Mimi wo sumaseba (1995) ☆ 👁

A könyvek hercege
Whisper of the Heart

(Kondo Yoshifumi)

japán animáció, anime, dráma, szerelmi történet

4,2

2016-08-16 18:54:38 Szaracén (2) #11

Hát, én imádom az animéket meg az ázsiai filmeket, de ennek se füle, se farka. Értettem, miről szól, de annyira semmilyen volt, hogy nem érdekelt, mi történik a karakterekkel.

2016-05-15 10:31:16 Havierez (5) #10

Nagyon-nagyon tetszett!! :) Kicsit realisztikusabb, földhözragadtabb volt mint a többi és főleg korai Ghibli filmek, de tetszett hogy ilyen hétköznapi problémákkal foglalkozó filmet rendezett Kondo Yoshifumi. A főszereplő lány és barátnője nagyon aranyosak voltak. A főszereplő fiút eleinte nem kedveltem azzal a macskával együtt elég furán viselkedtek de ahogy megismertem és haladt előre a történet egyre inkább megkedveltem az általa játszott karaktert. Különösen tetszett hogy ilyen fiatalkorban ennyire éretten gondolkodik és már most tudja hogy a jövőben mivel is szeretne foglalkozni. Szerintem középiskola előtt ilyen szintű érettség elég ritka.

A film zenéje kiemelkedő volt azóta is sokat hallgatom a country roadot. No igaz nem angolul se nem japánul hanem magyarul ahogy a főszereplő lány énekli. Annak az angyali hangnak semmi se érhet a nyomába!!

Összességében nagyon szórakoztató, időnként megható és gyönyörű képekkel megrajzolt mese volt amit jó nézni bármikor.

2015-05-21 15:32:49 Ágó (5) #9

Csodálatos alkotás.

Sajnálom, hogy Kondo Yoshifumi nem tudott több ilyen filmmel megörvendeztetni minket.
Nagyon hiányzik az animációs filmek világából.

Take me home, country roads...

2012-07-23 11:58:13 doctor.faustus (5) #8

Hogyne volna kedvem, csakhogy nem jövök rá, pontosan mire gondolsz...
Mindkettő ifjúsági mese, de teljesen különböző irányba haladnak;
esetleg a tanulságukban találni egyezést, de melyik történetben nem, mely
ezt a korosztályt célozza?

2012-06-11 02:54:02 tomside (4) #7

FélOFF: Viszont Az idő fölött járó lány című mesével érdekes egybeeséseket mutat. Olyannyira, hogy az már gyanús... Ha valakinek volna kedve, váltsunk már pár sort erről!

2012-06-11 02:52:01 tomside (4) #6

Nem akarok nyersnek vagy lelketlennek tűnni, mert egyébként... sőt..., de mintha nem érne meg a sztori egy nagyjátékfilmet. Nekem ez nem adta annyira.

2012-04-06 11:05:42 doctor.faustus (5) #5

Csodálatos történet, mely bárkinek képes visszahozni az ifjúságát.
Country Roads may lead me home... feledhetetlen nóta :)

2010-12-30 13:45:08 Bowman (4) #4

Nem tudtam hová tenni, de érdekes film. Visszagondolva nekem is tetszik, és tényleg egy majdnem ötös,a dalról nem is beszélve.

2010-03-08 21:27:30 Dün (5) #3

Azt hittem, csak négyes, de mióta láttam, sokszor az eszembe jutott és egyfolytában a Country Roads-t danolászom, szóval rá kell jönnöm, hogy ez inkább ötös :)

2008-11-01 14:36:33 yuriko (?) #2

Nekem is a kedvenc jelenetem, mindig kiráz a hideg mikor látom/hallom:) Nagyon szép mese!

előzmény: remete bácsi (#1)

2008-11-01 13:36:42 remete bácsi (4) #1

Amikor elkezdenek zenélni, az valami zseniális! :)