszont most már tudom, hogy a Dallas utolsó két részének cselekményét honnan nyúlták az alkotók.

2011-12-26 22:07:34 acidphase (5) #11

a tökéletes karácsonyi film.

2009-12-24 13:46:36 Cesare Gonzago (5) #10

Minden pillanata aranyat ér!

előzmény: puttancsospeti (#9)

2009-12-24 13:09:59 puttancsospeti (5) #9

Nekem színesben, fekete-fehérben, görbe tükrösen, is egyaránt megfelel. Egyik kedvencem ez a film! :-))))

2009-12-24 12:42:49 critixx (5) #8

Én épp most nézem. Fekete-fehérben és angolul. Ahogy az kell. ;-)))

előzmény: VVega (#7)

2009-12-24 12:37:20 VVega (5) #7

Ma estére különösen ajánlott :)

2009-06-04 01:41:49 gnatalie (5) #6

Fantasztikus egy film. Ráadásul 1946-ból! És ahogy néztem, egy csomó "mai" film/részlet/ jutott eszembe, sőt még a 90210-nek is volt egy ilyesmi része, amit erről "koppinottak" le. Az eredetit látni azért teljesen más volt. nagyon megható, és persze érzelmes, az angyalos részt leszámítva pedig nagyon emberi. Emlékeztet arra, hogy éljük az életet (vagy legalábbis kellene) illetve hogy „a rossz sose győzedelmeskedik” és az önzetlen cselekedetek nem hiábavalók.
Alig hiszem el, hogy eddig ezt a filmet nem láttam.

2009-05-31 00:33:40 Corleone01 (5) #5

Soha nem felejtem el ezt a filmet, nagyon nagy hatással volt rám csodálatos film!

2009-01-28 21:30:50 mchn (5) #4

Giccses? Konyorgom ez a film teremtette azokat a mara klisekent hasznalt elemeket, amelyek miatt giccsesnek tunhet. Legkozelebb az Oidipusz kiralyt huzom majd le, mert mashol is volt mar verfertozes :D

2009-01-11 06:35:56 -senki- (3) #3

A "fordulat" erőteljes, de addig a vagy 1,5 órában nem sok igazán jelentős, számomra megkapó történik. A vége pedig számomra marha giccses.

'46-ban biztos újszerű volt, de ma már nekem igen erőltetett kb. fél óra alatt eljutunk az őrületből "utálok mindent a világon" a "jaj tényleg de jó itt, nem is érdekel hogy tönkremegyekbe", aztán hopp deus ex machina jön az egész város nekem adni minden pénzét (közben ugyanez a tömeg a film elején majd széttépte a spórolt pénzért a bankban...) És még ráadásul ezt a pénzgyűjtős megoldás még Potter is megmondja a balhé elején... hát ez kérem LOL.

2008-12-31 00:53:29 puttancsospeti (5) #2

Szenzációs! Nagyon okés ez a film. Úgy ahogy van.
Imádnivaló!

2008-09-29 21:01:21 mchn (5) #1

Igazi lelekemeloen gyonyoru karacsonyi tortenet, mindenkinek kotelezo.