MASH (1970) ☆ 👁

(Robert Altman)

amerikai háborús film, szatíra, vígjáték

4,0

Benjamin Franklin Pierce kapitány: Hé szedjétek már le rólam. Nekem szemüvegem van!

-A tegnap estével kapcsolatban uram én sajnos semmit nem tudtam tenni.
Augustus Bedford Forrest kapitány: Semmit?
-Semmit
-Augustus Bedford Forrest kapitány: Akkor nem volt mit tenni.

Benjamin Franklin Pierce kapitány: A fiúk felkértek rá hogy kérdezzem meg, hogy milyen Égő Ajak az ágyban.
Frank Burns: Semmi közöd hozzá!
Augustus Bedford Forrest kapitány: De legalább azt mond meg, hogy jobb mint a hokizás megéri a strapát?

Margaret O'Houlihan: Semmit nem tesz hogy megfékezze ezeket a barmokat!
Augustus Bedford Forrest kapitány: Mit kéne tennem?
Margaret O'Houlihan: Tartóztassa le őket,tudja meg a főparancsnok hogy mit művelnek ezek a részeg disznók! Először Égő Ajaknak csúfoltak de persze maga elnézte nekik. Mert maga mindent elnéz ezeknek. Ha nem adja át őket azonnal a katonai rendészeknek ebben a pillanatban akkor én lemondok tiszti,tiszti rangomról!
Augustus Bedford Forrest kapitány: Az istenit Égő Ajak mondjon le az istenverte rangjáról!

Frank Burns: Nem iszom.
Benjamin Franklin Pierce kapitány: Jézusom, és még komolyan is gondolja.

Margaret O'Houlihan: Úristen, ezek lelőtték.
Augustus Bedford Forrest kapitány: Égőajak, maga reménytelenül idióta, a negyed ért véget.

Istenverte katonaság!

Nővér: Ez a férfi egy hadifogoly.
Orvos: Maga is az kicsikém, csak nem tud róla.

Augustus Bedford Forrest kapitány: Sajnálom, Kadarka, de ez az ember itt még él, a többiek meg halottak.

Margaret 'Égő Ajak' O'Houlihan őrnagy: Csatlakozhatok?
Benjamin Franklin 'Sólyomszem' Pierce kapitány: Én boldogan csatlakozom magával, tündérke. Hova valósi?
Margaret 'Égő Ajak' O'Houlihan őrnagy: A hadsereg az igazi otthonom.

(miközben a hangszórón szeretkezés hangjai szólnak, egy nő Frank nevét kiabálja kéjesen)
Benjamin Franklin 'Sólyomszem' Pierce kapitány: Mi a fene ez?
- Frank doktor biztosan most végzi a tágítást a kürethez.