Egy őrült éjszaka (1970) ☆ 👁

(Kardos Ferenc)

magyar vígjáték

3,8

2016-02-06 16:54:14 sztich (4) #9

Szerintem nagyon jó film, és nagyon alulértékelt.

2012-12-07 10:34:12 Prüstü (3) #8

Nálam teljesen átlagos film, hát Kállai Ferenc alakítása itt jobban tetszett, mint a Tanúban, el is viszi hátán a filmet. Szirtes, Őze szerintem teljesen középszerű volt. Törőcsik Mari meg kimondottan gyenge, elveszik tőle a fegyvert, és levág egy színpadias műsikolygatást, hát az volt a mélypont nagyon nem illet neki ez a szerep.
A forgatókönyv is gyenge, valahol működik ez az egy helyszínen kialakított minimalista szerkezet, de itt nagyon nem.
Körülbelül 5-6-szor cserélt gazdát az, hogy kiirányítja a helyzetet, és már totális unalomba csapott, sőt érdektelenségbe.

2011-10-18 23:58:18 [: Azuroo andrew :] (4) #7

Kardos filmje kétségtelenül lehengerlően kezd, a cselekmény váratlan amolyan "egész pályás letámadásával" a színészgéniuszok közreműködésével - Kállai és Mensáros valóban fantasztikusak, előbbi karakterének viselkedése, kommunikációja a női alkalmazottal különösen tetszett.

Őze figurájának felfedését szerintem jobban el lehetett volna tolni, és ezzel jelentről jelenetre fokozni a suspense hatást (kiváló ehhez a történéseknek helyet adó szűk üzlettér).

Egy biztos ennek a filmnek lesz még nálam egy újranézéses köre.

10/6,5

2011-10-18 21:09:36 Cesare Gonzago (5) #6

Valóban tömény pszichológia. A közért kicsit olyan, mint hajdan "kádárország" lehetett. A hatalmat képviselő ellenőrök zsarnokoskodása, az üzletvezető kartárs kisszerű önkénye, a munkatársak tehetetlensége önmagáért beszél. S mivel az események sodrában a kollaborációig is eljutnak, elmondható, hogy egyetlen azonosulásra méltó karaktert sem nyújt a történet.

Kállai otrombasága, Mensáros sima modora, Szirtes darabossága magával ragadó, akárcsak Törőcsik Mari rafinált alakítása.

10*/10

előzmény: jesi (#5)

2011-06-21 16:52:31 jesi (4) #5

tömény pszichológia...

2011-05-31 22:58:39 zéel (4) #4

Jobbnál jobb színészek, de éppen csak jó film.

2010-03-10 14:49:56 mchn (4) #3

En sajnos a Zold Hollo Filmklub vetitesen lattam az Orokmozgoban, szoval linket adni nem tudok.

előzmény: verdeleth (#2)

2010-03-08 10:35:39 verdeleth (?) #2

hol lehet beszerezni Link valakinek?

2010-03-03 16:02:12 mchn (4) #1

Mindenkinek tudom ajanlani ezt a filmet, remek forgatokonyv, operatori munka, Kallai pedig brillirozik.