Papiroflexia (2007) ☆

(Joaquin Baldwin)

amerikai animáció, rövidfilm

2018-09-14 13:56:58 mimóza (5) #3

Megátalkodott és javíthatatlan idealisták számára eszményi alkotás a rendező mindegyik kisfilmje. :) És ez őszinte dicséret a részemről, igen.
Valaminek bitangul porrá kellene zúznia engem ahhoz, hogy feladjam azt a gondolkodásmódot és hozzáállást a világhoz, amihez Baldwin három főhőse ragaszkodik: a tűs, a szélmalmos és a papíros...

2009-05-13 12:18:18 jesi (4) #2

Ez is ötletes [link]

2009-01-28 01:52:29 nejmed (4) #1

Eszméletlenül szimpatikus ez a figura. imdb-n csak átfutottam a bioját: Paraguay-i születésű srác ('83-as, még le lehet srácolni) Itt a Papiroflexiában és másik munkájában- ami fenn van az adatbázisban - is azt a poént süti el, hogy feléleszt élettelen dolgokat. Itt az origami szülöttei, a Sebastian's Woodooban pedig a kis bábuk kelnek életre a keze nyomán. Remélem a későbbiekben is marad ezen a vonalon, és jobbnál jobb alkotásokkal feszegeti ezt a problémakört, ami a kezdetektől műfaj sajátossága volt az animációnak, mostanában viszont egyre kevesebbet látni. (legalább is ilyen szépen kevesen tudják megfogni a lényegét/hangulatát).
yurikónak sokadik pirospont jár az ajánlóért, lassan beválthatja csokira, amit a Vapiti díjkiosztón vehet majd át;)