I tre volti della paura (1963) ☆ 👁

(Mario Bava)

amerikai-francia-olasz horror, thriller

4,1

2023-11-03 10:44:31 Zsoca87 (4) #13

Tökéletes leírása a filmnek, ugyanezt éreztem.
És igen, a végén a humoros feloldás sem lóg ki. (A film felvezetésével szépen keretet adnak a három történetnek)

előzmény: Xuja (#12)

2022-06-29 09:11:22 Xuja (4) #12

Az első sztorinál még csak unottan méláztam, hogy igen, proto-giallo, meg némileg hatásos, de amúgy kiszámítható és unalmas, horrornak meg gyengus. A második már sokkal jobban tetszett - bár talán picit elnyújtott - de mégis baromi jól építi a feszültséget, Karloff iszonyú félelmetes, a történetnek pedig nagyon jól áll ez a horrorisztikus, de közben elégikus hangvétel. Az utolsó meg még ennél is továbblépett: ez még ma is hatásos, kiválóan építkező horrorsztori, ahol a természetfelettitől és az ismeretlenről való félelem van csúcsrajáratva. A hatásos rémisztgetéseket Karloff önironikus negyedik falas búcsúja oldja fel kissé.

2022-03-26 19:43:23 GothMan (5) #11

A fények, a színek, a díszletek elképesztőek. A félelem faktor pedig a mai napig hatásos. Mesteri.

2018-04-17 17:02:20 ChrisAdam (4) #10

Kedvemre való az ilyen borzongás, mindig is szerettem a rövid rémtörténeteket, akár papíron, akár képernyőn (régen gyakran néztem a Mesék a kriptából nevezetű sorozatot). Az első epizód egy 'rutin-giallo', egy laza bemelegítő, semmi több. A második már egy nagyon hangulatos rémmese, brutálisan jó hangulattal, megnéztem volna ebben a közegben egy egész estés történetet is - a Tolsztoj könyv is elég hosszú lenne ahhoz, hogy kitöltse a nagyjátékidőt, ahogy látom. Bár néha a műterem és a világítás kicsit túl van tolva, de az évszámra pillantva azért ez megbocsájtható, így is nagyon belevittek minden erőt a látványvilágba. Ugyanígy az utolsó etap, ami habár engem nem tudott már annyira beszippantani, mint az előző, mégis egy vérfagyasztó hullámvasút, ami újfent meglepő a korát tekintve és érthető is a levezető, humoros epilóg.
Összességében egy hatalmas hangulatbomba, kellemes kikapcsolódás, ami azért okoz pár meglepetést és ijesztő pillanatot. 75%

2015-11-12 12:11:28 The man who laughs (4) #9

Ez egy nagyon pöpec film volt, annak ellenére, hogy a három rövid történet egyikének sincsen különösebb mélysége, pusztán egy cél vezérli őket: hogy rettegjen a néző. És nyilvánvaló, hogy mai szemmel már messze nem olyan félelmetes film, de ez nem von le semmit az egyéb érdemeiből. Hiszen mindegyik történet remekül van eljátszva, fényképezve és rendezve.

Bevallom az első telefonhívásos proto-gialloként is felfogható sztori nekem inkább csak a korrekt szintett ütötte meg, na de ami azután következett! Teljes felelőségtudtaomban kimerem jelenteni, hogy a középső Wurdelak című rész a gótikus horror csúcsa, olyan elképesztően erős atmoszférája van, hogy az hihetetlen. A lezáró "Vízcsepp" bár szerintem már nem volt ilyen erős, az is egy igazán hatásos szellemtörténet.

A filmet lezáró poén is igen humoros volt. Egyfajta kiszólás a nézőknek - akik 63-ban valószínűleg a már majdnem letépték a karfát félelmükben -, hogy nyugi ez csak egy film.

2014-12-14 15:10:57 dikalosz (5) #8

Boocsi, most látom hogy mégiscsak ott van az a felirat!
Köszi szépen!

2014-12-13 01:21:02 dikalosz (5) #7

Nem nem neeeeem, ez nagyon nem a jó felirat ^^

2014-11-01 15:53:52 tomside (4) #6

előzmény: dikalosz (#3)

2014-10-31 17:12:45 dikalosz (5) #3

Sajnos nem lelek feliratra. Valaki segítenie? (:

2010-08-18 09:08:56 Olórin (4) #2

Az első két sztori is hangulatos és korrekt, de a harmadik egyszerűen fantasztikus. Vízcsöpögés még sosem volt ilyen hátborzongató, az atmoszférateremtés mesteri.

2010-06-30 21:38:30 wayage (5) #1

Kedvelem a rövid történetekből összeálló horrorfilmeket, de még nem találkoztam olyannal, melynek az összes része erős lenne. Idáig. Meglepett, hogy Mario Bava ezen filmje is ilyen rövid szösszenetekből tevődik össze. A mesélő nem más, mint a legendás Boris Karloff. Az ő frappáns bevezető szövege tökéletes indítás "a terror és természetfeletti világába". Az utána következő három történet nem csak erős, hanem folyamatosan emelkedő színvonallal is bír.
Az első rész a Telfonhívás egy giallo alapozás, a második Wurdulak klasszikus hangulatos rémtörténet, a befejező harmadik rész Vízcsepp, pedig mai szemmel nézve is hátborzongató. Ez az utolsó rész teszi fel a koronát az egész filmre, a hanghatásoknak, a fényképezésnek, és annak a...:) köszönhetően tényleg félelmetes.
Az egész film lezárása pedig nagyon viccesre sikeredett Boris Karloffnak, vagyis inkább a rendezőnek köszönhetően:)