Predator 2 (1990) ☆ 👁

Ragadozó Los Angelesben
Ragadozó 2.

(Stephen Hopkins)

amerikai akciófilm, horror, krimi, sci-fi, thriller

3,3

2022-08-07 23:34:51 BonnyJohnny (3) #29

A film miliője, karakterei és háttér története egy korai Steven Seagl film szintjén van (még Gery Busy is itt van, hogy beleköpjön a főhős levesébe :D). És bár elméletileg az alapkoncepció ugyanúgy működne ebben a közegben is, mint a dzsungelháborús (szintén B kategóriás) filmekbe helyezve, ám az a film klasszikussá tudta tenni szereplőit, szövegeit, jeleneteit, míg ez a film nem tudott kitörni a B szintről.
Az, hogy a ragadozó már nem tudott olyan rejtélyes főszörny lenni, egy folytatásnak be kell nyelnie... és Stephen Hopkins nem is szarozik, mutatja, hogy miről is van szó. Az is egyértelmű, hogy még egyszer ugyanaz már önismétlő lenne, ezért aztán vagy a mennyiséget növeljük, vagy az egyszemélyes hadsereg eszköztárát bővítjük, akár hátterét is... ne adj' Isten egyetlen koponyával és egy pisztollyal elindítani egy univerzumot.
Szóval, igazából a film mint folytatás nemcsak, hogy zárójelbe teszi saját felesleges mivoltát, de még jól hozzá is ad az elődhöz. Ebből a szempontból jól vizsgázik a film. Más szempontból nem.
És bár Danny Glover szimpatikus főszereplő, aki nem tűnik túl öregnek ehhez a szarhoz, Bill Paxton is kipipálhatja harmadik legendás sci-fi szörny általi halálát, Busy is vicsorog, Davi is megmutatja magát... nem tudják jóra menteni a filmet (sőt, ha szigorúbban vesszük: ők mentik közepesre). :/

2022-08-07 08:37:52 VVega (4) #28

Nagyon szórakoztató ez a film még mindig.

2022-07-31 12:44:30 fempolip (5) #27

Glover zseniális. Jól hozza a zsarut. A film is össze van rakva, kerek egész a sztori is. Meglepő hogy nálam még mindig nagyobb a para faktor mint az új sokkal kidolgozottabb alkotások nagy részénél. Nekem tökéletes.

2019-08-02 09:47:53 Jereváni Rádió (3) #26

Az első rész hibátlan, ez meg amolyan kellemes B-film lett. A vége túl van nyújtva, ezért csak hármas.

2017-10-25 09:24:30 tomside (4) #25

Plusz Glover meglepően jó karakter. Nálam ő hozta be négyesre meg a kánikulával kapcsolatos szál. ;)
Szerintem négyes.

előzmény: Norbert Simon (#24)

2017-10-25 08:08:13 Norbert Simon (3) #24

Az első messze jobban sikerült mint ez. Nem egyes nem kettes nem négyes és nem ötös. A vége nekem is bejött ezért megadom neki a hármast. Ugyanakkor nem olyan nézhetetlen vagy vállalhatatlan.

2015-11-03 15:02:52 ifj. Ó. Posszum (5) #23

Ezt a coolságot!!! Az első részre is ötöst adtam, de ennek fényében muszáj volt levinnem négyesre, mert eeez... Danny Glover a legjobb 90's akcióhős, a Predator 2-nek pedig a... jaj, nehogy túlzásba esek... de, inkább de... a kilencvenes évek legjobb akciófilmjei közt a helye. Beüt, mint a szar!

2012-10-04 06:21:52 ChrisAdam (2) #22

Hát ez már gyenge. Majdnem kettes, a finálé menti meg tőle. A végén az komolyan egy alien-koponya? :)

2012-05-19 09:46:49 tomside (4) #21

igen, ha megnézed, ezt én is leírtam. Csak minek? Ha ez valamiféle visszautalás az egyre, akkor ez béna.

2012-05-19 09:37:12 BonnyJohnny (3) #20

A felszálló űrhajó perzselt fel mindent a környéken (majdnem Glovert is). Az így keletkezett hamu borította be a környéket... és Glovert is.

2012-05-19 09:28:17 tomside (4) #19

A végén ez a közel sem schwarzeneggeres, de bőven szerethető Glover csupa merő hamu, mert bepiszkítja egy űrhajó. Nem értettem, hogy minek. Gondoltam, oké, Arnold is kb. ennyi perc után volt csupa iszapos mocsár, de annak legalább volt értelme. ???

2012-05-19 00:37:50 slawter (4) #18

Nagy meglepetés volt a film, sokkal rosszabbra számítottam. Azért a végső pontszámon érezhető a nagy rajongás.^^

2012-05-12 20:06:16 BonnyJohnny (3) #17

Régóta járnak már ide vadászni. :)

2012-05-12 19:39:08 tomside (4) #16

Szerintem egész jó lett, még látványban is megállja a helyét. Igen, vannak logikai bökkenők, de jó, hogy mer több lenni puszta hentelésnél. Van egy kérdésem. Hogy is van ez az 1715-ös adolinis dolog?! Kajak gondolkodtat, lehetne nyomni előzményfilmet! :)

2012-02-27 19:12:01 Victor Vance (4) #15

A harmadik kb. ugyanúgy nem ér fel a másodikhoz, mint a második az elsőhöz. Ezt a filmet csak azok értékelik igazán akik vagy akkor voltak felnőttek amikor moziban ment, vagy látták gyerekkorukban és aztán az emlékek némelyest szépítettek az összképen:)

előzmény: Lil Martin (#11)

2012-02-27 18:59:22 VMVKWA (3) #14

Valahogy kikívánkozott belőlem.
Nyilván minden egyéni ízlés kérdése, de vannak olyan "kijelentések", amelyek mellett nem mehetek el szó nélül:)

2012-02-27 18:57:00 BonnyJohnny (3) #13

Elfogadod, de azért nem hagytad szó nélkül... :D

előzmény: VMVKWA (#12)

2012-02-27 18:54:39 VMVKWA (3) #12

Ez jobb az elsőnél? LoL
Az elsőt semmi nem übereli, mesteri feszültégépítés, iszonyat para és hangulat, tökéletes akcióscifi.
A második sajnos már eléggé gagyi lett.
De persze elfogadom a véleményed.

2012-02-27 18:49:38 Lil Martin (3) #11

tényleg voltak benne gagyesz jelenetek meg párbeszédek, de az elsőnél sokkal jobb. lehet hogy túl fiatal vagyok, de nekem már a 2010-es, legújabb predator film jön be.

2011-12-19 03:19:49 Lasliegrand (4) #10

Nekem kimondottan tetszett, hogy új alapot és környezetet kapott a történet. Jobb volt a dzsungel a városnál valóban, de legalább így nem olyan látványosan húzták le azt a plusz rókabőrt a filmről, pláne hogy Prediről is megtudunk egy két apró plusz infót. Szerintem korrekt folytatás.

2010-01-30 14:00:16 Lucho (3) #9

Danny Glover nem volt tul sikeres választás erre a szerepre,kissé hihetetlen volt,hogy győzött.. de nézhető,és aki oda van a kultuszért (mert mondható annak) az nézi sürün..

2009-09-13 22:10:42 gellert01 (4) #8

Az, hogy a kis biszbasz nincs benne a periodikus rendszerbe, az elég gagyi volt tényleg, meg az, hogy szinte nincs is súlya....
Pont az a lényeg egy repülő tárgyban(lövedékben), hogy súlya legyen, mert akkor van úgynevezett "átütő" ereje. Ezért használunk a fegyvereinkbe ólmot.(itt a földön)
A vadászokat pedig meg lehet ölni. Egy példány meg is hal a filmben, nem tudom mire gondolsz terika. Az AVP-ben is meghalnak. Egyébként pedig mind a két részben van rá utalás, hogy a hőséget és a háborús övezetet kedvelik. Szóval azokat az embereket válogatta, akiknél fegyver van. Még szerencse, hogy volt a Predatorban annyi korrektség, hogy a terhes rendőrnőt életben hagyta, pedig fegyver volt nála. Ahogy a AVP-ben is életben akarta hagyni a beteg, öreg Bishop-ot.
Néhol tényleg hülyeségek vannak benne, de nekem valahogy tettszik a kultusza a filmnek.

2009-09-10 21:33:38 Ubul (4) #7

én Danny Glover miatt szerettem igazán meg Gary Busey miatt,amúgy tényleg kevésbé jó folytatás,de azért még tűrhető

2009-09-09 07:54:50 deathcode (4) #6

Hidd el, közel 20 éve, csak néztünk, hogy nincs benne a periódikus rendszerben! :D
Amúgy meg méltó ellenfelekre vadásznak.

2009-09-09 07:38:00 terika (3) #5

Nah, tegnap este sikerült megnéznem végre ezt is. Hát nekem ez elég gyenge lett. Az ilyen kijelentések mint ez is:
"ez az elem nincs a periodikus rendszerben" inkább csak röhögtem. Szóval mint vígjáték nem volt rossz, de mint folytatás nem találtam olyan jó filmnek, mint az előzőt, egyébként jól szórakoztam rajta.
A végéhez: nekem tetszett az ötlet (?) hogy nem lehet végül is elpusztítani az idegeneket. Viszont azt elég bugyuta dolognak tartom, hogy biztosan vissza fognak még jönni a Földre és vadásznak majd. Végül is sose lesz vége. Meg amúgy mi alapján válogatta az embereket? Nah mindegy... nem kukacoskodom.

2009-09-08 22:59:12 gellert01 (4) #4

Jó volt ma újranézni, már rég láttam. Tényleg nem nagy durranás, de nekem amolyan kis kedvencem a film.

2009-06-18 10:56:47 Ivan/ (3) #3

Elég gyengécske folytatás lett, a parádés első részhez képest. A legnagyobb hiba, hogy Schwarzit megpróbálták Danny Gloverrel pótolni, akivel ugyan különösebben nincs gondom, de számomra ebben a szerepben minden volt csak nem hiteles. Aztán emellett az is rontott nálam az összképen, hogy a dzsungelt sokkalta jobb helyszínnek találtam, mint a nagyvárost. Mindentől függetlenül egyszer azért nézhető, bár nem egy nagy durranás.

2009-04-10 23:29:52 GothMan (2) #2

Erőltetett sztori, ripacskodó színészek, bugyuta dialógusok. A predatorok akciói legalább látványosak, de ez így akkor is nagyon gyengus.

2008-01-14 20:25:23 [: Azuroo andrew :] (4) #1

Két kategóriában is különdíjas nálam a Predator 2

A legjobb filmben látható LA-i penthouse belsőépítészetileg.

A legrosszabban öltözött férfi felügyelő LA-ben Colombo után Mike Harrigan hadnagy.