It's a Wonderful Life (1946) ☆

Az élet csodaszép

(Frank Capra)

amerikai dráma, fantasy, szerelmi történet, vígjáték

4,5

2016-10-14 22:28:40 Channá (4) #20

Nagyon szép és szívet melengető egy film. Az egy csillagot azért vontam le, mert aránytalannak találtam a filmet.
Az elején (szerintem) túl lett húzva a tökéletesség, a végére pedig (komolyan 20 percet szántak csak rá) kevés volt a másik oldal. És annyira szíven ütős jelenet sem volt benne, ami miatt nagyon másképpen kellett volna (megint csak szerintem) döntenie.
Viszont nagyon tetszett a bankrendszer működésének a bemutatása, és a fotelben ülős rész is igazán ütős volt (pláne, hogy már akkor ilyeneket taníthattak, hogyan lehet valakivel éreztetni, hogy nem partnerként kezeljük őt, vagy ha akkor ezt még nem tanították, akkor kiválóan érzett rá a rendező).
Összességében én az ilyen kisebb részletek miatt is megmosolyogtam a filmet, de a mérleg mégis 4 felé billen.

2016-01-23 16:55:44 maci (5) #19

Szép, stílusos, jóhumorú film.

Megéri jónak lenni, még ha nem is hisszük-meg hát nem lehet mindenki szívtelen, önző tróger, mert arra nem építhető semmi.

Ez egyszerű üzenet, csak el szoktuk felejteni...

2015-02-04 16:19:45 tomside (5) #18

Annyira élvezhető, hogy színes ez a film. Annyira más, mint egy mai felvétel, olyan szép!
A házvezetőnőé a győztes mondat a filmben: "Ezt a pénzt a válóperre spóroltam, ha egyszer mégis férjhez mennék."

2014-12-22 23:53:15 BonnyJohnny (5) #17

A nagybetűs karácsonyi film. Giccshatáron táncolva, de gyönyörű, megható és tanulságos. Rendezés és színészek természetesen kiválóak... igazi Capra minőség.
Egyébként kicsit úgy érzem, ez a film Capra stílusának csúcsrajáratása, és, ahogy csabaga írja, hattyúdala is egyben.

2014-02-19 16:38:31 csabaga (4) #16

Capra jellegzetes filmtípusa a kisember küzdelme a gátlástalan pénzember ellen volt.

Erről szólt az Így élni jó,Váratlan örökség,Az utca embere és a Becsületből elégtelen is.

Ez a téma a háború alatt kiment a divatból,szinte mindenkinek lett munkája,nem volt szerencsés a pénzemberek ellen filmet készíteni.

Ez az utolsó alkalom,bár a téma szelídítve van.Itt már nem egy az elnöki székre pályázó ember vagy egy egész államot korrumpáló üzletemberről van szó,hanem csak egy kisváros gátlástalan "vezetőjéről",aki ellen a rendes emberek itt is felveszik a harcot és persze győznek.

Ez a történet csekély,így muszáj megismerkednünk a jó oldalt képviselő ember életével,kezdve a gyerekkorával.

Most a segítség nem egy nő oldaláról érkezik,hanem egy angyal hozza el.Mellé jár a karácsony és némi giccs.
Vagyis ez már nem az igazi Capra film,a egy könnyed változat,bár egyes motívumok(pl.az eseményekbe elsőre beletörődő hős)megmaradtak.

2012-10-28 21:30:31 Mindcrimewithin (5) #15

Igazi gyönyörű karácsonyi film. Minden idők legyik legpozitívabbja. Angolul érdemes, de mindenféleképpen ajánlott vmi módon. Egyik elemi filmélményem.

Ja és James Stewart volt kora legnagyobb színésze. Már a hangszíne is olyan zseniális h az kész. Hitchcocknál teljesedett ki szerintem Stewart, de George Bailey talán a legjobb szerepe. 10+/10

2012-07-08 20:07:29 critixx (5) #14

Igen, hosszú listát lehetne összehozni belőle hányszor nyúlták ezt le az amcsik. Még a Rém rendes családban is van egy It's a Bundyful Life című epizód, melyben Al őrangyala megmutatja, mi lett volna nélküle. És kiderül, a világ sokkal jobb hely lenne. :D

2012-07-08 20:03:45 BonnyJohnny (5) #13

Sok helyen láttam már lenyúlva ennek különböző variációit.
Bár ez meg mintha a Karácsonyi ének egy nyúlása lenne...

2012-07-08 19:58:44 Hannibal Lecter (4) #12

Stewart nagyszerű, és egyébként is jó kis film ez, bár számomra kissé túlzottan szentimentális, még a saját korához viszonyítva is. Viszont most már tudom, hogy a Dallas utolsó két részének cselekményét honnan nyúlták az alkotók.

2011-12-26 22:07:34 acidphase (5) #11

a tökéletes karácsonyi film.

2009-12-24 13:46:36 Cesare Gonzago (5) #10

Minden pillanata aranyat ér!

előzmény: puttancsospeti (#9)

2009-12-24 13:09:59 puttancsospeti (5) #9

Nekem színesben, fekete-fehérben, görbe tükrösen, is egyaránt megfelel. Egyik kedvencem ez a film! :-))))

2009-12-24 12:42:49 critixx (5) #8

Én épp most nézem. Fekete-fehérben és angolul. Ahogy az kell. ;-)))

előzmény: VVega (#7)

2009-12-24 12:37:20 VVega (5) #7

Ma estére különösen ajánlott :)

2009-06-04 01:41:49 gnatalie (5) #6

Fantasztikus egy film. Ráadásul 1946-ból! És ahogy néztem, egy csomó "mai" film/részlet/ jutott eszembe, sőt még a 90210-nek is volt egy ilyesmi része, amit erről "koppinottak" le. Az eredetit látni azért teljesen más volt. nagyon megható, és persze érzelmes, az angyalos részt leszámítva pedig nagyon emberi. Emlékeztet arra, hogy éljük az életet (vagy legalábbis kellene) illetve hogy „a rossz sose győzedelmeskedik” és az önzetlen cselekedetek nem hiábavalók.
Alig hiszem el, hogy eddig ezt a filmet nem láttam.

2009-05-31 00:33:40 Corleone01 (5) #5

Soha nem felejtem el ezt a filmet, nagyon nagy hatással volt rám csodálatos film!

2009-01-28 21:30:50 mchn (5) #4

Giccses? Konyorgom ez a film teremtette azokat a mara klisekent hasznalt elemeket, amelyek miatt giccsesnek tunhet. Legkozelebb az Oidipusz kiralyt huzom majd le, mert mashol is volt mar verfertozes :D

2009-01-11 06:35:56 -senki- (3) #3

A "fordulat" erőteljes, de addig a vagy 1,5 órában nem sok igazán jelentős, számomra megkapó történik. A vége pedig számomra marha giccses.

'46-ban biztos újszerű volt, de ma már nekem igen erőltetett kb. fél óra alatt eljutunk az őrületből "utálok mindent a világon" a "jaj tényleg de jó itt, nem is érdekel hogy tönkremegyekbe", aztán hopp deus ex machina jön az egész város nekem adni minden pénzét (közben ugyanez a tömeg a film elején majd széttépte a spórolt pénzért a bankban...) És még ráadásul ezt a pénzgyűjtős megoldás még Potter is megmondja a balhé elején... hát ez kérem LOL.

2008-12-31 00:53:29 puttancsospeti (5) #2

Szenzációs! Nagyon okés ez a film. Úgy ahogy van.
Imádnivaló!

2008-09-29 21:01:21 mchn (5) #1

Igazi lelekemeloen gyonyoru karacsonyi tortenet, mindenkinek kotelezo.