Cea mai fericitã fatã din lume (2009) ☆ 👁

A legboldogabb lány a világon
The Happiest Girl in the World

(Radu Jude)

francia-holland-japán-román dráma

Cea mai fericitã fatã din lume (2009)

Delia Fratila a narancsleves üvegek matricáinak visszaküldésével egy promóciós nyereményjátékon autót nyer. Szüleivel együtt Bukarestbe utazik egy reklámfilm forgatására, amelyen a jutalomért cserébe részt kell vennie. Az utazás nem sok jót tartogat Delia számára: nem elég, hogy a filmezés alaposan kimeríti, a forgatási szünetekben szülei fárasztó vitáit kell hallgatnia, akik kacifántos ötletekkel állnak elő, hogyan kellene felhasználni a nyereményt. A kesernyés mosolyra fakasztó történet a vágy, a vágyakozás és a pénz által keltett illúziók különböző formáit vonultatja fel. A fogyasztói társadalom azon ígérete, hogy a mai Romániában bármely kisvárosi lányt seperc alatt a világ legboldogabb lányává varázsolhatja, legfeljebb a reklámokban válik valóra. A rendezőt valós eset inspirálta, amelynek maga volt szemtanúja. A film a kompromisszumokról, a hazugságokról szól, a filmnyelvről, amit csalásra is lehet használni, továbbá boldogságról és szomorúságról, fogyasztásról és kapitalizmusról, valamint arról, hogyan bukik le a nyári nap az Egyetem Térnél.

Bemutató

• 2010. május 6.

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Toată lumea din familia noastră (2012)
Mindenki a mennybe megy

4,3
Train de vie (1998)
Életvonat
4,1
It's All About Love (2003)
A végső megoldás: szerelem
2,4
Ken Park (2002)

2,9
Dancer in the Dark (2000)
Táncos a sötétben
4,3
Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999)
Szellemkutya - Szamuráj módra
4,0
Good Night, and Good Luck. (2005)
Jó estét, jó szerencsét!
3,6