The Saint (1997) ☆ 👁

Az Angyal

(Phillip Noyce)

amerikai akciófilm, szerelmi történet, thriller

2,8

2022-05-13 00:26:39 BudapestBoy (3) #6

Az Angyal eredetileg egy krimi/kémszerű sorozat volt a 60-s években Roger Moore főszereplésével és hangulatilag leginkább a Minden lében két kanál, illetve a Moore felé Bond filmek hangulatának egyfajta keverékét hozta, színvonalas szórakozást nyújtva. Amikor úgy döntöttek remake-elik talán nem a legszerencsésebb módon tették. Személyes meggyőződésem, hogy Kilmer, annak ellenére, hogy remek karakterszínész, főszerepekre, ahol egyedül kellene elvinnie a filmet, valahogy kevés vagy túl sok. A másik, hogy a milliő, amit teremt a film, valahogy nem illeszthető sem a reális sem a fantasztikus kategóriába, az átjárás/átmenet meg nincs kidolgozva, szerintem és itt egyértelműen a rendező hibáit érzem. Ezt nem lehet csak a producerek béna elvárásaira fogni. Egy ilyen örökségből ennyit kihozni, ennyiből, nem volt nagy teljesítmény.

2021-12-02 14:28:55 sptt (3) #5

A film, ami képes lehetett volna arra, hogy az elmúlt 25 évben két James Bond film között megjelenjen egy Angyal-film is. Mivel elég nagy bukta volt (kb. a negyedét hozta be egy átlagos James Bond filmnek), így nem készültek további 'The Saint' filmek, mi több, még Val Kilmer pályáját is elég komoly időre parkolópályára tette ez a kudarc. A gyengébb eredmények egyébként indokoltak voltak, a költségvetéshez képest nem volt nagy durranás a film, sem a forgatókönyvet, sem az akciójeleneteket illetően. 5/10

2018-03-28 23:09:59 betti (4) #4

Nagyon szerettem annakidején, kétszer is megnéztem. Leginkább azt bírtam benne, mennyi maszkja volt Val Kilmernek. Vicces, hogy annakidején mi volt, ami viszont zavart: egyetlen jelenet, amelyben féloldalt fekve rajzol (talán egy épületet, szobrot). Már eleve fura volt a pozíció, nehéz volt elképzelni, h vki így tudjon rajzolni, de aztán fogja magát, és a másik oldalára fekszik, és úgy folytatja a rajzolást. Namost akármilyen ügyes, nekem röhejessé/hiteltelenné vált így a figura (és bosszantott, hogy a lánynak nem), hiszen így teljesen megváltozott a nézőpont, egy profi festő/grafikus (aminek éppen próbálta eladni magát) ilyet nem csinál.

2012-03-04 18:16:20 opposition (3) #3

A sci-fi vonal cseszi el...

2009-05-10 19:50:23 Jereváni Rádió (2) #2

Gagyi kis akciófilm, egyedül a Rade Serbedzija alakította Tretiak ért valamit, mivel egy az egyben úgy nézett ki a filmben, mint Wahorn András. :)

2008-11-01 20:48:04 Gatyamadzag (3) #1

Nem tudom miért kapott ilyen keveset ez a film. Régi kedvencem, a sztori és a filmben nyújtott alakítások is remekek. Persze a film legnagyobb erénye a sokféle maszk amit simon templar(val kilmer) felvesz. Ettől nekem egyfajta 007-es érzésem lett. De nem baj az :)