Street Fighter: The Legend of Chun-Li (2009) ☆ 👁

amerikai-indiai-japán-kanadai akciófilm

1,7
★☆☆☆☆

2019-07-18 18:47:12 Dangar (2) #6

Alapvetően nem katasztrófa, ha egy filmnek totál nonszensz a története - hogy ne menjünk messzire: ilyen az első Street Fighter mozi is. Csak míg ott volt önirónia, humor, némi dinamika és valamennyire még emlékeztetett az SF világára (vagyis JeszKar véleményével ellentétben szerintem pont ezek a 94-es eredeti pozitívumai) , addig a Chun-Li Legendája kínosan komolyan próbálja venni ezt a bizonyos nonszensz-t, ráadásul teszi ezt valami hihetetlenül unalmasan és súlytalanul. Ha hozzávesszük a röhejes CGI hókuszpókuszokat, logikátlanságokat és béna dialógusokat...nos, talán nem kell részletezni a végeredményt. Hogy akkor mégis mi menti meg - legalábbis egyelőre - a karótól?
Kristin Kreuk továbbra is gyönyörű (bár ez a világverő amazon-szerep valahogy nem passzol a 40 kilójához...), Robin Shou a két Mortal után megint odatette magát, Neal McDonough még mindig ideális főgonosz-figura, és Chris Klein-nak is volt 1-2 jópofa megmozdulása...ja, plusz kapunk pár frankó beállítást Hong Kong és Bangkok főszereplésével - de ennyi, és nem több. A JCVD-féle SF mára kult mozi lett, ez viszont gyorsan el lett felejtve - és nem véletlenül: Gyenge, unalmas, ötlettelen film.

Amúgy szerintetek az Ázsiában felnőtt, ír származású Bison miért beszéleget OROSZUL a lányával (akit egyébként Rose-nak hívnak) ?

2011-06-28 12:22:45 JeszKar (1) #5

Valahogy csak sikerült megoldani, hogy még szarabb legyen, mint az alapból minősíthetetlen első adaptáció.
Az egyetlen pozitívum, hogy avval ellentétben nem próbáltak az egészből viccet csinálni és nem akarták lemásolni kinézetre a játékot. Mondjuk sikerült annyira átesni a ló túloldalára, hogy itt már a névazonosság kívül semmi nem emlékeztet a játékra.
De evvel még nem is lenne különösebb bajom, de ilyen baromságokat, hogy lehet egy filmbe belerakni? Egy példa, főhősnőnk kap egy ősi kínai tekercset valahonnan, mire úgy dönt, hogy hajléktalant csinál magából.
Az akciók harmatosak, ráadásul a film még unalmas is.

2010-08-27 00:48:15 critixx (?) #4

És rendezte: Andrzej Bartkowiak, Sidney Lumet egykori kiváló operatőre. :-((( Úgy tűnik, ő az amerikai Sas Tamás - egy jó operatőrből nagyon pocsék rendező lett.

2010-08-26 23:30:03 THE (3) #3

Annak még jobb az átlaga :)

előzmény: vadPINGvin (#2)

2009-07-02 02:22:15 vadPINGvin (1) #2

Ha az volt a cél, hogy a minőség nem szárnyalja túl az 1994-es verziót, akkor teljes a siker. :)

2009-06-24 09:35:08 ali (1) #1

rég láttam ennél unalmasabb filmet. minek kellett ezt egyáltalán megcsinálni...