Fast & Furious (2009) ☆ 👁

(Justin Lin)

amerikai-japán akciófilm, krimi

3,0

2017-04-19 23:47:31 ChrisAdam (2) #41

Ez is olyan film, hogy szépen el van a levében, elüldözgetik egymást, elcsaládozgatnak, meg miegymás, de amúgy nem sok vizet kavar és biztos vagyok benne, hogy három nap múlva semmire nem fogok rá emlékezni. Kliséhegyek, sablonvölgyek, de nem lehet rá mérgesnek lenni, mint ahogy az első részre se. Célközönség zabálja, én csak elnyammogom, oszt jóvan. A filmtörténelmi besorolása így csak betonkettes, ugyanazon a szinten mint az első.

Apropó: Vin Diesel szinkronhangja azon versenyzett végig, mikor tud lassabban és mélyebb hangon megszólalni vagy mi a frászkarika? :)

2016-11-22 11:43:02 Dezsmant (4) #40

Teljesen jó rész lett a negyedik is, itt csap át jobban akciófilmmé, versenyzősből. Jók az üldözések és a vége is izgalmas.

2015-01-08 20:04:59 Calavera (?) #39

Gal Gadot "színészi játéka" miatt bukott a film egy egész pontot az IMDB-n!

a film lehet hogy blőd, de akár még péntek este is benyomható...jó télen!
jók az autós jelenetek (kivéve a barlangos:)) és a skyline miatt is már megéri végignézni!:)

2013-05-17 16:25:48 BonnyJohnny (3) #38

A negyedik részre újra összeállt az első rész csapata. És kvázi igazi folytatásnak ez tekinthető. A második rész egy zárójeles megjegyzés O'Conner közben eltelt életéből, a harmadik pedig inkább egy spin off film. Ha legközelebb újranézem a sorozatot, akkor valószínűleg azt a két részt ugyanúgy nemlétezőként fogom tekinteni, mint az Indiana Jones 4. részét, vagy a Matrix folytatásait, és had ne soroljam...
Szóval erre a részre (a régi gárdával megerősítve) Justin Lin is megtalálta a hangját. Innentől a sorozat már nem veszi komolyan magát, csak zúz. A történet nincs se elhúzva, se túlcsavarva, és ezzel már gyakorlatilag veri is a Hollywoodban manapság készülő filmek harmadát. A film tempója dinamikus, és egy percre sem bicsaklik meg, ami nem azt jelenti, hogy ne lennének pihenő pontok, de azok megfelelő helyen, megfelelő hosszan szerepelnek. Ezzel a mai hollywoodi filmek másik harmadát is veri.

Persze ettől még nem lesz jó film, sőt nálam a hármasnak is a közepét éri csak. És továbbra is jobbnak tartom az első részt, mint ezt, de közel hozzá.

2012-12-06 00:51:19 Victor Vance (4) #37

A széria negyedik epizódja véleményem szerint simán hozza az első epizód színvonalát. A második és harmadik felvonás harmatgyenge eresztései után kifejezetten jó ötlet volt visszahozni a régi szereplőket, különösen Vin Diesel-t, aki nélkül ez a franchise semmit se ér. Jól hozza a macsó gyereket, igazából ezek a szerepek állnak neki a legjobban, és a többiek sem okoznak különösebb csalódást, teljesítik, amit egy ilyen mozi elvár tőlük.
Persze a hangsúly most sem a történeten van, az ugyanis nem tartalmaz semmiféle csavart, vagy bonyolult dolgot, csak kiszolgálja a többi dolgot, vagyis a gyorsabbnál gyorsabb, szemet gyönyörködtető gépcsodákat, melyeknek köszönhetően a tempó megint magas fordulatszámon forog. Realitást ne nagyon keressünk az akciójelenetekben, ez nem a földhözragadt nézőnek készült, viszont a sok hihetetlen trükk és mutatvány ellenére a film eszeveszett szórakoztató.
Véleményem szerint amit el lehet várni egy ilyen alkotás esetén, azt maximálisan teljesíti, a fékevesztett tempó közben unatkozásra még csak lehetőségünk sem lesz, minden benne van, ami egy szórakoztató másfél órára kell, és már itt elkezdődött az az irányvonal, amelyet majd a folytatásban visznek tovább.

2011-12-31 08:02:26 TomPowell (3) #36

Halálos Iram

Ezt a kőbuta franchiset se nekem találták ki, ahol a szereplők jó része többet járt konditerembe, mint színiiskolába, ahol olyan szinten fittyet hánynak a fizikára, hogy abba már a Mátrix hibajelzője is kiakad, és ahol a csajok is indokolatlanul sokszor – és öncélúan – smárolnak egymással. Pedig a film eleji, a 007 – A magányos ügynök epizód fináléját megidéző kezdés jó volt, csak utána a színvonal csökkent.

2010-12-04 19:10:01 [: Azuroo andrew :] (1) #35

Ha nem is annyira súlyosan rossz munka mint a Tokyo Drift volt 4 éve, de kétségtelenül rossz, sőt nézhetetlen film egy igen eszement történettel, ami minden csak nem érdekfeszítő vagy izgalmas. A film cselekménye ebből kifolyólag sem ad többet: a szürreálisan gyermekded nyitójelenet még a film legtűrhetőbb része.

2010-08-15 16:08:40 ronin07 (?) #34

Mélypont. Létidegenül bámuló, cselekvő és szövegelő karakterek, akiket immár az első rész közepesen lezser Vin Diesel-je is erősít. Kevés (talán 2) autós üldözés, amik egy végtelenül kisakkozható bűnügyi maszlag rovására... mentek volna, ha az érdektelenül rendezett első és a CGI-betéteivel az adrenalinban dúskálást végképp leölő végső ágyúgolyófutam nem térít el teljesen az érdeklődéstől. Az ötödik résznek ezennel el is készítettem a privát fejfáját.

2009-09-20 20:38:36 myke7 (2) #33

Jó kocsik, gyönyörű nők, üres történet. 1x nézhető, csak elég lesz már ebből a film(sorozat)ból.

2009-07-24 08:28:32 vadPINGvin (2) #32

Annyi jót olvastam és hallottam róla a mozibemutató óta, hogy ha nem is nagy filmet, de mindenképp jó szórakozást vártam.
Kár, hogy nem jegyeztem meg mindenkit, akinek a véleményére ezek után nem kellene odafigyelnem. :)

2009-07-14 14:51:41 ekrekirts (3) #31

Hát egynek elment, kb olyan mint az első rész színvonalban. Verdák, pörgés, akció, na meg l.f.sz story, de hát miért is kéne ennél több egy ilyen filmhez :D

2009-07-04 09:46:42 critixx (1) #30

Hát kedves barátom, teljességgel egyetértek veled. Soha nem értettem, hogy mi lehet az a dolog, ami ezekben a filmekben tetszhet az embereknek. Kevés dolog hagy hidegebben, mint az autók. Azt sem nagyon tudom, hogy milyen márkák vannak, szóval nem igazán hoz lázba a "jó verdák - jó nők" kombináció, főleg akkor nem, ha semmi épkézláb dolgot nem építenek rá, csupán egy másfél órás videoklipet dobnak össze a plázalényeknek.

előzmény: kezdetektől (#28)

2009-05-04 23:46:13 Ivan/ (3) #29

Azta! Ez a folytatás meglepett. Továbbra se lettem rajongója a sorozatnak, de ez a rész valahogy kikapcsolt és egész elszórakoztatott. Nem egy nagy durranás még így se de a műfajában egy igen korrekt munkának találom és ezúttal még Vin Disel se idegesített túlságosan.

2009-04-28 18:54:18 kezdetektől (?) #28

Nem, csak szerintem ez egy nagyon rossz film, és nem értem, hogy embereknek mi tetszhet benne. Amúgy elnézést a "trágár" kifejezés(ek)ért.

előzmény: dhfear (#27)

2009-04-26 12:13:24 dhfear (4) #27

ennyire szereted a szart?

előzmény: kezdetektől (#25)

2009-04-24 16:18:38 puttancsospeti (?) #26

Ötszörös idézőjelben próbáltam artikulálni a megjegyzéseimet. :-))

előzmény: kezdetektől (#25)

2009-04-24 16:12:45 kezdetektől (?) #25

Van benne egy-két jó szöveg, de hogy komoly alkotás?? A film tele van szar speciális effektusokkal, szarok a vágások, szar az operatőri munka, szar a sztori, egyedül a zene nem olyan rossz (illik a filmhez). Képek alapján nem lehet megállapítani, hogy milyen alkotás, attól, hogy tele van jó kocsikkal, meg nagy a költségvetés nem feltétlenül lesz jó.

2009-04-23 22:41:35 puttancsospeti (?) #24

Nem láttam de a képek roppant komoly alkotást sejtetnek és az idézet is nagyon sokatmondó és ütős.

2009-04-23 22:38:39 kezdetektől (?) #23

Ritkán láthat az ember ilyen szar filmet.

2009-04-21 22:11:17 carmine (3) #22

Az autók szerelmeseinek: Internet Movie Cars Database

2009-04-16 16:29:42 wayage (4) #21

Közepes, de a lehető legpozitívabb értelemben. Azt kaptam a filmtől amit vártam, s annak tökéletesen megfelelt.

2009-04-14 15:22:37 Rorschach (2) #20

Mit várhat az ember a Halálos iramtól?
Eszetlen száguldást a fizikára fittyet hányva, lövöldözést, minimális sztorit, és egy keménycsávót, akit végre megint Vin Diesel játszik. Tökéletes film a fajtájában, több se kell, 75%

2009-04-14 12:15:25 Gasz András (2) #19

Plusz a régóta dédelgetett álmához a Hannibál filmhez. A rendezés és főszerep is őt illetné.

2009-04-14 11:57:47 carmine (3) #18

Nem is a pénzzel lesz gond, hiszen az előzőhöz is volt pénz. Inkább a színvonaltól félek. De remélem nem lesz igazam.

2009-04-14 11:55:59 Olórin (3) #17

Ez az eredmény szerintem pont segíthet Dieselnek, hogy pénzt hajtson fel pl. a Riddick folytatásának...

2009-04-14 11:49:00 carmine (3) #16

Ezért is mondtam, hogy kicsinek nem mondható, de összességében a hétvégén jól szerepelt. Pláne, hogy ezt a 27 milliós hétvégi összeget a többség az első hétvégére jósolta és imdb-n még mindig nem ment 7 alá az átlaga. A 150 szerintem is meglesz. Ami Vin Diesel jövőjét illeti, egyelőre semmi tuti befutó nincs képben konkrétan. A Hannibal film már évek óta húzódik, ami nem jelent túl sok jók. A napokban olvastam egy The Chronicles of Riddick 2. tervről. Ami ha az előző rész színvonalát követi, akkor azért nagy siker nem lesz. Azért én drukkolok neki és remélem, hogy a 'Riddick2' inkább a Pitch Black hangulatát fogja visszahozni.

előzmény: Daemiaen (#15)

2009-04-14 11:01:56 Daemiaen (4) #15

Nem olyan rossz az szerintem ilyen típusú film és ilyen nyitóhétvége esetében, a 150 millió dollárnak mennie kell, ami kimagaslóan jó eredmény és újabb esélyt biztosít Dieselnek a későbbi terveihez.

előzmény: carmine (#14)

2009-04-14 10:53:50 carmine (3) #14

Végülis 61,6 %-os lett a csökkenés, ami kicsinek ugyan nem mondható, viszont szombaton és vasárnap is az első helyen végzett a napi toplistán. Szóval a sok lóerő azért még bírj a tempót és máris a 4. helyen van idén.

előzmény: Daemiaen (#9)

2009-04-11 10:09:48 Tom85 (5) #13

Szuper!!!!!!!!!!!!!

2009-04-09 23:00:30 "L" (3) #12

Premiernap este fél9 Aréna full teltház, ilyet is ritkán látni, élmény volt. A film pedig hozza a hozzá fűzött reményeket, kicsit most kevesebb az utcai verseny, de az az agy az szuperül megkomponált. A többi "üldözés" szokás szerint az irrealitás magasiskolája (lükiben 200-zal a kedvencem:) ), de még mindig fogyasztható. A folytatás garantált... tippem a következő részre: "Halálos szökés/szöktetés" :)

2009-04-07 13:52:52 Daemiaen (4) #11

Ekkora összegnél azért az nem kevés ám! :)

előzmény: The Hungarian (#10)

2009-04-07 13:37:59 The Hungarian (3) #10

70% helyett 65%. :)

előzmény: Daemiaen (#9)

2009-04-07 12:22:46 Daemiaen (4) #9

Mivel Amerikában is húsvét jön, a szokásosnál erősebb vasárnap miatt nem lesz olyan egetverően magas.

előzmény: carmine (#8)

2009-04-07 12:05:40 carmine (3) #8

A pontos összeg végül "csak" $70,950,500 lett. Azért kíváncsi leszek hány százalékos lesz a második hétvégi visszaesés.

2009-04-07 11:52:00 Ágó (?) #7

Bocs, egyelőre akart lenni, csak már nagyon késő volt... :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#6)

2009-04-06 16:18:36 Zalaba Ferenc (3) #6

mivel egyenlőre? :)

előzmény: Ágó (#5)

2009-04-05 23:24:48 Ágó (?) #5

Bombameglepetés szerintem is, nem számítottam ilyen erős rajtra. És egyenlőre az átlaga sem rossz, bár az hamarosan zuhanni fog I think.

előzmény: carmine (#3)

2009-04-05 18:54:03 Daemiaen (4) #4

És ha a becsült eredmények nem nagyon fognak elütni lefelé a ténylegesektől, ez lesz a Universal eddigi legerősebb rajtja. Persze, ha a nézőszámot nézzük...

előzmény: carmine (#3)

2009-04-05 18:41:17 carmine (3) #3

Ezt azért nem gondoltam volna, de szerintem senki sem. A film a nyitóhétvégéjén több, mint 72 milliót keresett (becsült adat, de a pontos összeg is általában plusz-mínusz 1-2 millió szokott lenni). Idén messze a legjobb nyitány, pedig olyan filmeket is bemutattak már, mint a Watchmen vagy a Dreamworks új animációja a Szörnyek az űrlények ellen. Kíváncsi leszek a folytatásra. Na meg a filmre is.

2009-04-02 14:09:40 Daemiaen (4) #2

Necces a Motorstormos hasonlat, de majd meglátjuk.

2009-04-02 13:41:55 Zalaba Ferenc (3) #1

vrumm-vrumm, brumm-brumm, amúgy egyáltalán nem vészes.