Reality Bites (1994) ☆ 👁

Nyakunkon az élet

(Ben Stiller)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,6

2017-11-18 17:02:41 zéel (4) #12

Winona Ryder egy csoda. Elbűvölő a figurája, az alakítása. Már csak miatta is érdemes megnézni a filmet.

2016-03-04 13:43:33 random117 (4) #11

40+osoknak különösen ajánlott. Kicsit csöpögős, kicsit romantikus, ici-picit humoros, de azért szerethető. Winona Ryder és Ethan Hawke remekül játszanak és nagyon kedvelhetőek ebben filmben. Ben Stiller nyugodtan maradhatott volna a kamera túloldalán, felejthetőt nyújtott (mint szokott általában). Egy estét megér a pároddal, ha nincs jobb program:)

2015-08-30 20:29:13 BonnyJohnny (4) #10

Ezt a filmet is érdemes látni a megfelelő korban (és nem korábban), én sajnos egy kicsit megkésve láttam (bár a szereplőkkel ellentétben nem 23 évesen, hanem 25 évesen végeztem az egyetemmel). Így kicsit már mintha túl lennék azokon a problémákon, élethelyzeteken, mint a szereplők. Sok cselekedetüknél éreztem, hogy ostobán cselekszenek, nem egynél már csak azért is, mert én is elkövettem hasonlóakat. Ha három évvel ezelőtt látom, akkor valószínűleg jobban a hatása alá kerültem volna (mint anno a Before Sunrise esetében... ha nem is annyira, mert nem olyan jelentős film). Ha már előkerült a film, megjegyezném, hogy egyetértek Jereváni Rádióval abban, hogy Linklater (vagy mondjuk Cameron Crowe) kezében több lehetett volna a film.
Mindenképpen hangulat film. Ez egyértelmű. Ha nem kap el az érzés, akkor ez legfeljebb "csak" egy erős hármast érne (mint nem egy coming of age film), de, ha elkap akkor egyértelmű a négyes osztályzat.
Most éppen azt nehéz eldöntenem, hogy elkapott-e. Az, hogy anno elkapott volna, nem indok. Mint ahogy az sem, hogy más kezében most is elkapott volna.
Minden estre nincs szívem négyesnél rosszabbat adni rá. Mert úgy, hogy nem igazán kapott el, még úgy is átjött az erős posztgraduális életérzés, és kora kilencvenes hangulat.

2015-01-10 21:18:37 angel (5) #9

Szerintem nagyon jó kis film ez. Harmadjára láttam és egyre jobban szeretem.

2014-07-30 20:08:36 Karesz84 (2) #8

Azért az bemar, amikor a TV-ben megszólal az Arise c. dal a Sepulturától. :D
Egyébként a film felejthető, bárgyú és sablonos valami.

2013-08-25 14:00:54 dorothygale (3) #7

Csatlakozom az elöttem szòlòhoz... Valami nagyot, velôset szeretne mondani a nèzônek, de nincs hozzà ereje....mint amikor kivàgod a zöld hegyes erôs paprika erèt.... Ûgy nèz ki mintha , de mègsem....

2012-09-06 20:04:39 Jereváni Rádió (3) #6

Olyan ez a film, mint a filmben Ben Stiller karaktere. Próbál gondolatokat hozni, elkapni egy életérzést, de nem ér fel hozzá, sekélyes, felszínes, mint Troy-hoz képest Michael. Egyébként nem lenne rossz mozi ez, Linklater olyat hozott volna ki belőle, hogy ihaj, de Stillerben nincs elég tehetség, hogy hozná a mélységet vagy legalább is az érzést.

Nem rossz mozi amúgy a Nyakunkon az élet, amolyan tipikus „Pearl Jam-film”. Klasszikus X generációs történet, huszonéves fiatalok a ’90-es évek első feléből, akik elutasítják a kommerszet, a gazdagságot, a készt, amibe belecsöppentek, de csak fintorogni tudnak, tenni ellene nem, keserűséggel kevert spleen van bennük, semmi több, színtiszta grunge-életérzés ez. Minőségét és mélységét tekintve inkább Stone Temple Pilots, néhol Pearl Jam, de semmiképpen sem Alice in Chains vagy Nirvana.

2012-07-28 12:36:12 Leppard (1) #5

Abszolút humormentes amerikai "vígjáték".

2011-04-25 15:02:23 manuva (4) #4

Janeane Garofalo az igazi ász ebben a filmben.

2011-01-25 02:06:42 dézi (5) #3

tinédzserként nagy hatással volt rám, Ethan Hawke és Winona Ryder párosa nagyon megmaradt bennem. :) miattuk szerintem érdemes megnézni, bár valóban felnőttként lehet, hogy a film nem "zseniális" minden szempontból, de ebben az egyben nagyon jó.

2008-12-11 23:09:12 [: Azuroo andrew :] (3) #2

hasonló a véleményem

2008-12-11 23:01:03 Rea (3) #1

Erős közepes.
Nem rossz film.
Noha igazságok vannak benne, kicsit feljtős...