Terminator Salvation (2009) ☆ 👁

(McG)

amerikai-angol-német-olasz akciófilm, sci-fi

3,0

2009-06-04 22:16:44 Gasz András (2) #43

Méghozzá a csúnya sötét kráterbe nem? :D
MCG-t én is lecserélném szépen egy Nolanra vagy Jacksonra vagy Spielbergre (ha a régi szép időket hozza). Vissza kéne menni a múltba. :)

2009-06-04 22:00:31 Hannibal Lecter (2) #42

Már nem azért - és nem akarok elhamarkodott prognózisokba bocsátkozni -, de ha a rendezői változatra várunk, mint megváltásra, az már régen rossz. András, inkább küldözgették volna vissza a mamit, nem? Mármint a sajátjukat! :-)

2009-06-04 21:06:15 Gasz András (2) #41

Sokan várták úgy mint egy messiást a T1-2 már elhozta azt a szintet mamit ezzel a visszaküldözgetős szisztémával el lehetett ez a film inkább egy háborús akciófilm, mivel a jövőben játszódik, ahol már nem nagyon várhatunk el pl. egy visszaküldős apapótló terminátort vagy akár egy thrillert mint az első rész esetében. Nem várható el azonos, teljesen hasonló élmény tehát.

2009-06-04 21:00:36 Gasz András (2) #40

Ütős.

2009-06-04 21:00:11 Gasz András (2) #39

No azért a Harvesteres mototerminátoros rész elég ütő volt meg a helikopteres zuhanásos rész is. Arnold színre lépése is meghökkentette a közönséget. :)

2009-06-04 20:59:15 Gasz András (2) #38

Terminator (4) - Megváltás:

A legújabb Terminator film a címével ellentétben ugyan megváltást nem hoz se a franchise se az akciófilmek esetében, de egy nagyon korrekt akciófilm a terminátorbeli utalásokat és főbb pontokat megtartva létrejött. a látvány szuper, egy két helyen botladozott csak a CGI talán. A zene sokkal hatásosabb a filmben de a soundtrackből pont 1-2 szép szám (pl farewell) nem hallatszott vagy csak nem figyeltem eléggé vagy csak a +30 perces rendezői változatba tolódtak? Viszont volt egy két újdonság is pl a motorterminátoros résznél elég ütős zúzás volt, a tadam tadam is a film elején és végén oly erősen felhangzott hogy majdnem mindenki megrezdült.

A színészek rendben vannak igaz egyiknek se jutott színészileg világmegváltó szerep, akcióhősileg már igen. :) Sam Worthigton talán a legjobb bár így magyar hanggal biztos más lett mint eredetiben Bale egy átlagost hoz csak sajnos de a forgatókönyv ezt engedte. A szinkronhangok terén nagyrészt elégedettek lehetünk szerintem, kívéve olykor Bale hangját, néha furán hangsúlyozott Fekete Ernő szerintem de nagyjából ő se volt fülszaggató.

A legnagyobb baj a filmmel hogy látszik a kapkodás a -30 perc ami kivágtak , közel ahhoz amit az X-men kezdetek - Farkasnál is érezhettünk. A sztori is sokkal szövevényesebb is lehetett volna, gyakorlatilag nincs meglepi pedig én azt vártam, meg sokan mások úgy hiszem. (no jó egy fél meglepi volt a Skynet központnál).

Várom tehát a rendezői változatot hátha árnyaltabbak lesznek a karakterek és a sztori terén is több változatosság lesz észlelhető. Arnold színre lépése a filmben (T3-ban utalás) , Sarah Connor szövegei, (1-2. rész magnófelvételei) a Guns n Roses szám (t2ben kedvenc száma Connornak ezért ez még máig megvan neki, pozitív emlék is a régi időkből) mind -mind logikus és érthető dolog a filmben nem értem miért kritizálták sokan, nézzék meg előtte az egész trilógiát és kész.

Serena karaktere fájt még, alig van a filmben Helena Carter, pedig kiszivárgott a neten annó egy khmm furcsa kép is róla ez nem volt a mozis verzióban legalábbis.

Tetszettek a terminátorok is mindegyik féle, mindegyiknek fontos a jelenléte, hisz a Skynet frontális támadást tud így végezni levegőben, vízben, földön, egyaránt. Emberek, állatok ellen kiváló taktika. A hanghatások mind a terminátorok hangja esetében mind a háttérzajok , háború poklában nagyon erősek voltak akár egy Oscar jelölést se hiányolnák tőle ahogy a CGI esetében is.
Többet ki lehetett volna hozni az alapanyagból ez tehát való igaz, de szerintem semmiképp nem a Terminator franchise meggyalázása, akkor már inkább a 3. rész az. Várom tehát a dvd-s hosszabb változatot hogy arra mondhassak totális végső ítéletet. Addig is egy nagyon erős 3-ast kap. Mindenképp ajánlom a terminátor fanoknak is azért adjanak MCG-nek is egy újabb esélyt a trilógia megalkotására lehet hogy ez csak egy bevezető film volt. (a következő Terminator filmje pedig az új trilógia minőségbeli Terminator2-je lesz talán?? Jó lenne. :D )

2009-06-04 18:27:27 VVega (1) #37

Borzalmasan felületes, feszültségmentes, a nézőt hülyének néző, jellegtelen, még csak egyetlen egy szál emlékezetes akciójelenetet felmutatni is képtelen fércmű. Pedig a sztoriban benne volt a lehetőség, csak nem ártott volna legalább 2 sornyi korrektül megírt szöveg, na meg egy rendező.

2009-06-04 09:27:02 Daemiaen (2) #36

Van. Azért keltem korán. :)

előzmény: simijohnny (#35)

2009-06-04 09:11:02 simijohnny (1) #35

Már régen meg akartam kérdezni, neked van valami dolgod a moziba járáson kívül? :)

Egyébként meg bojkottálom a filmet.

előzmény: Daemiaen (#34)

2009-06-04 08:59:37 Daemiaen (2) #34

Kelni kellett, sajnos. :(

előzmény: Zalaba Ferenc (#33)

2009-06-04 08:23:36 Zalaba Ferenc (3) #33

és ezért képes voltál ilyen későn lefeküdni/korán felkelni? :)

2009-06-04 08:11:25 Daemiaen (2) #32

A mesterségesen életben tartott franchise úgy látszik, nem elég jó (avagy rossz) ahhoz, hogy Cameront követően igazán értő kezekbe kerüljön. A szolgai módon előadott összes utalás nem képes kiváltani az igazán rettenetes párbeszédek okozta fizikai fájdalmat, valamint azt, hogy ennek a Terminátornak a lelke már borzalmas izzadságok árán jött létre.

2009-06-01 23:15:50 sasi89 (3) #31

Tényleg, omg:D

2009-06-01 17:29:47 The Hungarian (2) #30

Christian Bale feltűnt a fronton és leötösözte az összes filmjét. Na szép. ;)

2009-05-30 16:44:37 sAnyi (3) #29

Kis kritika a filmről: http://bit.ly/9LVMv

2009-05-29 12:53:21 Hannibal Lecter (2) #28

Igen, közben nekem is volt "szerencsém" megtekinteni egy rövid részletet az expozícióból, és a főmotívumnak csak nyúlfarknyi helyet szorítottak - legalábbis nekem így tűnik. Húha, valahogy már nem sok jót várok ettől a filmtől.

2009-05-28 16:35:37 Zalaba Ferenc (3) #27

ez így van.

előzmény: Gasz András (#26)

2009-05-28 14:51:32 Gasz András (2) #26

Benne van a főtéma csak elég furcsán. A végleges filmben pedig állítólag többször is hallható a Tadadam tadam, tadam tadam. :D

2009-05-28 14:00:44 Zalaba Ferenc (3) #25

korrekt, de akár nagyszerű filmmé is válhatott volna. :(

2009-05-22 00:41:43 Brumi (3) #24

Dehogy, pusztán csak a "hallottak" alapján nyilvánítottam véleményt. Előfordul, hogy meghallgatom a score-t még a megtekintés előtt, jól rá lehet vele hangolódni a filmre. Itt most épp ennek az ellenkezője történt, bár a mozis megtekintéstől még nem vette el a kedvemet.

2009-05-22 00:28:27 Hannibal Lecter (2) #23

Tetszett már látni a filmet? (Mondjuk azt aláírom látatlanban is, hogy Fiedel vezérmotívumát mellőzni kicseszett nagy eretnekség!!)

előzmény: Brumi (#22)

2009-05-22 00:09:35 Brumi (3) #22

Nem tudok szó nélkül elmenni Danny Elfman förtelmes zenéje mellett. Egy újrahasznosított, lélektelen Batman-klónnal gyalázza meg az így is eléggé megtépázott filmet, ráadásul még Brad Fiedel klasszikus főtémáját is mellőzi.
A két hetes csúszás nagyon nem tesz jót a filmnek, a negatív kritikák tömkelege sokakat el fog tántorítani a mozis megtekintéstől.

2009-05-19 10:57:40 ronin07 (?) #21

"The only reasons to see this structurally messy, poorly directed flick are the spectacular effects, which overwhelm the plot, and the charismatic performance of soon to be Hollywood star Aussie Sam Worthington who steals every scene he is in."

Na, legalább Cameron jól választja a szinészeit a maga filmjéhez.

2009-04-28 19:54:57 kezdetektől (?) #20

A 2. nálam 10*/10, az első meg csak szimplán ZSENIÁLIS.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#19)

2009-04-28 18:54:24 [: Azuroo andrew :] (2) #19

az első kettő 1o/1o...

2009-04-28 18:54:00 [: Azuroo andrew :] (2) #18

én ezt megcsináltam februárban...hát fogtam a fejem a 3. után...nagyon-nagyon kellemetlen a harmadik epizód...

előzmény: kezdetektől (#17)

2009-04-28 18:51:34 kezdetektől (?) #17

Nem tudom, nálam az első 2 Terminátor az akciófilmek csúcsa, a háromnak már a sztorijára sem emlékszem, de nem tetszett. Majd tartok egy "Terminátor-napot" a 4. rész előtt.

2009-04-26 21:13:09 Hannibal Lecter (2) #16

Mihelyst kikerült Cameron kezei közül, ellaposodott a Terminátor franchise, és nem valószínű, hogy a Salvation a szó szoros értelmében megváltás lesz...

2009-04-26 21:11:01 Olórin (2) #15

Nem mintha a harmadikon sokat segített volna, hogy benne volt...

2009-04-26 18:55:08 kezdetektől (?) #14

Terminátor, úgy, hogy nem Schwarzeneggeré a főszerep?? Rossz lesz :S

2009-04-16 21:29:01 Gasz András (2) #13

Az sg.hu-n írnak a T-1000-es visszatérésről az 5. részben. Bezáródni látszik a kör.

2009-04-11 21:20:23 Gasz András (2) #12

Itt a kert,.. akarom mondani a link.

2009-04-11 21:17:58 Gasz András (2) #11

"After much speculation, Terry Crews told MTV that Arnold Schwarzenegger will indeed be doing a cameo in Terminator Salvation. “That’s it,” he said. “And so am I.” Who knows if Crews actually knows what he’s talking about, as the actor admits that he doesn’t know what capacity Arnold is featured as the production only distributed pages of the film’s screenplay to the relevant players. It’s very possible that Crews just heard about the initial plans to include Arnold in the film."

A Sok spekuláció után végre más is megerősítette Swarzi cameos kis szerepét, (most Terry
Crews színész a filmből) a Terminator 4 ben szóval sas szemesek előnyben. :)

2009-04-11 19:51:28 wayage (3) #10

Én egyre inkább kezdek bízni a filmben. Látva az előzeteseket, plakátokat, meg olvastam McG lelkesedését is...ki tudja lehet lesz belőle vmi (vak tyúk is talál szemet:).

előzmény: ronin07 (#9)

2009-04-11 12:58:48 ronin07 (?) #9

Nagy a kísértés, hogy az idézetek közé beírjam, milyen szitkokat szórt Bale Shane Hurlbut operatőrre. De inkább nem teszem. Viszont végefőcím utáni jelenetként használhatnák a készítők.:)
A filmtől amúgy semmi jót nem várok, egy borzalmas harmadik rész után én nem a Charlie angyalai-filmek rendezőjét ültetném a trónra, és eszembe nem jutna úgy kötelező olvasmánynak kijelölni Cormac McCarthy The Roadját, hogy aztán a trailerben szupersebességgel száguldó futurisztikus motorokat villantsak. És a forgatás alatti szkriptátírások... Jaj!

2009-03-08 14:49:29 simijohnny (1) #8

Most került fel a Tube-ra is az új trailer... na ez már odapakol rendesen. :)

előzmény: Kalti (#7)

2009-03-08 14:14:53 Kalti (3) #7

Az új trailer büntet, pedig én tényleg nem az vagyok, akit egy-egy autósüldözős, robbantós jelenettel könnyedén le lehet venni a lábáról. Engem is egyedül a rendező személye rémít meg, a forgatókönyvíró gárda jó, ahogy Christian Bale-től sem láttam még sok rossz filmet.

előzmény: JeszKar (#3)

2009-03-08 13:50:36 slozi (2) #6

Hát nem tudom... Arnold a 3. részben még főszereplő volt, mégse tudott sokat segíteni a minőségen, úgyhogy szerintem erre nem érdemes alapozni. Persze örülök neki én is, még ha csak nyúlfarknyi cameoja lesz is, de ami talán már a reménykedésre is komolyabb okod adhat (az ütős traileren kívül) az az, hogy a forgatókönyvbe Jonathan Nolan is bedolgozott.

előzmény: Gasz András (#2)

2009-03-07 23:07:06 Gasz András (2) #5

Sajnos ez is meglehet MCG esetében, Linda Hamilton bevezető monológja azért elég jó ötlet volt, lehet Arnie is csak egy kis szöveget kap majd? :) MCG annó megemlítette egy interjúban, hogy megláthatjuk majd mi lesz Arnie szerepe, de max. legelőbb csak a premieren. :)

előzmény: simijohnny (#4)

2009-03-07 20:21:38 simijohnny (1) #4

Arnie a stáblistában az utolsó, úgyhogy szerintem csak arra lesz jó, hogy emlékeztessen minket arra, hogy ez egy T film.
"Ne je, kiszúrjuk a "régiek" szemét is valamivel hogy ne sírjon már a szájuk".

2009-03-07 20:10:53 JeszKar (2) #3

A rendező megrémít, az új előzetes megrémít, a zeneszerző megrémít (nem mintha bajom lenne Elfman-nel, csak nem neki kéne egy terminátor filmhez zenét szereznie.)

2009-03-07 19:55:54 Gasz András (2) #2

Először azt hittem te is Arnie visszatérést firtatod. :) Hát ha ő benne lesz akkor már lehet hogy a régi filmek minőségét fogja idézni a film, ha belement a dologba MCG rendezői tevékenységének ellenében is.

2009-03-07 19:47:54 simijohnny (1) #1

Kíváncsi vagyok lesz e visszatérés... ugyanazt a terminátort persze semmiképpen sem szabad várni, de ki tudja, talán kapunk valami egészen mást, de hasonlóan jót. Sajnos a rendező neve erre nem garancia...
Ah minek is áltatom magam... 100% hogy ennek a franchise-nak is ugyanúgy csúnya vége lesz, mint az Aliennek illetve a Predatornak. :S