The Little Mermaid (1989) ☆ 👁

A kis hableány

(John Musker - Ron Clements)

amerikai animáció, fantasy, musical, szerelmi történet, vígjáték

3,9

2019-04-21 13:17:19 Maminti (5) #5

A kedvenc Andersen mesém, ès Disney-k közt is a legjobbak egyike.Szép-szomorú törtènet, itt-ott bugyutànak ható, de bàjos képi megjelenéssel.A dalok jók, a magyar fordítàs megkockàztatom, hogy zseniàlis . Humoros, szerethető, a konyhai jelenet az abszolút kedvenc

2011-01-31 18:35:15 Bruce94 (4) #4

Így van, nagyon aranyos mese. Remek dalok, aranyos szereplőkkel. A kedvencem a kis Ficánka. :). Az egyik legjobb Disney film. De ötöst nem tudok adni rá, mert hiányzik belőle az a fajta érzés [Újra kisgyerek vagyok :)], mint a 3 kedvencemből [Micimackó, Oroszlánkirály, Szépség és a szörnyeteg.]
Összességében nagyon jó film, mindenképp többször nézős: főként kisgyerek társaságában.

2010-02-09 12:28:49 Karin (5) #3

Nem, tévedtem. A "Kedvenc Andersen meséink" volt az.

2010-02-09 04:43:19 Karin (5) #2

Nálam elérzékenyődés szempontból az a rész kritikus, amikor énekel a búvóhelyén. Gyönyörűszép.

Szerintem az alter.befejezéssel a Grimm legszebb meséi sorozatra gondolsz, a Minimaxon adták(adják?).
Annak az egyik részében volt a kishableány a könyv szerint.
Bár miután végigvitték a történetet, még ott is adtak neki egy kis extra motívumot, hogy mégse legyen olyan szomorú.

2008-07-23 18:51:29 Rea (4) #1

Nagyon szép mese, a vége most is könnyet tud csalni a szemembe. Holott az eredeti történet ennél sokkal, de sokkal szomorúbb, de azt gyerekeknek megfimesíteni nem lenne tanácsos. Bár, egy filmváltozatot láttam régebben, ami az eredeti történet alapján készült, de már nem tuom, milyen nemzetiségű volt, és pontosan mi volt benne