Edge of Darkness (1985) ☆ 👁

(Martin Campbell)

angol dráma, minisorozat, thriller

?,?

SPOILER!

Az egyik első forgatókönyv vázlat szerint Craven végül fává változott volna.

Joanne Whalley (Val Kilmer exfelesége), aki a filmben Craven nyomozó lányát, Emmát játssza, hús-vér személyként csak a nyitó epizódban tűnik fel. A 6 rész zömében a főalak képzeletében láthatjuk őt viszont.

Martin Campbell dirigálta a BBC-miniszéria 2010-es, azonos angol című remake-jét. Bob Peck örökébe Mel Gibson lépett, és az amerikai moziváltozat csak laza narratív és atmoszferikus szálakkal ragaszkodik az eredetihez.

Joe Don Baker-nek olyannyira tetszett a forgatókönyv, hogy a szerződésében kikötöttnél alacsonyabb bérért is hajlandó volt szerepet vállalni.

Bob Peck már nincs az élők sorában. A brit művész 1999. áprilisában hunyt el rákban. 54 éves volt.

Joe Don Baker az egyetlen férfiszínész a Bond-moziszériában, aki 3 filmben is feltűnt: a Halálos rémületbe és a Goldeneye-ban, majd a Tomorrow Never Dies-ban. Az utóbbi 2 filmben Jack Wade-et, a jókedvű CIA-ügynököt alakította, akit A sötétség pereme rendezője, Martin Campbell direkt a vicces Jedburgh-figura miatt hozott létre.

Joe Don Baker-nek annyira tetszett a forgatókönyv, hogy csökkentett bérért vállalta a szerepét.