Ong-bak (2003) ☆ 👁

Ong-bak - A thai boksz harcosa
Ong-bak: Muay Thai Warrior

(Prachya Pinkaew)

thaiföldi akciófilm, harcművészeti film, kalandfilm

3,4

2019-12-27 17:27:20 Mario Brothers (5) #31

Ez és a Sárkány bosszúja a tökéletes akciófilmek. Tony Jaa tudását azóta se sikerült felülmúlnia senkinek, az viszont igaz, hogy Iko Uwaisnak és Yayan Ruhiannak sikerült megközelítenie. :D Tony a 21. század legtehetségesebb harcművész színésze, ezen kár vitatkozni!

2013-08-25 21:43:56 gomez1000 (4) #30

Tényleg kíváló a zene, és a verekedős jelenetek is a toppon vannak. A történet csak porcukor a süteményre, mert a lényeg a Tony Jaa mesterien ügyes mozgásából fakad. Ráadásul az ütések és rúgások egészen valódinak tűnnek.

2011-01-28 08:24:05 Raul (4) #29

A harcművészeti filmek nem igazán az én stílusom, de ezt az alkotást a remek üldözési jelenetek és a filmzene kiemelik az "egyszer nézhető és felejthető" filmek sorából.

2010-09-18 09:46:04 AirWin (5) #28

Hát sztem verekedős filmek küzöl nincs párja!!!! Nem a levegőt rugdossa a gyerek... Nézzétek meg a werkfilmet! általában azok a jelenetek kerültek bele a végleges filmbe, amikor félig-meddig véletlenül úgy fejbe rúgta a a csávókat, hogy azonnal képszakadás!!!! Volt amikor ő is kapott durvákat (a végén amikor a burmai muksó két lábbal küldte arcon), ott konkrétan nála is kihúzták a tápkábelt. Vagy pl.a botos jelenetnél is nem kicsit úgy fejbe csapta az embert, hogy felszakadt a homloka... konkrétam 1 jelenet van, ahol csak a levegőt rúgja! sztem minden bunyós filmtől a látványos küzdelmeket szabad várni... sztori ezekben csak másodlagos!

2009-12-19 16:29:09 artist (?) #27

Én úgy láttam a filmben a harci jelenetek többsége,nem imitált volt, ezért tetszett,ez a film ezt a küzdősportot,harcművészetet akarta be mutatni itt nem a sztori és a színészi teljesítmény volt alényeg,legalábbis szetrintem,ha innen nézem nekem tetszett.

2009-05-24 19:38:58 Kham (5) #26

Hali!

Dragon1986: "ha csak a harcot díjaznám 9/10 -1 azért jár mert van egy pár hihetetlen mozdulat pl. spárga a kocsi alatt és átugrás hangeralakú dróton az üldözős jelenetben."

Ennek úgy körülbelül mi értelme van? Azért jár a -1, mert már túl jó Tony, vagy mi?:S

Ronin07: "Az nem elég, hogy thai-boxol, és hanyatt vágnak a mutatványai, a fene megette az egészet, ha érzelmi beleélés szikráját se mutatja a hős."

De ezt Te honnan veszed? Én ha az arcára nézek, dühöt és elszántságot látok, de biztos én látom rosszul akkor....

Ezenkívül Brumi-val egyetértek....ebben a filmben a harcművészeti jelenetek a fontosak, és nem pedig a sztori, ami egyébként meg nem is olyan rossz szerintem....igaz, hogy eléggé általános, de hát akkor mi legyen? Jönnek az UFO-k, vagy mi?

Egyébként meg vannak olyan helyek a világon, ahol tényleg ekkora becsben tartanak néha egészen apró, jelentéktelennek tűnő dolgokat is (Ong Bak szobrocska) az emberek....meg vannak olyan emberek, akik ennyire becsületesek/jószándékúak....

Szerintem nagyon jó film!

2009-02-02 13:33:12 deathcode (3) #25

ROFL !!

2009-01-22 19:45:33 budaik (1) #24

Nincs baj azzal, hogy ha valaki csinál egy tökös bunyós filmet, de akkor ne erlködjön a szövegekkel mega szegény paraszt gyerek megvédi a falu fejét népmesével, legyen valami eredeti benne...

előzmény: Brumi (#23)

2009-01-15 20:39:09 Brumi (5) #23

Maximálisan megértem, hogy az Ong-bak filmként sokaknál (többek között nálad is) miért verte ki a biztosítékot, az egyszemélyes harmcművészeti bemutatón kívül tényleg nem sokat ad, azt viszont kifogástalanul teszi. Imádom a harcművészeti filmeket és az akciófilmeket, de a magvas mondanivaló az, amit a legkevésbé keresek ezekben az alkotásokban. Én már kicsivel is beérem, legyen egy elfogadható story, ami egyfajta keretet ad a remekül koreografált harci jeleneteknek és a szórakozás garantált. Az ilyen filmeket egyszerűen képtelen vagyok a szokásos szempontok szerint értékelni, ez van.
Az előző kommentemet pedig nem személyeskedésnek szántam...

2009-01-15 20:01:25 Hannibal Lecter (1) #22

Megnéztem a trailert, és nem dobtam hanyatt magam tőle. Egyébként mi az, hogy "aki egy ilyen filmben a történetet keresi, az magára vessen"? Hadd döntse már el mindenki saját alkatának, ízlésének és igényszintjének megfelelően, hogy mit értékel, és mit nem értékel egy filmben, szóljon az akár Bruce Lee-ről, akár a bivalyröcsögei páviánok párzási szokásairól.

2009-01-15 19:53:06 Brumi (5) #21

Aki egy ilyen filmben a történetet keresi, az magára vessen. Sok hollywood-i alkotással ellentétben itt egyáltalán nem akarták megváltani a világot, a két soros történetbe csempésztek egy kis humort és hagyták a fenébe a drámázást, az egészet alárendelték Tony Jaa szájtátós harcművészeti képességeinek. Ha úgy nézzük, akkor ez egy technikai demo, amiben egy elképesztő dolgokat művelő thai srác megmutatja, hogy a Bruce Lee után hagyott űrt végre ki lehet tölteni. Akciókoreográfiából és a harci jelenetek fényképezéséből nyugodtan tanulhatnának Prachya Pinkaew stábjától a tengerentúli kollégák, mert ebben még mindig Ázsia viszi a prímet. A folytatás pedig még durvábbnak igérkezik: Ong Bak 2 trailer.
A Tom Yum Goong és a Chocolate is Prachya Pinkaew műve, érdemes őket megtekinteni, mert iszonyat dolgokat művelnek mindkét filmben (az utóbbiban ráadásul egy fiatal hölgy teszi ártalmatlanná az ellent).

2009-01-15 19:41:54 Hannibal Lecter (1) #20

Lehet, hogy újranézem, mert nekem ezek a marhajó bunyók most hirtelen nem rémlenek... nem mintha ettől nem lenne szar :)

2009-01-15 19:03:04 Zalaba Ferenc (4) #19

mint film tényleg nem jó, de mint harcművészeti showcase egyszerűen perfekt. bruce lee-t se a magvas sztorik miatt szerettük.

2009-01-15 18:38:36 Hannibal Lecter (1) #18

Lószar ez a film.

2009-01-15 17:22:45 Jereváni Rádió (2) #17

Engem például.

előzmény: dabo (#16)

2009-01-15 17:19:58 dabo (5) #16

Ilyen minőségű bunyó mellett kit érdekel a történet?

2009-01-02 01:20:44 budaik (1) #15

Én is gondolkodtam, hogy 1 vagy 2. De egyes. Mert bár a majd másfél órában volt jó tíz perc, de olyan a vége, hogy komolyan dühből nyomtam rá egy egyest!!!

2008-12-26 06:27:46 S C A R F A C E (5) #14

A harcjelenetek ellensúlyozzák a film hiányosságait!
Hihetetlen amit Tony Jaa müvel! Nekem 5 lett!

2008-12-02 23:56:01 RAPtile (5) #13

Teljesen korrekt a movie! Végre valami más - a harcjeleneteket tekintve!

2008-08-10 15:31:27 Jugendlich (?) #12

Jöna 2. film. Csak azt már nem Prachya Pinkaew készíti...

2008-04-02 18:49:10 ichi (5) #11

Hihetetlen mit művel ez a kiscsávó!!! Ha másért nem is pont emiatt megérdemli a film a zseniális jelzőt!

2008-01-07 10:14:21 ronin07 (?) #10

Én már a Bruce Lee-filmeket sem csíptem - nagy baromság, h. Lee az érzelmeit fekteti az ütéseibe, mer' akárhányszor rugott vagy csépelt, semmi korábbi esemény nem motiválta a tetteit, a verekedések közben semmi jelét nem mutatta a régi sérelmeknek/ örömöknek, csak ment, küldetést teljesített, lenyomta a rosszat, azt' kész. Elvileg meg tényleg egy értékrendszert képviselt, de gyengécske alakítása nem tette ezt átélhetővé. Nos, ezek után az Ong-Bak már csak a veszett fejsze nyele. Van ez a Tony Jaa nevű, aláírom, tényleg emberfeletti képességű alak, de JÓ filmeket nem PR-célból szokás készíteni. Az nem elég, hogy thai-boxol, és hanyatt vágnak a mutatványai, a fene megette az egészet, ha érzelmi beleélés szikráját se mutatja a hős. Az meg már halálos ítélet, ha a cselekmény totálisan kifilózható. Mert az Ong-Bak-é az. Így baromira gügye filmet kapunk, ami egy óvodást frázist akar ránk erőltetni: "Én vagyok Tony Jaa, és azért nézzétek meg a mozit, mert ilyeneket csak én tudok!"

2007-12-13 21:56:08 Jereváni Rádió (2) #9

A thai boxos jelenetek tényleg elképesztők, (Tony Jaa – hihetetlen miket produkál!), de a történet, meg a színészi játék nagyon primitív, sőt blődli. Lehet, hogy Luc Besson papa csak producerelte a filmet, de azért a legújabb francia tömegfilmek hatása érződik rajta rendesen. A karakterek bárgyúsága (Don alakja a robothangjával tisztára Ned a South Parkból!), az akciójelenetekben megbúvó nevetségesség, mind-mind a Taxi, A tökös, a török… típusú filmeket idézi. Csak a harci jelenetek mentették meg a filmet nálam, azok ugyanis önmagukban 100 %-osan koreografáltak.
De mint film csak 20-30 %

2005-09-14 21:10:35 azazell0 (4) #8

Olyat majd csinál a Májkül Béj:)

remélhetőleg Tony Jaa nélkül :-)

2005-09-13 20:18:42 limupei (4) #7

Hát kellett már egy friss harcművész, mert Seagal és Van Damme életműve úgy rossz, ahogy van, Jackie Chan már legalább 10 éve nem vicces, Jet Li pedig...na ő jó, de lassan ő is nagypapa-korú lesz, szóval kellett már ez.
Ami pedig különösen tetszett, hogy a fiú nem is akart színészkedni, tudta ő, hogy felesleges, az csak ront a helyzeten, lásd előbb felsoroltak.
Ezen kívül a film sem akart több lenni annál, mint ami: egy akciófilm. Szóval hála istennek a rendező jól döntött: ha nem lehet mély a mondanivaló, akkor legalább ne legyen az az amerikai típusú szájbarágós baromság. Olyat majd csinál a Májkül Béj:)

2005-08-27 11:39:14 dragon1986 (4) #6

Nekem thaibox nagyon bejött a " filmben", föleg hogy szinte csak a térdét és a könyökét használja támadáskor. a story megérdemelne egy málna-djat , meg a színészi játék is elég béna.
egészében a film 6/10.

2005-08-09 08:13:17 Daemiaen (3) #5

Ong-Bak: A thai boksz harcosa (Ong-Bak, 2003, forgalmazza: Best Hollywood)

Első gondolatom a filmről ez volt: jópofa. Mondom ezt annak ellenére, hogy bizony több helyütt igencsak brutális, azonban a Jackie Chan-filmekből és a - leginkább amerikai - harcművész alkotásokból sikerült egy olyan elegyet kihozni, aminek láttán ez fogalmazódott meg bennem. A kaszkadőr nélküliség (ezt hangsúlyozza a vágás is), a látvány, a koreográfia mind-mind remek, ugyanakkor a történet bárgyúságát jó lenne feledni. Szórakoztató, mozgalmas, könnyed, ennyi, de talán elég is. Jaa, és új hős születhet.

2005-07-19 19:32:19 Olórin (2) #4

Én az egyesen gondolkodtam. De az el kell ismernem, hogy a harcjelenetek valami hihetetlenül fantasztiksuak, rég láttam ilyet. De ez az egyetlen erénye, mert mint FILM egy hatalmas 0.

2005-07-19 18:23:08 azazell0 (4) #3

Aug. 4-től a mozikban! Alig várom. A plakát szerint "Luc Besson filmje". Menjenek a fenébe. LB csak tett rá valami újabb soundtracket, oszt' kész.

2005-03-10 18:35:43 azazell0 (4) #2

én az ötösön gondolkoztam :-)

2005-03-10 01:39:29 stanleykubrick (3) #1

Gondolkoztam a négyesen, de a vége fölöslegesen brutális, meg a rikonyáló csaj idegesít.