The Last House on the Left (2009) ☆ 👁

(Dennis Iliadis)

amerikai horror, thriller

3,1

2016-04-08 16:59:40 TomLion (4) #25

Ilyeneknek kellene lenniük a Horror Remake-eknek!
Az eredeti film lehet, hogy akkoriban egy sokkoló film volt, de mai szemmel az csak egy vállalhatatlan, borzalmas forgatókönyvvel rendelkező film volt a legrosszabbik fajtából (10/1).
Itt a brutalitást olyan művészi magaslatokba emelték, hogy az tényleg kegyetlen, fájdalmas és sokkoló egyszerre. Rendben, inkább egy nagyon kemény Thriller/Dráma, de abból a legjobb. Az egyetlen negatívumom számomra a szülőket alakító színészek voltak, mert nem állnak a helyzet magaslatán (nem túl jó színészek), de ez legyen a legnagyobb hibája a filmnek. Erős idegzetűeknek ajánlott, de holt komolyan!

2013-09-22 23:42:18 slawter (3) #24

Nem tudom, hogy a végét melyik zseni találta ki, de szégyelje magát!

2010-12-04 18:21:54 copeland (4) #23

A végét leszámítva jó volt. Végig izgalmas maradt a film.

2010-11-11 14:21:03 Gasz András (3) #22

Az utolsó ház balra vágatlan változat: (2009):

Csalódás keltő film. Az elején jól indul van egy érdekes feszültséggel teli hangulatra és filmzenéje is, de a színészek a rendező keze alatt valami irtó gyatrát alkottak. A szülők nem tűnnek szülőknek néhol nem viselkednek úgy eléggé. A gonosz karakterek pedig ördögien tisztán gonoszok, semmi árnyalás azért ilyen is van, csak e horrorban nem jön át ez a sötét gonoszság és gyűlöletes düh és gyilkos ösztön, mivel az őket alakítók se túl erős színész egyéniségek.
A forgatókönyv a film másik gyenge pontja. A tipikus horror klisék és hülyeségek jönnek többször is elő. Az apa pl miért nem vágja elsőre bele a fejszét vagy akármit mikor orvos és egyébként semmi baja az undorító eseményektől főleg ha vérig sértették, kínozták a lányát, illetve később már gyorsan dönt csak húzza a játékidőt a rendezőnek. :)
A két fiatal színésznő esetében is megannyi hülyeség van amit ilyen filmekben tipikus szőke nők meg fiatal tinik szoktak művelni agyatlan ostobaságokat pl. kiáltozik a fekete hajó tinilány hogy segítség segítség de nem megy semerre ( néhány méterre egy gyártól) csak segíti az őt üldözőket hogy meghallják és megtalálják.
A film vége viszont elégtételt ad eleve erre lett kihegyezve a film hogy a néző elégtételt kapjon a gonoszok megtiprásával és megkínozásával a gonosz elnyerje méltó jutalmát stb.
Ahogy sokan érezték ebből tényleg több is kihozható lett volna a rendezőnek biztos nem volt mersze hozzá minek változtatni az eredetin talán. Habár azt még nem láttam. Illetve változtatott talán rosszabb színészi játékkal. :) A második fele a filmnek legalább valamennyire feszültségkeltő csak a hülyeségek okán kelti a feszültséget ez a gond. Ez egy negatív horror szokás manapság.
Mint látom első rendezése a rendező úrnak így talán ebben van a bibi.

2010-06-20 12:32:59 showme (2) #21

Sokkal jobbat és többet lehetett volna kihozni belőle. Több háttérinformációt a 'rossz fiúkról és lányról'.

2009-12-12 13:54:50 Kremy (?) #20

Hát nekem nincsenek kötélből az idegeim ilyen téren de ezt simán végignéztem,míg pl az Eden lake-t nem tudtam.Az brutális volt,ez középszerű.
A kiscsaj zuhanyzós jelenete előtt értetlenül állok,azt hittem lesz valami jelentősége,de semmi...

2009-11-11 10:27:08 "L" (4) #19

Tervbe van véve. :)

előzmény: JeszKar (#18)

2009-11-11 10:03:38 JeszKar (?) #18

Ha brutálisat akarsz látni, nézd meg az eredetit.

előzmény: "L" (#17)

2009-11-11 10:01:58 "L" (4) #17

Szinte hétről-hétre változik az a képzeletbeli listám, melyen a valaha látott legbrutálisabb filmek szerepelnek. Az utolsó ház szintén felkerült erre a listára, méghozzá elég előkelő helyre. Talán az első ilyen film, ami mozi forgalmazásba is került nálunk (persze a Sziklák szemét, Motel és Fűrész filmeket leszámítva), sajnálom, hogy lemaradtam róla moziban, de talán az ilyen filmeket jobb is itthon nézni. A filmet az Eden Lake és a Sziklák szeme közé lőném be, szigorúan erős idegzetűeknek, akik bírják a trancsírt, az erőszakot és a tehetetlenséget...

2009-09-17 17:58:52 sylviaa (4) #16

Az általam látott verzióban a lány 17 éves. Persze ettől még nem indokolt a zuhanyzós jelenet. Összességében szerintem izgalmas volt, bár az tény, hogy egy-két irreális jelenet valóban belekerült. Én leginkább azt nem értettem, hogy az eddig kegyetlenséggel gyilkolászó banda miért nem próbálta leszerelni a szülőket, mikor megérkeztek? Hisz ők is szemtanúk lehettek volna, amiért a lányokat sem engedték el az elején. Ráadásul a kutya nem vette volna észre az erdő közepén, ha őket is megtámadják. Ezt persze csak a logika diktálná, isten ments, hogy egy ilyen borzalmat kelljen végignéznem.
Én örültem, hogy így alakult a vége.

2009-09-08 17:39:14 myke7 (1) #15

Borzalmas.

2009-08-21 00:06:04 Dovi (4) #14

Egész jó film. Nem indultam nagy elvárásokkal és korrekt filmet kaptam. Oké vannak benn képtelenségek, de melyik filmben nincsenek. tdolog hogy 20 lövés után is verekszenek :)
a lánynak nem kellet volna túlélnie, vagy hihetőbben kellet volna megoldani a túlélést
Egyébként a csaj 21 éves.

2009-07-30 21:06:49 Ubul (4) #13

nekem az év meglepetése volt,viszont tényleg nem horror,de remakenek megállja a helyét,a mostani szar remake áradatban...

2009-07-12 19:28:40 bali113 (2) #12

fetkőzését=vetkőzését

2009-07-10 23:36:51 bali113 (2) #11

Ja, és tetejében az egyik nagy mozimagazin ajánja, nagyon magas értékkel a filmet (90% azt hiszem). Nálam kb. 40% és még finom voltam

2009-07-10 23:35:06 bali113 (2) #10

Ennek a filmnek a horrorhoz semmi köze. Még távolról sem. Teljesen középszerű thriller, vagy még annál is rosszabb. A rendező abba a hibába esik, mint az amerikai rendezők általában, hogy teljesen bugyuta emberi reagálásokat tett bele a filmébe, ráadásul még olyan képtelen dolgokat, ami egy átlag ember számára felfoghatatlan. Mi az hogy valakit szíven szúrnak és még verekszik vagy 5 percet, és két ember sem tudja leszerelni. Vagy hátba lövik a lányt és több száz métert kúszik a vízpartról a házukig. Ez mi? Meg egy lányt, aki van vagy 50 kiló nem tud leszerelni egy 85-90 kilós férfi, egy 70 kilós fiú, meg egy nő. Van ezekből bőven a filmben. Tetejéban egy tizen akárhányéves lányt fetkőzését mutatja a kamera a film elején. Nekem semmi nőies vonás nincs a kislányon. Mi ez? Pedofileknek készült a film? Nem értem... Ez a film nagyon rossz. Nem ajánlom senkinek.

2009-07-02 15:15:49 deathcode (3) #9

Én nem csalódtam, de nem is lepődtem meg semmin. Teljesen középszerű. Nu-horror, ha szabad ilyet.

2009-07-01 14:02:26 Semprini (3) #8

Nagy csalódás volt, sokkal jobbat vártam. Azért a hármast megérdemli.

2009-06-29 00:27:08 ichi (3) #7

Itt nem a karambol és az orrműtét meg az emós csávó a gond,az a gond hogy megcsinálták.
David Hess és "bandája" zseniálisan alakították a negatív figurákat (főleg Hess),ezek pudingok voltak.
De azért egy közepest megér,márcsak a vége miatt is :)

2009-06-24 20:24:58 carmine (3) #6

Az első 40-50 perc kegyetlen rossz. Ám utána egy korrekt, feszültségtől sem mentes jó kis thrillert kapunk. Sokszor látott alapokon nyugszik a film, ám valahogy a második felében képes fenn tartani az izgalmat. Sajnos az első fele miatt nem tudok adni neki, egy erős négyest. De egy erős hármast simán megér.

2009-06-23 15:39:42 VVega (2) #5

Harmatgyenge.

2009-06-22 20:06:39 limupei (1) #4

Az eredetit sikerült kiegyenesíteni, uniformizálni, indokot gyártani ahhoz, amihez nem kell és még fel is turbózták (van benne karambol meg egy kisebb orrműtét). Ezen kívül van benne emós csávó, a lány meg túléli.

De ez is jó valamire: a mormonok is megnézhetik.

2009-06-21 11:58:35 Kremy (?) #3

Még nem láttam,de tegnap vettem meg az új WAN2-t és szíven ütött,hogy 5/4 csillagot adtak rá és magasztalták.
Ismerősöktől nem ezt hallottam.
Amúgy nem valószínű,hogy megnézem,alapból félek a sötétben hát még így..:D Nem az én műfajom a horror.

2009-06-09 13:21:43 Zalaba Ferenc (2) #2

bár az eredetinél jobb... de ez nem nagy erény.

2009-02-18 13:01:56 ichi (3) #1

Miért??? Miért??? Miért???