Nem vagyok a barátod (2009) ☆ 👁

2020-01-16 20:38:30 ryood (5) #26

wtf...

előzmény: iiglo (#25)

2020-01-16 20:35:24 iiglo (?) #25

Grotszek mint a többi förtelme, sajnos a sátánista ocsmányság ma nagyon menő. Kibillenteni az áldozatot, valamivel sokkolni. Micsoda szar. Ez az ember beteg és fertőző... Nektek a legalja a szórakoztató, biztosan bennem van a baj, ugye Maúnika?

2017-02-22 10:16:06 Atazzz (4) #24

Mocskos egy film. Ez tényleg az igazi Éjjel-nappal Budapest. Mind a kettőt kellemetlen nézni, csak más-más okokból :D

2016-10-31 11:15:59 SentryD (4) #23

Imádom Pálfit, eddig (a szvsz borzalmas Hukkle kivételével) minden filmje (különösen ofc a Taxidermia) nagyon tetszett, és miután a Nem vagyok a barátoddal abszolváltam az utolsó kimaradt darabot is, újfent nem okozott csalódást. A végén kissé túlzottan meg lettek kavarva a szálak, itt már tényleg mindenki mindenkivel kavar, illetve a zenei betéteket pöppet túltolták. Emiatt nem érzem, hogy feltétlen ötöst kéne adnom, de erősen vacillálok, hogy mi legyen, majd a rewatch eldönti. A szereplők közül számomra a végtelenül elszállt András, és a szinte mindig sztoikus nyugalommal nézelődő Natasa volt a leginkább érdekes, de egyik történetszál sem fúlt unalomba. Jó volt, na.

2014-09-27 23:36:58 Jereváni Rádió (5) #22

Letaglózó. Gyakorlatilag hibátlan (az elektrosokkolós, lehugyozós részt találtam egy picit erőltetettnek). Sokkoló. Nem térek magamhoz. Elképesztő. Pálfi egy zseni. Ez a filmje pedig mindent überel az életművében. Mindent. A Taxidermiát is. Az igazi Éjjel-nappal Budapest.

Itt megtekinthető.

2013-04-06 18:25:47 somogyireka (5) #21

Jó kis ellenpropaganda éppen születni vágyóknak..Hogyan tartsuk távol az összes fajt, mely sorban áll, hogy emberré váljon a vágytól, hogy idejöjjön élni…Pontos és kegyetlen keresztmetszet az emberről, s annak legérzékenyebb pontjáról, a párkapcsolatokról.
Közben meg egy döbbenetesen jó film, természetes, sallangmentes játékkal.A szereplők szinte jobban tetszettek,mint az igazi színészek..
A kedvenc részem, mikor az egyik „főhős” svédül énekel a pincében..miért pont svédül,még a szöveget is jól tudta..nahát.

2013-01-11 12:28:07 Tenebra (5) #20

Nagyon jó, kiváló, hangulatos. Ez az a fajta sztoriszerkesztés, amit "eseménylánc dramaturgiának" hívnak. Igazából nincs kitüntetett főszereplő meg cselekmény, hanem egybefonódó, egymásból következő, de lazán kapcsolódó epizódok szerveződnek a központi téma köré. Ez meg az, hogy "valami" miatt nem akarnak működni a kapcsolatok. Ennek meg talán az a gyökere, hogy nincs őszinteség és egyszerűen sivár vidékké változott az ember lelkivilága. Legjobb példa erre András és Jimmy. :D Isznak, böfögnek, idétlenkednek, "pinát fotóznak" a mobillal meg ilyenek. Semmi komolyság nincs az életben, mert nem tudnak, nem lehet semmit komolyan venni. Aztán, mikor kéne, akkor meg már nem lehet. Jimmy az a tipikus figura, aki farkast kiált, de nincs, aztán meg mikor van, már senki nem hisz neki. :D

Egyébként e két figura tetszett a legjobban. András egy vicc. És ismertem egy ilyen tahót, aki még hasonlóan is nézett ki, nemcsak így viselkedett. Kár, hogy nem jutott nekik több figyelem.

A másik szálakban meg inkább a csavarok és a konfliktusok voltak érdekesek, de szerintem a színészek kifejezetten harmatosak voltak. Igaz, teljesen életszerűre sikeredtek a karakterek, ami az improvizációnak köszönhető. Megnéztem az extrákat, és tényleg. Itt minden a rögtönzésen alapult és ezért is lett ennyire jó. Amolyan Cassaveteses stílusban ment a dolog.

Amúgy nekem is eszembe jutott a Dogma, de nem szerencsés mindent annak titulálni, amiben improvizáció, kézikamera, meg viszonylag sok amatőr színész van. 2006-07 körül készültek ezek, amikor a Dogma már rég lefutott. Meg ugye Cassavetes hasonló stílusban dolgozott, szerintem ő volt inkább a minta, ha volt. (Vagy még Jim Jarmusch.)

Mindenesetre hibái ellenére nagyon jó film. Vagy inkább úgy írom: hibái miatt nagyon jó film. :D Mert életszagú.
(Zárójelben jegyzem meg, hogy bár nem voltak annyira szépek az itteni nők, de azért dögösek voltak, így kifejezetten örültem neki, hogy sűrűn mutatták meg őket bugyiban vagy anélkül. :D)

2011-02-05 09:24:27 sleepingdancer (5) #19

Újra megnéztem, és négyesről ötösre javítottam. Hibáival együtt is kimagasló mű, benne van az egész posztkádári szétesőben lévő nihiltársadalom, egyéni szinten a kétségbeesett szeretetvágy, ugyanakkor a szeretetet adni nem tudás. A film elkészítésének technikája (amatőrszínészek improvizációs szituációkba helyezése, majd az egész anyag egy relatíve kerek, feszes történetté vágása) nagyon izgalmas eredményt adott. Egyébként érdemes kiegyensúlyozott lelkiállapotban megnézni, mert rendkívül sötét, depresszív film.

2010-09-30 22:14:17 sleepingdancer (5) #18

Nagyon sötét, nagyon erős film, egyetlen szerethető karakter, a remény legkisebb jele nélkül, szinte fáj megnézni, ugyanakkor muszáj tovább nézni. Az improvizációs színászvezetési technika zseniálisan működik benne, ugyanakkor a dramaturgiailag a háromnegyedénél kicsit döcögőssé válik, a vége megint jó.

2010-01-24 19:43:50 gebra (4) #17

Urániában vetítették, én péntek éjjel láttam, a magyar filmek napján

2009-10-23 21:02:44 -senki- (3) #16

Nagy (utólag: túlzott) várakozással fogadtam Pálfi György legújabb filmét. Valami kemény hangulatú (~Taxidermia ), de már a hétköznapokba oltott társadalom képet, drámát vártam.

Ehelyett összességében a történetből hiányzik a dráma, közepéig még csak-csak jó, de végül egy brazil szappanoperát idéző párkapcsolati katyvasz lesz. A megvalósítás, az operatőri munka mind kiváló, a színészi játék is hihető, de a végére már az x-dik kisszerű "romantikus" konfliktus után már az egész elveszti realitás érzetét. Az improvizációból végül nem lett egy komoly történet. A zenebetétek pedig x-edjére szintén erőltettek.

2009-07-03 23:35:03 -senki- (3) #15

Hú, ez jó hír, köszi!

előzmény: Brumi (#14)

2009-07-03 22:36:24 Brumi (5) #14

Sajnos nem vetítik már sehol, viszont a 3 lemezes fullextrás DVD elvileg még ebben a hónapban megjelenik. Már én is nagyon várom, Pálfiban eddig még nem csalódtam.

előzmény: Kremy (#13)

2009-07-03 22:21:36 Kremy (?) #13

Moziban meg lehet tekinteni eme filmet még valamikor? (BPen)
Vagy van már DVD? Sehol semmi infó és már tényleg nagyon érdekel.
A Taxidermia nem tetszett,azaz végig sem néztem és nem is fogom,de ez azért kicsit másnak tűnik...

2009-02-25 13:38:22 cucu (4) #12

Azt is szokták mondani, hogy dogma film, de nem az, hanem olcsó film, mert itt nem szabályok vannak, csak egyszerűen nincs pénz.

Ez aranyos. :-)

2009-02-25 10:38:07 zéel (5) #11

Lehet, hogy előbb jön ki DVD-n!(?) Méghozzá bővített változatban!

előzmény: -senki- (#10)

2009-02-25 10:13:29 -senki- (3) #10

köszi a cikket... kíváncsi vagyok már a filmre, nem tudom mikor jut le valami formában vidékre :).

2009-02-25 09:43:36 zéel (5) #9

Nagyon tehetséges, nagyon okos ez a Pálfi!
(Talán a Taxidermiának is még egyszer nekifutok!)

2009-02-08 16:01:36 spoiler (4) #8

Tényleg nagyszerű film, leszögez a székbe, de néhol azért szélsőségesebb megnyilvánulásokat és megoldásokat láttat, mint a valóság. Én személy szerint, egy-két helyzettel illetve helyzet megoldással nem tudtam azonosulni, mivel improvizáció volt mind a 100 perc, ez nem meglepő, és a szereplők volt, hogy túlságosan is pesszimistábban és brutálisabban reagálták le a szituációt, mint, ahogy Te vagy Én reagálnám le. Ennyire nincs gáz a magyar morállal és erkölccsel, a kivitelezés kísérleti volt, nem szabad általánosítani. A Taxidermia jobban üt.

2009-02-08 00:43:51 Cesare Gonzago (3) #7

Épp itt az ideje, hogy megnézzem. Holnap este első utam az Urániába vezet.

2009-02-08 00:35:30 zéel (5) #6

Pálfi interjú:

2009-02-07 09:39:46 zéel (5) #5

Éppen, hogy NEM!:)
Ebben nincs semmi gusztustalan: élve boncolás, pofán hányás stb.
DE mégis sokkal durvább, sokkal brutálisabb. Mert ez a film a mai, eldurvult, elsivárosodott életünk mutatja be. Pőrén, mindenféle hókusz-pókusz nélkül. Ezért hat (rám) sokkal keményebben, mint a Taxidermia!

előzmény: -senki- (#4)

2009-02-07 02:09:26 -senki- (3) #4

Ugye nem úgy értve hogy még jobban kinn vannak a bensőségek stb. mert akkor nem tudom meg merem-e nézni... :DD

2009-02-06 21:44:06 zéel (5) #3

Pálfi György 2009-es munkája nagy erejű remek. (Kultúra)

2009-02-06 19:48:25 zéel (5) #2

Ez durvább, mint a Taxidermia! Mégsem fordult meg a fejemben, hogy ki kellene jönni a moziból. Röviden: ötös! Nagyon is!

2009-02-01 00:41:31 cucu (4) #1

Vetítés közben az járt a fejemben, hogy valami ilyen lehet(ne) a magyar dogmafilm. De talán precízebb azt mondani, mivel nem a technikáról van szó, hogy ha a dánok magyarok lennének, ilyen filmet csinálnának. A jellemek, a szituációk, a kapcsolatok, az emberek olyan emberiek, amilyenek a dánoknál szoktak lenni. Az meg külön vicces, hogy egy improvizált filmnek jobb a forgatókönyve, mint a Papírrepülőknek.