Puskás Hungary (2009) ☆

(Almási Tamás)

magyar dokumentumfilm, sportfilm

4,2

2015-03-20 12:20:51 ChrisAdam (4) #29

Egész jó filmecske, kicsit néha bővebb a kelleténél, de szinte teljes képet kapunk a csodacsatárról. Ami nálam pluszpont: távol álljon tőle a doku-feeling, nem száraz és tényközlő, inkább mesél és sztorizik. Plusz a minőségi vágás és zene nagyon jót tesz a filmnek.

2014-08-03 13:26:02 sajoferenc (5) #28

Nagyon szakavatott (a legjobb) személy kapta a Puskás Ferencről szóló dokumentumfilm rendezésének lehetőségét.

2011-05-20 18:33:08 budaik (5) #27

Eszméletlen.
Elővettem a héten ezt a DVD-t. S megint eltalált, két éve láttam. De megint bőgtem mint a gyerekek. Valahogy tényleg megható, hogy van egy ilyen emberke, egy ilyen történet, egy ilyen hősköltemény.

2010-10-23 18:34:47 budaik (5) #26

Mennyi volt ennek a nézőszáma?

2009-10-27 23:02:28 Jereváni Rádió (5) #25

Nagyszerű dokumentumfilm, tényleg megható látni Puskás fordulatokban és eseményekben gazdag életútját. Nagyszerűen ollózták össze a régi képeket, bejátszásokat az interjúalanyok mondataival, egy csomó olyan régi meccsről is mutattak bejátszásokat, amiket még korábban egyáltalán nem láttam. Dés László zenéje engem hidegen hagy, de itt nagyon jó kis aláfestő muzsikát rakott össze. Egy szó, mint száz, mindenkinek ajánlom, mert remekül összeállított dokumentumfilm. Tőlem megkapja az ötöst.

2009-10-24 12:18:21 critixx (4) #24

Engem egy dolog zavart benne, az RTL Klub híradójából való részlet, amit MUSZÁJ volt betenni a filmbe (ld. a szponzorokat). Azért már ezt is megértük: product placement dokumentumfilmben. Hiába, ez Magyarország 2009. :)

2009-10-24 12:16:32 Gasz András (4) #23

Puskás Hungary:

Kellőképp elfogulatlan és nem áldokumentarista jellegű film, a mi egyetlen Puskásunkról, akinek lába nevéhez híven lőtte ki a golyókat a kapukba. :) Nagyon jól összeválogatva és széles világunk fpci nagyjainak spektrumával rendelkezik.(nemcsak csapatársak, hanem pl. Pelé, Platini nyilatkozatok is vannak)

Egyetlen bajom hogy rövidnek éreztem kicsit, sok volt a reklám így volt 135 perc kb. Fért volna még oda a kalandos életéből szerintem.

2009-10-24 00:46:01 acidphase (5) #22

nagyon szep dokumentumfilm volt a nemzetunk legendajarol !!!

2009-10-24 00:43:36 Mikkey (5) #21

zseniális dokumentum film. ennél kalandosabb pályafutást, élménygazdagabb életutat nehéz lenne elképzelni. igazi legenda!!!!!

2009-08-03 00:29:35 Batyu (5) #20

Egyetértek , de hát ez van.
Nekem a film nézése közben és utána is olyan érzésem volt mintha egy közeli ismerősömet , barátomat vesztettem volna el. Úgy hogy a film mindenképp szép és megható. Úgy halottam a maradék nyers anyagból még terveznek egy sorozatot , kiváncsian várom.

2009-04-15 01:10:55 gaben (5) #19

Hát, nehéz erre bármit reagálni. Ez tényleg szinte érthetetlen. Nézhetetlen kategória... bizarr ízlésed lehet, ha ezt untad...

előzmény: napola (#14)

2009-04-11 20:01:31 budaik (5) #18

Hát ember :D
A Hámori könyvről Puskás azt mondta, a Koltay dokumentumfilmben: Ami igaz azt én mondtam, ami nem azt Hámori írta :D

ennyi, no komment...

előzmény: napola (#16)

2009-03-31 00:10:07 zéel (4) #17

Kösz!:)

előzmény: napola (#16)

2009-03-30 23:32:11 napola (1) #16

Ez is korrekt! A véleménykülönbség ELLENÉRE:D!

Érdekes a kérdésed, emiatt elővettem a Hámori-könyvet és átolvastam azt a részt, ahol Szepesi és maga Puskás nyilatkozik a vb-ről. Az első német meccset csak érintik, már Puskás lerúgása vonatkozásában. De hogy milyen ember volt ez a pasi, beírom, hogy Puskás mit mondott az elvesztett döntőről 1982-ben (ekkor készült a könyv):

"A vereségért csak azok okolhatók, akik játszottak! Nem szabad bántani azt, aki összeállította a csapatot, mert először is jót akart, másodszor helyesen cselekedett. Továbbá nem szabad hivatkozni különböző körülményekre, függetlenül attól, hogy néhány apróbb vagy jelentősebb tényező közrejátszott. Én mindenesetre nem hibáztatok senkit és tiszta a lelkiismeretem. Egy tanulságot is leszűrhetünk a vereségből: klasszis csapatnak 2:0-ás vezetés után nem szabad veszítenie! Semmilyen körülmények között sem, érted. Persze, hiba nélkül ősidők óta nincs futball. Mindegy most már. Ha a falba verjük a fejünket, akkor is ezt az eredményt olvassuk. Gondoljuk azt, hogy kifogtunk egy peches napot. Intézzük el ennyivel. Utólag hiába izgatjuk magunkat."

2009-03-30 22:49:41 zéel (4) #15

OK! Ez korrekt! (Még ha NEM is egyezik a véleményünk!)
Almási mentségére legyen mondva, ha kell egyáltalán a mentség, külföldi nézőkre is kellett gondolnia!
Jut még eszembe: bennem nagyon ott maradt a kérdés (és a filmből nem derül ki a válasz!): az német focista (a nevét büntetésből nem írom le!), aki a VB döntő előtt úgy lerúgta Puskást, hogy 2 meccset ki kellett hagynia, sőt, még a döntő meccsen sem volt teljesen gyógyult...szóval, hogy dolgozta ezt föl a német? Sikerként? Szégyenként?

előzmény: napola (#14)

2009-03-30 22:27:01 napola (1) #14

Mivel egyedül én nyomtam eddig a 20 szavazó közül "nézhetetlen"-t, így látom, nekem szól az a néhány ...csögözés és társai megjegyzés.

Bár akadt 1 vagy 2 ember, aki úgy gondolkozik, ahogy én: azaz nem kell megindokolni minden szavazatunkat, hiszen az oldal szabályai szerint lehet indokolás nélkül is osztályozni, de aki kíváncsi rá, annak szívesen megindokolom:

- Általánosságban: nálam az a film a nézhetetlen, amit nem bírok végignézni. Persze nem 5 perc alatt szoktam feladni, mert eleve próbálok az ízlésemet ismerve válogatni és nem pazarolni az időmet számomra biztosan érdektelen produkciókra (nálam néhány műfaj, pl. horror) abszolút ez a kategória, így ilyesminek neki sem állok. De amit úgy érzek, hogy érdemes megnézni, azzal próbálkozom, aztán időnként van olyan, hogy feladom, belátva, az a film és én nem találtunk egymásra.

- Konkrétan: Puskást természetesen én is csak a régi ff-fehér felvételekről láttam játszani, láttam néhány időskori tévéinterjúját, ill. olvastam Hámori Tibor róla írt könyvét. Mindezek alapján nemcsak a sportbéli teljesítményéért tiszteltem, hanem az emberi karaktere is szimpatikus volt számomra.
Ez okokból kíváncsian vártam, hogy a film mit tud adni. Kb. 1 órát néztem, ennyiből ítéltem. A legfőbb ok, amiért abbahagytam, hogy untam. Sajnálom, ez van. Ízlések és pofonok. Persze elhangzottak addig számomra is új, ismeretlen infók, ld. vasedény-sztori, de alapvetően sokszor látott jelenetek, események felidézéséből állt a film, ráadásul szerintem hosszadalmasan. A londoni 6:3-nál untam a filmet először nagyon, aztán jött a berni vb-döntő szintén hosszas taglalása, na, ennél a pontnál adtam fel.

Továbbra is max. tiszteletem Puskásé és a többieké, sőt, Almási Tamás egyéb munkáit is sokkal többre értékelem, mint jelen filmet, de a véleményem erről a konkrét alkotásról az, ami.

2009-03-30 21:09:20 zéel (4) #13

Puskás nevéhez fűződik a legendás mondás: "Kis pénz, kis foci. Nagy pénz,nagy foci!"
Bár, amint a filmből is kiderült NEKI nem volt fontos a pénz, nem is igen tudott bánni vele! Igazi bohém volt!
Erre nagyon jellemző példa az ötvenes évek elején (Bozsikkal közösen) működtetett vas-edény boltja, majd évtizedekkel később a madridi vendéglője! Mindkettő rövid életű volt!
Puskás nagyon szeretett adni, másokon segíteni. Nem volt az a "modern" üzletember! Politikusnak sem lett volna jó!
Érdekes az is amit a rendszerváltásról mond: nem nagyon bízik a sikerében! (Neki lett igaza!)

2009-03-27 15:53:07 opposition (5) #12

Meglepően jó film. Csodás zene, nagyszerű képek. Bravó!

2009-03-26 11:07:06 zéel (4) #11

...egy ilyen életrajzi film arra is alkalmas, hogy a magyar történelmet megtanítsuk a mai fiataloknak. (Almási Tamás)

2009-03-25 20:24:55 Leslie (?) #10

Szerintem elég nyilvánvaló, hogy nem is látta a filmet, így nem is tud indokolni.

2009-03-25 20:19:08 zéel (4) #9

Persze, nem kötelező indokolni. De, lássuk be, kíváncsiak vagyunk (én biztos!:)! És ilyen esetekben az ember szívesen olvasna legalább egy rövid érvelést! Hogy miért is volt pl. nézhetetlen valakinek ez a film?

2009-03-25 19:57:05 Fernando Mojito (5) #8

Igényes magyar dokumentumfilm a leghíresebb magyarról, a (sport)nemzet büszkeségéről. Nem csak egy film a sok közül, főleg nem egy magyar ember számára legyen az sportszerető vagy sem. De úgy látszik tévedtem, és mindennél van lejjebb.

előzmény: -senki- (#6)

2009-03-25 15:26:00 Brumi (?) #7

Miért ne tehetné? Nem hiszem, hogy te is megindokolod az összes osztályzatodat. Nyugi, én se szoktam...

előzmény: Fernando Mojito (#5)

2009-03-25 14:49:25 -senki- (4) #6

Rád is lehetne mondani hogy indoklás nélkül adtál 5-öt stb...

előzmény: Fernando Mojito (#5)

2009-03-25 14:26:09 Fernando Mojito (5) #5

és valaki erre nézhetetlent adott indoklás nélkül. az ilyen komolytalan csögöket nem lehetne bannolni? Még jó hogy a Himnuszra nem lehet itt szavazni..

2009-03-25 14:07:47 kulcsar03 (4) #4

Rendkívül igényes alkotás, csodás videókkal, nagyszerű képekkel és zenékkel. Ami nekem hiányérzetet kelt az a részletesség. Még 2 órában biztosan eltudtam volna nézegetni ezt a filmet. Nyugodjék Békében Öcsi bácsi!

2009-03-25 02:21:42 kulcsar03 (4) #3

Lassan én is nekiállok a filmnek. Reméljük itt nem fognak megjelenni a károgók, hogy Puskás micsoda hazaáruló volt, hogy a spanyol válogatottban is játszott...

2009-03-24 19:51:38 zéel (4) #2

Nem csak Puskás rajongóknak! A közelmúlt történelme iránt érdeklődőknek is!
Hogy Puskás élete ilyen kalandosra sikeredett, abba erősen "besegített" a történelem is!

2009-03-21 12:09:20 -senki- (4) #1

Korrekt, lehetne részletesebb is, mondjuk így is 2 órás.

Vizuálisan és zeneileg is szépen össze van rakva, nemzetközi összehasonlításban is.