An Education (2009) ☆ 👁

(Lone Scherfig)

amerikai-angol dráma, szerelmi történet

3,7

2014-01-14 20:11:46 Kalevala (3) #20

Ez egy bájos kis filmecske, de tényleg kiszámítható, egy ilyen okos leányka nem fog mély depresszióba süllyedni, ezt rögtön tudtam... Mulligan remekül játszik, valahogy Michelle Williamsre emlékeztetett.
Nick Hornby-t, mint írót szeretem, de ezt a regényét nem olvastam, most már nem is kell. Az About a boy mint regény és mint film a kedvencem tőle.

2013-03-08 17:00:23 Lanie (5) #19

Mulligan annyira elbűvölt hogy teljesen elfogult véleménnyel tudok csak a filmről nyilatkozni. Kiszámítható persze, ahogy bármelyik tini döntése vagy élete kiszámítható, pont ezt mutatja be olyan jól a film. Gyermeki naivitás és a boldogság utáni vágy.

2012-03-22 01:00:57 Daywith (3) #18

Rendkívüli színészek egy rendkívül, lapos és kiszámítható filben...

2012-01-29 03:32:33 BladesOrsi (4) #17

Túl rövidke volt, legalábbis számomra.

2011-08-02 21:58:39 turoscsusza (5) #16

hát az anyja hapsijával..de azért nem olyan szoros a kapcsolat a férfi és a lány anyja között.

2011-08-02 21:57:43 turoscsusza (5) #15

én is rögtön arra asszociáltam:)csak ez életszerűbb film lett, bár lehet hogy csak a helyszín és a körülmények miatt.

2010-10-29 18:09:59 csabaga (4) #14

Beleolvastam a regénybe...Hát ott még bőven folytatódik a történet.

2010-10-17 17:24:29 JeszKar (4) #13

Nagyon gyenge négyes, de négyes. Igaz egyetértek szinte mindenben a korábban elhangsúlyozottakból, de a színészi játék és az utolsó 40 perc átlendíti a képzeletbeli határvonalon.

2010-04-21 19:27:05 zéel (4) #12

A két film (ez, ill. az Akvárium) annyira, de annyira más, hogy kár spoilerezni.
Az Akvárium egy mai alsó középosztálybeli (vagy inkább ez alatti!) mai lány története, akit az anyja egyedül nevel. (Ill. nem nevel!)
Ez a film meg egy középosztálybeli angol család (nem elvált, nem munkanélküli szülők!) leánygyermekéről szól. Konszolidált háttér, konszolidált körülmények. (Nem volt még ismert a Beatles, nem volt még Rolling Stones. Azért olyan a film zenéje, amilyen!)

2010-04-10 07:23:32 Daemiaen (4) #11

Történetében kissé lapos, ám dialógusaiban olykor frenetikus film, amely kissé didaktikus is, de minden perce kiváló érzékkel megrendezett, vagyis talán az ilyen alkotások tették egykor naggyá a mozit.

2010-04-08 10:37:22 Zalaba Ferenc (4) #10

Mert hülye cím lenne?

2010-04-08 07:49:44 Bolond Pierrot (?) #9

Miért nem az a magyar címe, hogy: "Egy angol lány és a kontinens"???

2010-04-07 23:24:08 Hannibal Lecter (3) #8

Azt azért kétlem. Szerintem ott a mostohaapjával hetyeg a lány... de lehet, hogy rosszul tudom, csak nagyvonalakban ismerem a sztorit.

2010-04-07 23:20:18 hhgygy (4) #7

Az spoiler, ha leírom, hogy ugyanez történik a
Fish Tank-ben?

2010-03-11 00:19:48 Hannibal Lecter (3) #6

Hát igen. Most számolhatnám reggelig, hány filmben szerepelt már "az élet velejét torkosan kiszívó, idegen fiatalember, akinek múltja sötét titkot rejt" című figura, aki megnyirbálja a hiszékeny főhősnő lelkét. De legalább ez egy stílusos film, na.

2010-03-11 00:17:13 Leslie (3) #5

Egyetértek.
Az a bajom vele, hogy annyira végtelenül kiszámítható, hogy olyan egyenes vonalú tanmese, hogy csak na.

2010-03-11 00:10:58 Hannibal Lecter (3) #4

A szokásos kamaszfilm az útkeresésről és az élet értelméről, ezúttal a hiszékeny és okos tinilány kacsint ki felelőtlenül és mohón a tomboló, színes-szagos nagyvilági életbe, hogy aztán szembesüljön a hedonista életigenlés, a féktelen szerelem, az iskolatagadó rezisztancia árnyoldalaival. Összességében egy átlagtól valamivel különb, mégsem eléggé erőteljes film az An Education, olyan kellemesen jellegtelen. Nincsenek igazán nagy pillanatok, csak tünékeny, alig kiemelkedő csúcspontok (pl. Jenny és apja beszélgetése a csukott ajtón keresztül, Jenny találkozik a gyermekét egyedül nevelő feleséggel stb.), és a történet sem tartogat velőtrázó hajtűkanyarokat, csak a fiatal lánynak a tartalmas életre való, tradicionális tudati ráismerését kapjuk, és egy ebből könnyedén leszűrhető erkölcsi tanulságot. Carey Mulligan alakítása tényleg kiemelkedő, de nincs mit tenni, Alfred Molina egyszerűen még nála is jobb. Peter Skarsgaarddal viszont én sem tudtam itt mit kezdeni.

2010-02-25 20:46:55 Gasz András (4) #3

Egy lányról:

Fiatalság bolondság....
Egy érett felnőtté válás útját láthatjuk egy már említett fejlődés filmet kap, az aki megtekinti ezt a filmet. Az Egek Ura lassú folyásában haladva viccesebb jelenetekkel is kiegészült a 2. felében igazán erős dráma lett. Színész központú a film, leginkább Alfred Molina, Carey Mulligan és Emma Thompson alakítását emelném ki a többiek főleg Peter Sarsgaard karaktere nem volt igazán meggyőző. A betétdalok nem tosszak, de nekem az induló és a stáblista alatti záró dal nagyon nem jött be, nem odaillőnek éreztem. Tetszett a film íve volt eleje és vége, viszont ami középen helyezkedett el, ott egy kicsit forgatókönyvírói egy helyben topogást éreztem. (Sarsgaard karaktere is ezért volt sekélyes szerintem). A rendezés se volt mindig a helyén, néhol túl lassú olykor túl gyors volt a tempó. Carey Mulligan karaktere egy dologban idegesített, a 22-23 éves színésznő azért nem 16 évesnek néz ki.
Molina és Mulligan nem hiába kapott BAFTA jelölést (Mulligan nyertes is lett), kár hogy a forgatókönyv egy már sokszor látott megszokott történetet egy a fiatalság-bolondság által 'elkövetett' hibát mutatott be, annak előzményét okát és következményeit. Ezért is fontos tanulság, minden embert teljesen ki kell ismerni, mielőtt elköteleznénk magunkat mellette.

Az Egek Ura mint kicsit hasonló típusú film, (útkeresés, életút, választások, rossz-jó fontos döntések sora, csalódás, kiábrándultság) de más kontextusban és korban, lehet ezért is jobban tetszett az idei top 10 mezőnyből. Meg hát a forgatókönyve sem hiába nyert díjakat.

2010-02-19 11:42:39 Adam Taylor (5) #2

Zseniális film, leginkább a színészek miatt.
A hangulat remek, a cselekmény szépen, a maga tempójában levezetett, minden érthető és szépen kidolgozott, letisztult. Én egy percig sem unatkoztam, óriási pozitív csalódás. Az idei díjkínálatból az Up in the Air és az Inglerious Basterds mellett a harmadik film, amit tényleg hozzám közelinek érzek.

2010-02-06 22:38:46 limupei (3) #1

Nick Hornby és a '60-as évek Angliája. Vajon miből gondoltam, hogy ordítani fog a zene?:-) Nem, nem ordít a zene, ez egy egészen másmilyen film. Színészfilm, amolyan fejlődésregény (izé, fejlődésfilm), ami után rezgett a kezem a négyes gomb fölött, de végül maradtam a hármasnál. Az utolsó negyven perc kiváló, akkor már éreztem azt a pluszt, amit a kritikusok éreztek, de addig valahogy csak félgőzzel szuszogunk (talán csak Alfred Molina nem). Kedvelem Peter Sarsgaardot, de ezt a karaktert sehogy nem tudta hitelessé tenni a számomra, és ezzel el is veszett az egész. Aztán elcsattan az első csók és Carey Mulligan megtáltosodik és vele együtt az egész film, csak sajnos későn.

Bocs, így utólag beszerkesztve, de ajánlom a film két betétdalát. Azt hiszem ezek legalább velem maradnak:

Duffy - Smoke Without Fire

és