The Verdict (1982) ☆ 👁

Az ítélet

(Sidney Lumet)

amerikai dráma

4,0

Robert Redford nagyon szerette volna eljátszani a főszerepet, és végül sikerült is a producereket rábeszélnie erre. Redford elolvasta David Mamet forgatókönyvét, azonban nem tetszett neki a főszereplő karaktere, melyet elég távolinak érzett önmagától. Ezért Mamet-et utasította, hogy írja át a könyvet, és egy fiatalos, menő ügyvédet szerepeltessen az idősödő alkoholista helyett. Redfordnak még az új változat sem tetszett, ezért hívott egy új írót, aki ismét teljesen átdolgozta a forgatókönyvet, míg az végül teljesen felismerhetetlenné nem vált. Redford végül mégis visszamondta a szerepet és távozott. A producerek ekkor keresték meg Sidney Lumet-et, hogy nem-e akarja megrendezni a filmet. Lumet elolvasta a forgatókönyvet, ami nagyon nem tetszett neki. Azonban hamarosan rájött, hogy ez már a Redford által kétszer is átíratott verzió. Végül elolvasta Mamet eredeti változatát, ami elnyerte a tetszését és úgy döntött, ezt fogja megrendezni. Végül Paul Newman-t választotta a főszerepre.
Egyébként a főszerepárt többen sorba álltak: Roy Scheider, William Holden, Frank Sinatra, Cary Grant és Dustin Hoffman is.

Bruce Willis magánnyomozóként dolgozott, mielőtt filmszínész lett.