The Broken (2008) ☆ 👁

(Sean Ellis)

angol-francia dráma, horror, thriller

3,0

2018-06-25 10:32:48 GothMan (3) #17

Remek atmoszférát teremt, egyénien látványos, és tényleg félelmetes és nyomasztó tud lenni egy megrögzött horror fannak is, de... a történet bántóan semmilyen. Persze, egy nagy büdös metaforaként működik, viszont akkor jobban járt volna a film, ha lehagyják a krimibe illő, csavaros befejezést. Viszont annak kimondottan örülök mindezek ellenére, hogy a végén nem az derült ki, hogy a csaj egész egyszerűen megbuggyant. Majdnem jó.

2018-05-08 12:18:19 mimóza (5) #16

Bármi miatt vész is el, vagy sérül, esetleg inog az éntudatunk, biztonságunk, létezésünk bizonyossága és megfelelő érzékelése, az mindenképpen tragikus megtapasztalás, vízválasztó, határmezsgye. S hogy onnan merre tovább, megint csak számtalan tényezőtől függ. Amikor bizonytalanná válok abban, hogy én én vagyok, ő pedig ő, akkor elérkezett az ideje a megfelelően alapos szembenézésnek .... eldöntendő, ki az igazi és ki nem az...

Eszmefuttatás itt félbehagyva, tessék csak megnézni ezt a filmet, mert hátborzongatóan briliáns!!! Igen. Csiszolt.

2017-08-01 20:02:18 Rorschach (2) #15

Hát, nem tudom...

Ledaráltam az elmúlt napokban Sean Ellis eddigi munkásságát, és kisült, hogy az utolsó két filmje (avagy a székbeszögezés két diadalmenete) mérföldekkel jobban bejött, mint az első kettő.

Nem kifejezetten pocsék film amúgy a Cashback vagy a The Broken sem, de pölö ez utóbbit csak a rendező iránti érdeklődésem nézette velem végig, így is kétszer bealudtam rajta. Van egy elég creepy atmoszférája a cuccnak, de mivel a világon semmi nem történik, a szereplői meg ostobák, így az hangulatból fokozatosan veszít, mígnem a lényegre már elillant az egész.

Azt hittem amúgy, valami Enemy-féleséget kanyarítanak ki a végére... jobban jártunk volna azzal, mert ez így ezeregy sebből vérzik :/

2017-07-23 10:28:16 Dió (3) #14

Igazából négyest érdemelne, mert olyan durva feszültséget épít, hogy azt késsel lehet vágni minden egyes képkockában. Az viszont nem tetszett, hogy ha már egyszer ilyen pofátlan koppintása/egyvelege a Sutherlandes Testrablók támadásának és a Tükröknek (még úgy is, hogy ez utóbbival kb egyszerre mutatták be - úgyhogy ezt akkor nevezzük csak simán pechnek), akkor akarjon valami pluszt is adni és mutatni, ne csak összepakolni azt a két filmet, majd gyorsan lezárni az egész besztofot egy end titlessal. És ezen még a filmvégi apró csavar sem tud segíteni, ami egyébként pedig nagyjából működik is. Összességében azért bőven nézhető, csak hát sokkal nagyobbat üt a fentebbi filmek ismerete nélkül.

2012-11-10 00:51:45 Ninety-Four (4) #13

Nem igazán szeretem a horrorfilmeket, de ha már előkerült a másik tükrös film topikjában, kíváncsiságból megnéztem. Sajnos Aja filmjében a végefelé szinte teljesen kinyírták a misztikumot, azonban ilyesmiről itt szó sincs. Ellis pokolian rideg és baljós atmoszférájú alkotást hozott össze, aránylag kevés vérrel, de elég jelentős paráztatással.

Lena Headey talán nem kimondottan eyecandy és talán sosem fog Oscart kapni, de van valami elegancia és visszafogottság a hölgyben, ami miatt jó nézni: tökéletes választás volt a szerepre.

2012-05-12 18:14:04 tomside (5) #12

:( sajnálom, hogy nem tetszett!

2012-05-12 18:06:44 dézi (2) #11

nekem egyik sem jutott eszembe róla. persze mindent lehet szimbolikusan is értelmezni, de én nem éreztem, hogy bármi utalás lett volna erre a filmben, hogy ezt is úgy kellene.

2012-05-11 20:32:35 tomside (5) #10

Erős atmoszférát teremt, angolos, félelmetes, gondolkodtat, jó.

2012-05-11 20:32:01 tomside (5) #9

"Olyan ez a film, mintha Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock és David Lynch összeállt volna egy közös stílusgyakorlatra." - olvasom a főoldalon. A picsába is, igaza van - mondom magamban. :)

2012-05-11 20:30:10 tomside (5) #8

Átpontoztam: ZSE-NI-Á-LIS

2011-08-06 09:21:33 tomside (5) #7

a6notes!

A metaforikus elbeszélés és a szigorúan vett kauzalitás kizárják egymást. Előbbi sokkal nagyobb aktivitást, szerepvállalást kíván a befogadótól, szerencsére. Kicsit úgy érzem magam, mint amikor a kölykök arra kérnek a suliban, hogy mondjam el nekik, "mi történt" ebben a szimbolista versben. Hát ilyet nem lehet. Tudunk a filmek mögé kliséket rendelni - pl.: tragikum, tudathasadás - de ez nálam épp azért működik, mert nincs szigorúan leérvelve, hanem rám, a befogadóra van bízva. Ennyiben meg balladaként hat. Értetlenül állok a film alulértékeltségével szemben. Ha valamit én néztem el, kérlek szóljatok, utálok tévhitekben élni!!

2010-11-05 21:25:40 -senki- (2) #6

gyenge, zagyva

2010-11-01 16:22:06 copeland (3) #5

Eléggé lassan indultak be az események.
Amúgy nem csak egy családdal történt ez a dolog mert a mertón is voltak és abban a házban is ahol a nőnek a testvére lakott a kínai öregember felesége.

Nekem a vége tetszett egy kicsit, de az is felejthető volt.

előzmény: a6notes (#4)

2009-07-12 01:21:39 a6notes (3) #4

Nekem is az Invázió ugrott be első analógiának, aztán pedig a Más világ. Csak mondjuk a Kidman féle Inváziónál valamivel jobb a szinészi játék, meg a feszültség is erősebb, az atmoszféra pedig maximálisan jó.
Ami megmaradt viszont a végére nagy negatívumként, hogy nem sikerült megmagyarázni, hogy mi történt. Mármint értem, hogy mi történt, de nincs válasz arra, hogy miért történt, ami történt, hogy miért velük történt, hogy miért pont akkor... stb. Szóval oké, emberek másznak ki a tükörből, legalábbis egy család erejéig, és legyilkolják őket szépen sorba.... de miért? Mittomén, ha szellemekről lett volna szó helyette vagy vámpírokról, ahhoz adott egyfajta mitológia már, ehhez én nem ismerem, ha van. És így most buta maradtam.

2009-05-24 01:47:25 verdeleth (5) #3

Kár hogy a Tükrök meg egy koreai film remake-je (Into the mirror a címe) szóval az sem olyan eredeti

2009-05-23 23:08:34 Ernestina (4) #2

Nem volt olyan vészes, egész kellemesen meglepődtem.
Nekem is feltűnt a párhuzam a tükrökkel, de engem még a testrablókra is emlékeztetett. Már-már hiányoltam a végéről az ujjal mutogatós sikítós jelenetet. XD
Csak azért 4es, mert rögtön 2 db Sutherlandre is emlékeztet, és hát őket (főleg az idősebbiket) eléggé bírom. XD

2009-03-28 14:58:10 Suhok (4) #1

Szerencsére nincs kihalóflében ez a zsáner. Tetszetősen és figyelemreméltóan látjuk végigfutni az események, és hála istennek mindvégig hiányzik az in medias res eseménysorozat, mely képes tönkretenni az egész alkotást. Az elejétől a végéig lekötötte a figyelmemet. Sajnos azonban vélek felfedezni némi párhuzamos szálat a Tükrökkel. De fogjuk rá a véletrenre.