A hetedik kör (2009) ☆ 👁

(Sopsits Árpád)

magyar dráma

3,5

tanár: Az ilyeneknek, akik nem tanulnak, nincs jövőjük.
Jakab: Szarok rád. Inkább a feleséged baszogatnád...
tanár: Nem értettem kristálytisztán!
Jakab: A keringés, tanár úr.

Sanyi (narrál): Én félek a feltámadástól. Hogy egyszerre, egy napon jön vissza az a töménytelen halott a Földre. Micsoda vérengzés lesz. Mennyi bosszú... De hogy fér el majd annyi ember a Földön? Így is túlnépesedés van.

Sanyi (narrál): Isten nem létezik. Mondja a fizikatanár, meg néha a TV. De mi van, ha Isten valahogy olyan tartományban létezik, amit nem érzékelünk még műszerekkel sem?

Gábor atya: Azok, akik megtartották Isten parancsait, a Mennyországba jutnak. De ez, gyerekek csak azokra vonatkozik, akik életükben Istennek kedves életet éltek.
Maya: Gábor atya, hol van a Mennyország?
Sanyi: A felhők fölött, te hülye!
Jakab: Kiásnak a földből és egy bazi nagy szeneslapáttal felrepítenek.
Tóni: Ha tanulni kell ott is, én be nem teszem a lábam.
Melinda: Vihetem a macskám?
Sanyi: Persze, ha előtte kinyírod.

Jakab: Úgy utálom az áramot. Egyszer biciklivel belehajtottam egy villanypásztorba és megbaszott az áram. Itt átszaladt, itt meg kisült.
Sanyi: Legalább apád használhatott volna kemencének.

Sanyi: Vajon a hangya tud gyűlölni? És szeretni? És tudja-e, hogy én öltem meg a társait? Ha tudja, akkor miért fogadja el a morzsát? Vagy nem tudja, hogy ő is hangya? Csak zabál és rohangál...

Maya: Szerinted felfogta, hogy egyedül van? Vajon hiányoznak neki a többiek?
Sanyi: Biztos. Megszokta a bolyt.

Maya: Nem kéne neki is egy társ?
Sanyi: Nem fognak itt nekem kúrni, zajongani egész éjjel!
Maya: Pedig sokkal érdekesebb megfigyeléseket tehetnél. Még tanulhatnál is tőlük.
Sanyi: Na hanyagoljál és húzzál ki innen!

Gábor atya: Senkinek! Értitek? Senkinek nincs joga sem mások, sem saját élete fölött rendelkezni! Egyedül Isten az, aki élet és halál fölött rendelkezhet. Ha nem így lenne, akkor minden törvény érvényét vesztené. Márpedig a törvények azért vannak, hogy az emberben lévő rosszat féken tartsák.

Sanyi (narrál): Ignác a leginkább más, mint én. Magas, okos és hülyén megy. Olyan, mint mikor egy kerítésléc elindul.

Maya: Rosszat álmodtam. Valami nagyon rosszat. De már nem tudom mit. Eltűnt.
Sanyi: Nincs semmi baj.
Maya: Maradhatok itt?
Sanyi: Ha nem rúgsz gyomron.
Maya: De szemét vagy. Nem is szoktalak gyomron rúgni.
Sanyi: Csak ha nálam alszol.